Park inn Kraków by Radisson z nowym wnętrzem

Krzysztof Król
Ultra Relations
Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com
Iliard z kolejnym projektem dla sieci hotelowej Radisson
Zdjęcia z realizacji: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84i_MMqIsIFuaWNmytMQ?e=dPgnMi
Tym razem w ręce architektów z Iliard Architecture & Interior Design trafił hotel Park Inn by Radisson Kraków – jeden z najpopularniejszych biznesowych i turystycznych hoteli w stolicy Małopolski. Dzięki swojemu położeniu przy krakowskim centrum konferencyjnym ICE Kraków i bliskości Starego Miasta hotel co roku odwiedzają tysiące gości z całego świata. Zadaniem Iliard było dopasowanie recepcji, restauracji hotelowej oraz strefy baru do nowego standardu sieci Radisson
Krakowski hotel Park Inn by Radisson swoją ofertę kieruje do gości biznesowych i turystów, dla których jego położenie pełni kluczową rolę, dlatego jego wnętrze ma cechować energia, lekkość i przytulność, jednak z nutami klasycznych materiałów wykończeniowych, wzorów i stylistyki, podnoszących komfort jego odbioru w oczach gości. Architekci obiektu operują mixem kolorów, tkanin i struktur, poprzez co uzyskali efekt lifestyle’owego, lekkiego i przyjemnego w odbiorze obiektu. W zaprojektowanych na nowo wnętrzach pojawiają się akcenty w barwach oliwki, brązu i bieli z akcentami różu, żółci i pomarańczy. Nowoczesność wnętrz podkreślają wielobarwne lampy i okładziny podłogowe oraz jasnozielone płytki, które stanowią materiał wykończeniowy słupów. Klasyczne akcenty we wnętrzach wprowadzają dodatki nawiązujące do sof w stylu Chesterfield, wzory dywanów oraz okładziny ścienne i kamiennych stolików z blatami Carrara. W ramach odświeżenia wnętrz wymienione zostały posadzki, okładziny ścienne i okleiny. Architekci zaproponowali drewniane wykończenie baru i recepcji, wprowadzili nowe grafiki na ściany, roślinność i dekoracje. Drewniane, ażurowe konstrukcje zapewniają intymność i klimatyczność wydzielonych miejsc do spędzania czasu w barze, restauracji w pobliżu strefy wejściowej do hotelu.
Głownym akcentem baru, któremu nadano nazwę Vibes jest drewniany kontuar, wykonany z ciemnego drewna z lamelami. Goście mogą korzystać w wielu stref, które wypełniają obszerne, głębokie sofy i fotele, wykonane z przytulnych tkanin, zapewniających komfort i relaks po dniu wypełnionym spotkaniami lub zwiedzaniem miasta. Dla gości, przygotowano także standardowe i podwyższone stoliki barowe położone w obszernych hotelowych witrynach oraz zapewniające intymność strefy w głębi baru. Restaurację wypełniają stoły wykonane z klasycznych materiałów jak kamienne kompozyty i drewno, a energii nadają różnorodne barwy i style mebli, wśród których są fotele obite tkaninami oraz energiczne, żółte i zielone krzesła. Architekci zapewnili także możliwość wydzielania poszczególnych stref w barze i restauracji poprzez tkaniny zawieszone na suficie oraz poprowadzone od podłogi do sufitu drewniane konstrukcje z jasnego drewna.
Zależało nam na wprowadzeniu do hotelu nowoczesnego klimatu i energii, podkreślającej atmosferę gwarnego Krakowa i jego biznesowy potencjał dla tej części gości hotelu – mówi Magdalena Kluba, lider zespołu w Dziale Projektów Wnętrz z Iliard Architecture & Interior Design, odpowiedzialnej za projekt wnętrz budynku. Postawiono przed nami niełatwe zadanie połączenia klasycznego, przytulnego designu, pełnego tkanin i naturalnych materiałów z nowoczesnością, energią i pozytywnymi emocjami. Zaproponowaliśmy różnorodne materiały wykończeniowe i oświetlenie, doskonale budujące nastrój wnętrza – od punktowego oświetlenia LED, przez listwy świetlne emitujące ciepłe, pomarańczowe światło w górnych częściach pomieszczeń, po nowoczesne lampy wiszące i designerskie lampy stojące przy komfortowych, głębokich fotelach. W części recepcyjnej postawiliśmy na jasne drewno, a w barze i restauracji na ścianach i kontuarze pojawiają się jego ciemniejsze odcienie. Drewno było bardzo ważne w tym wnętrzu, dlatego też pojawia się w różnych miejscach takich jak wysokie stoły wzdłuż witryn hotelowych czy na panelach wydzielających poszczególne strefy.
Praca z kreatywnym zespołem Iliard Architecture & Interior Design nad nowym projektem naszej restauracji i baru Vibes była przyjemnością – ocenia Andrea Cheratoiu, dyrektor generalna hoteli Radisson Blu i Park Inn w Krakowie To absolutna przemiana i bardzo lubiana część Park Inn by Radisson Kraków. Nadal zapewniamy naszym gościom najlepsze wrażenia i cieszymy się, że są oni zadowoleni z nowej koncepcji, świeżego i nowoczesnego wyglądu hotelu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Poparcie dla UE rekordowo wysokie, mimo wzrostu populizmu. Społeczeństwo oczekuje większego zaangażowania w kwestie bezpieczeństwa
Badanie Parlamentu Europejskiego wskazuje na rekordowe poparcie Europejczyków dla Unii Europejskiej. Ma to związek z rosnącymi zagrożeniami z zewnątrz, czyli np. bliskością wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jednocześnie do głosu wewnątrz UE coraz częściej dochodzą ruchy populistyczne, za sprawą których więcej obywateli państw członkowskich przyjmuje eurosceptyczną postawę. Dużą rolę odgrywają więc dialog ze społeczeństwem i jego edukacja.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.
Infrastruktura
Trwają prace nad europejską strategią odporności wodnej. Projekt ma być gotowy przed latem

Komisja Europejska ma w najbliższych tygodniach przedstawić strategię na rzecz zwiększenia odporności na niedobory wody. PE na majowej sesji przyjął zalecenia w tym zakresie, w których opowiada się za ambitną odpowiedzią na te wyzwania. Jak podkreśla europoseł PO Andrzej Buła, chodzi przede wszystkim o oszczędzanie wody i dbanie o jej jakość, a także o zapewnienie odpowiedniego finansowania odporności wodnej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.