Komunikaty PR

Panattoni zakupiło grunt pod Warszawą – więcej powierzchni magazynowej w Jankach

2020-10-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozbuduje swoje zaplecze magazynowe pod Warszawą. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej w Jankach i zapowiada kolejne. Firma zakupiła dodatkowe 3,14 hektara gruntu, tuż przy trasie S8 - jednej z najważniejszych dróg ekspresowych w Polsce (Wrocław – Białystok). Takie położenie ułatwi obsługę logistyczną samej stolicy, a także kraju i Europy.

Magazyn w dobrej lokalizacji to podstawa. Panattoni nabyło działkę o powierzchni 3,14 hektara gruntu w Jankach, w pobliżu węzła Puchały na trasie S8 (trasa Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r.), łączącej Białystok z Wrocławiem (docelowo Kłodzkiem i granicą czeską) przez Warszawę i Łódź. Już dziś deweloper dysponuje 176 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Jankach, a rozbudowa zaplecza magazynowego w tej lokalizacji stworzy optymalne warunki zarówno do dystrybucji na rynek warszawski, jak i Polski Centralnej oraz całej Europy. Umożliwia to m.in. szybki dojazd do trasy S2, która jest nie tylko południową obwodnicą Warszawy, ale i jednocześnie częścią autostrady A2 biegnącej od granicy polsko-niemieckiej w kierunku Białorusi. Dodatkowo trasa S8 na odcinku Warszawa – Ostrów Mazowiecka stanowi część polskiego odcinka „Via Baltica”, która ma łączyć państwa nadbałtyckie z resztą Europy. W odległości kilku kilometrów na południe od węzła Puchały jest także zjazd z S8 do drogi S7 w kierunku Krakowa i granicy słowackiej.

Region warszawski to najlepiej rozwijający się rynek magazynowy w Polsce. Ulokowana jest tu niemal jedna czwarta z blisko 20 mln m kw. wszystkich powierzchni magazynowych w Polsce. To zasługa ogromnego i stale rosnącego rynku zbytu, oferującego już teraz dostęp do 2,6 mln konsumentów oraz centralnego położenia i znakomicie rozwiniętej infrastruktury transportowej, łączącej stolicę z całą Europą. - „Dlatego hale magazynowe w Warszawie i okolicy przyciągają coraz większą liczbę najemców. Popularnością cieszą się zwłaszcza te w miejscowościach położonych niedaleko stolicy, co wynika z niskiej dostępności i wysokich cen gruntów w samej Warszawie. Sprzyja im także bliskość głównych szlaków komunikacyjnych i strategicznych węzłów drogowych co bardzo ułatwia logistykę krajową jak i dojazd do samej stolicy. Nic więc dziwnego, że z 1,1 mln m kw. nowej powierzchni oddanej przez deweloperów w pierwszej połowie tego roku, aż 325 tys. m kw. przypadło na region warszawski.” – wyjaśnia Michał Samborski, Head of Development, Panattoni.

Zakup gruntu pozwoli zaplanować już czwarty kompleks magazynowy Panattoni w Jankach – obok kilku obiektów wybudowanych w formule BTS, zrealizowanych przez dewelopera tylko w właśnie w okolicach Janek, przy trasie S8. W sumie, w całym regionie warszawskim Panattoni dysponuje powierzchnią 777 000 m kw. a w budowie ma kolejne 55 000 m kw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości #nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi Biuro prasowe
2024-04-26 | 14:30

#nowehistorie w relacjach pomiędzy inwestorami, a służbami konserwatorskimi

Link do zdjęć onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM4jc133ZQwXSEKldg?e=OhX42F   Wetransfer: https://we.tl/t-xlJ8N4rpMc    #nowehistorie w relacjach
Nieruchomości Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania
2024-04-26 | 14:00

Z jakimi problemami borykają się właściciele podczas wykańczania mieszkania

Wydłużający się czas wykańczania nieruchomości, przekroczenie założonego budżetu, rosnące ceny materiałów i stres to najczęstsze problemy, z którymi mierzyli się
Nieruchomości Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie
2024-04-26 | 13:30

Popyt na komfortowe przestrzenie dla studentów wciąż rośnie

Atrakcyjność Polski dla studentów zagranicznych stale rośnie. Wysoko wykwalifikowana kadra wykładowców, stosunkowo niskie koszty utrzymania oraz bardzo konkurencyjny koszt

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.