PANEK otwiera oczy niedowiarkom.
Na polskie ulice wjedzie niedługo pierwszy egzemplarz TESLI Model S do wynajęcia telefonem. Ten niezwykły samochód dostępny będzie w ofercie PANEK CarSharing w segmencie EXTREME. Miłośnicy motoryzacji, i nie tylko, będą mieli okazję sprawdzić, jak jeździ się samochodem najcenniejszej marki na świecie.
Gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości co na polskich drogach robią samochody PANEK CarSharing, to mamy dla niego odpowiedź - otwierają oczy niedowiarkom. Tak, to prawda, że wystarczy mieć zainstalowaną aplikację na swoim telefonie lub tablecie, żeby móc już niedługo przejechać się elektrykiem. Tak, to prawda, że nie musisz kupować samochodu zasilanego energią elektryczną, żeby sprawdzić, jak łagodnie pracują jego silniki, kiedy pojazd sunie po ulicach. Wreszcie TAK – za chwilę będzie u nas TESLA Model S – więc klikaj i wskakuj za kółko elektryka.
TESLA Model S – auto przyszłości, dziś w carsharingu
Centrum dowodzenia naszego nowego cacka stanowi duży 17–calowy wyświetlacz, za pomocą którego sterujemy wszystkimi funkcjami samochodu np.: regulujemy klimatyzację, ustawiamy stacje radiowe czy ustalamy cel nawigacji. Na desce rozdzielczej znajdują się tylko 2 przyciski fizyczne – jeden służący do otwarcia schowka, drugi do włączenia świateł awaryjnych. TESLA Model S wyposażony jest w 2 silniki, które zapewniają moc łącznie 525 KM, a na jednym ładowaniu pokonamy nawet 500 km. Mało? Ten model jest pierwszym samochodem z możliwością częściowej jazdy autonomicznej. Autopilot przejmuje tutaj prowadzenie na autostradzie, zajmuje się utrzymaniem pojazdu w pasie ruchu i pilnuje odpowiedniej prędkości.
Kilka kliknięć do elektryka
Wszyscy, którzy chcieliby skorzystać z usługi współdzielenia samochodów, zrobią to w prosty sposób. Wystarczy zainstalować aplikację Panek CarSharing na swoim telefonie lub tablecie. Następnie należy się zarejestrować podając swoje dane i wysłać zdjęcie prawa jazdy. Po weryfikacji, która trwa zwykle do 1 godziny, na prostej mapce można odnaleźć interesujący nas pojazd, zarezerwować go i ruszać w podróż.
Nowy samochód elektryczny w segmencie EXTREME z pewnością wzbudzi duże zainteresowanie i przyciągnie uwagę wszystkich użytkowników dróg! To krok w kierunku promocji i rozwoju elektromobilności, który stawiają wspólnie dwie marki przyszłości – TESLA i PANEK CarSharing.
Chcesz wiedzieć skąd wzięła się idea pierwszego samochodu TESLA w polskim carsharingu? Kliknij w link i sprawdź, jak otwieramy oczy niedowiarkom: https://youtu.be/cgCi1QBKrbo
Czym jest carsharing?
Carsharing, czyli współdzielenie pojazdów, jest ciekawą alternatywą nie tylko dla osób, które nie posiadają własnego samochodu. PANEK CarSharing to także rozwiązanie dla osób które dysponują własnym samochodem, ale w danej sytuacji potrzebują innego rodzaju pojazdu czy określonej funkcjonalności. To także rozwiązane dla osób, które lubią „przejechać się tu i teraz” ciekawym autem bez konieczności jego zakupu.
Szeroka gama pojazdów – od „zwykłych osobówek” poprzez wyróżniające się oldtimer’y czy samochody dostawcze i supersamochody – pozwala idealnie określić swoje potrzeby.
Klasyczne, jak Syrena 105 czy Mercedes W124, pozwolą starszym użytkownikom przywołać młodzieńcze wspomnienia i sięgnąć do początków motoryzacyjnej przygody. Supersamochody –w tym m.in. Ferrari F430, Aston Martin V8 Vantage są szansą na spełnienie motoryzacyjnych marzeń i wyjątkową przejażdżkę.
Więcej informacji znaleźć można na www.panekcs.pl.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Electroride podsumowuje 2024 rok w elektromobilności

Allianz Partners i Mazda Motor Europe przedłużają współpracę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.