Panattoni zakupiło grunt pod Warszawą – więcej powierzchni magazynowej w Jankach
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbuduje swoje zaplecze magazynowe pod Warszawą. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Jankach i zapowiada kolejne. Firma zakupiła dodatkowe 3,14 hektara gruntu, tuż przy trasie S8 - jednej z najważniejszych dróg ekspresowych w Polsce (Wrocław – Białystok). Takie położenie ułatwi obsługę logistyczną samej stolicy, a także kraju i Europy.
Magazyn w dobrej lokalizacji to podstawa. Panattoni nabyło działkę o powierzchni 3,14 hektara gruntu w Jankach, w pobliżu węzła Puchały na trasie S8 (trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.), łączącej Białystok z Wrocławiem (docelowo Kłodzkiem i granicą czeską) przez Warszawę i Łódź. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Jankach, a rozbudowa zaplecza magazynowego w tej lokalizacji stworzy optymalne warunki zarówno do dystrybucji na rynek warszawski, jak i Polski Centralnej oraz całej Europy. Umożliwia to m.in. szybki dojazd do trasy S2, która jest nie tylko południową obwodnicą Warszawy, ale i jednocześnie częścią autostrady A2 biegnącej od granicy polsko-niemieckiej w kierunku Białorusi. Dodatkowo trasa S8 na odcinku Warszawa – Ostrów Mazowiecka stanowi część polskiego odcinka „Via Baltica”, która ma łączyć państwa nadbałtyckie z resztą Europy. W odległości kilku kilometrów na południe od węzła Puchały jest także zjazd z S8 do drogi S7 w kierunku Krakowa i granicy słowackiej.
Region warszawski to najlepiej rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Ulokowana jest tu niemal jedna czwarta z blisko 20 mln m kw. wszystkich powierzchni magazynowych w Polsce. To zasługa ogromnego i stale rosnącego rynku zbytu, oferującego już teraz dostęp do 2,6 mln konsumentów oraz centralnego położenia i znakomicie rozwiniętej infrastruktury transportowej, łączącej stolicę z całą Europą. - „Dlatego hale magazynowe w Warszawie i okolicy przyciągają coraz większą liczbę najemców. Popularnością cieszą się zwłaszcza te w miejscowościach położonych niedaleko stolicy, co wynika z niskiej dostępności i wysokich cen gruntów w samej Warszawie. Sprzyja im także bliskość głównych szlaków komunikacyjnych i strategicznych węzłów drogowych co bardzo ułatwia logistykę krajową jak i dojazd do samej stolicy. Nic więc dziwnego, że z 1,1 mln m kw. nowej powierzchni oddanej przez deweloperów w pierwszej połowie tego roku, aż 325 tys. m kw. przypadło na region warszawski.” – wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.
Zakup gruntu pozwoli zaplanować już czwarty kompleks magazynowy Panattoni w Jankach – obok kilku obiektów wybudowanych w formule BTS, zrealizowanych przez dewelopera tylko w właśnie w okolicach Janek, przy trasie S8. W sumie, w całym regionie warszawskim Panattoni dysponuje powierzchnią 777 000 m kw. a w budowie ma kolejne 55 000 m kw.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.