Komunikaty PR

Pandemiczny egzamin z ochrony zdrowia

2020-06-08  |  17:00
Biuro prasowe

Służba zdrowia zdaje najtrudniejszy egzamin od lat. Wystawiona na stawienie czoła podstępnemu wrogowi, musi reorganizować dotychczasowy model funkcjonowania i jednocześnie wprowadzać zupełnie nowe rozwiązania, również te technologiczne. Jak zmieni się opieka zdrowotna pod wpływem pandemii i jak powinna się do tych zmian przygotować?

System opieki zdrowotnej przechodzi obecnie rewolucję. Jest to czas turbulencji dla zarządzających placówkami, lekarzy i personelu medycznego, ale także samych pacjentów. - Zauważalne są dwa skrajne bieguny w systemie zdrowia. Po jednej stronie mamy problemy kadrowe, sprzętowe i wymagające procedury w opiece nad chorymi na Covid-19 oraz dodatkowy ciężar odpowiedzialności w zapewnieniu bezpiecznego leczenia chorych na inne schorzenia. Natomiast na przeciwległym krańcu jest nowoczesna technologia związana z cyfryzacją i telemedycyną, która przyspiesza przejście opieki medycznej ze świata analogowego do cyfrowego. Oczywiście ten proces trwa już z wieloma sukcesami od lat, ale teraz diametralnie przyspieszył – podkreśla prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Kluczowy czas: po pandemii

Obecnie wszyscy działają na podwyższonych obrotach z kluczowym priorytetem: wyjść z pandemii i doprowadzić do uciszenia rozprzestrzeniania się wirusa w społeczeństwie. Jednak okres zaraz po pandemii będzie tak naprawdę najistotniejszy… Eksperci i pacjenci zastanawiają się, jak mają funkcjonować przychodnie, szpitale i inne ośrodki medyczne w naszym kraju. Jak zorganizować ich pracę, aby wrócić do leczenia maksymalnej możliwej liczby chorych w Polsce i jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo i uchronić przez powrotem zagrożenia ze strony koronawirusa. Szpitale są jednym z kluczowych punktów zapalanych w rozprzestrzenianiu się wirusa, dlatego ich sprawne funkcjonowanie jest priorytetem dla systemu ochrony zdrowia i całego społeczeństwa. Pandemia pokazała, że nasze szpitale i przychodnie mają ogromną zdolność do sprawnego organizowania się w sytuacji zagrożenia. Często była to „przemyślana improwizaja”, ale skuteczna. Jednak, aby zapewnić ciągłe funkcjonowanie całego systemu, działania muszą być zaplanowane długofalowo, bowiem w kolejce ustawiają się już pacjenci, którzy przez pandemię musieli odłożyć leczenie.

Cykl spotkań online: „Służba zdrowia w trakcie i po Covid-19”

– Jakie niedoskonałości w systemie zdrowia ujawnił Cocid-19? Jak zorganizować pracę szpitali w czasie i po pandemii? Pytań w zakresie ochrony zdrowia publicznego jest wiele, dlatego wraz ze Szkołą Biznesu Politechniki Warszawskiej organizujemy w czerwcu i lipcu cykl spotkań online z ekspertami, którzy odpowiedzą na te i wiele innych, ważnych pytań. Przez rozmowy na te ważne tematy, chcemy wesprzeć zarządzających placówkami zdrowia i wskazać możliwe rozwiązania – mówi prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Profesor Marcin Czech do rozmów na istotne tematy dotyczące ochrony zdrowia w dobie zmagania się z pandemią Covid-19 zaprosił uznanych ekspertów, którzy na co dzień zmagają się z pandemią. O niedoskonałościach w systemie zdrowia porozmawia z dr Beata Jagielską, Wicedyrektorem Instytutu Onkologii W Warszawie. Natomiast temat organizacji szpitali w trakcie i po pandemii poruszy z Piotrem Pobrotynem, dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Zaś o roli płatnika w czasie i po Covid-19 zapyta przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia.

Terminy spotkań online:

  • 10 czerwca 2020 r, godz. 16.00: Covid-19. Jakie niedoskonałości w systemie ochrony zdrowia ujawnił? Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz dr Beata Jagielska  Wicedyrektor Instytutu Onkologii w Warszawie.
  • 30 czerwca 2020 r., godz. 16.00: Covid-19. Jak organizować pracę szpitali w czasie pandemii i nie tylko. Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz Piotrem Pobrotyn, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
  • 14 lica 2020 r., godz. 16.00: Covid-19. Rola płatnika w czasie pandemii i po niej. Prelegenci: prof. Marcin Czech, Szkoła Biznesu PW oraz przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wymagana rejestracja na: biznes.edu.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.