Paryż 2024 za kulisami – CEVA Logistics o planowaniu i obsłudze magazynowej
CEVA Logistics, oficjalny partner logistyczny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, odpowiada za realizację transportów i usług tego jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie. Dla efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw i terminowości decydujące znaczenie ma precyzyjne zaplanowanie i dobrze przygotowane zaplecze magazynowe.
Logistycy dobrze przygotowani
Obsługa logistyczna jednego z największych wydarzeń sportowych na świecie jest, co nie dziwi, niezwykle złożona. Jej przygotowanie zajęło ponad 30 miesięcy, w trakcie których dedykowany zespół CEVA musiał dokładnie zaplanować operacje magazynowe, transport, a także realizację projektów specjalnych. Organizacja wiosek olimpijskich dla sportowców, ustawienie sportowych scen i aren, zarządzanie operacjami na miejscu i w trakcie trwania imprezy wymagało elastycznej logistyki, stabilnej infrastruktury i zaangażowania profesjonalistów.
Dedykowane magazyny i innowacje
Tym, czym wyróżnia się obsługa logistyczna CEVA, jest rozbudowana sieć strategicznie zlokalizowanych centrów logistycznych. Za obsługę Igrzysk odpowiadają 4 nowoczesne magazyny a zadaniem ich zespołów jest zarządzanie procesami magazynowymi i dystrybucją oraz dostawa towarów do różnych miejsc w Paryżu. Z możliwością składowania 85 tys. palet, magazyny zajmują powierzchnię równą ponad 14 boiskom piłkarskim, co obrazuje ogromną skalę realizowanych w nich operacji.
Dedykowane obsłudze igrzysk obiekty CEVA działają w oparciu o zaawansowany System Zarządzania Magazynem (WMS), który optymalizuje i wspiera zarządzanie operacjami magazynowymi. Dzięki jego wykorzystaniu każda z 85 tysięcy palet jest odpowiednio załadowywana na jeden nawet ze 100 samochodów ciężarowych dedykowanych obsłudze olimpijskich centrów logistycznych CEVA. Precyzyjne dopasowanie ładunków do odpowiednich pojazdów minimalizuje liczbę błędów operacyjnych i zwiększa wydajność obsługi. System zapewnia dokładną realizację zamówień, co przynosi korzyści klientom, widzom i sportowcom.
Jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk, CEVA wdrożyła w swoich magazynach innowacyjne autorskie rozwiązanie WMS SmartView, opracowane przez zespół ds. doskonałości operacyjnej CEVA. Umożliwia ono monitorowanie aktywności setek planerów i magazynierów oraz wskaźników wydajności w każdej z lokalizacji, zapewniając natychmiastowy wgląd w status wszystkich operacji magazynowych.
„Bardzo się cieszymy, że możemy być częścią tego historycznego przedsięwzięcia” - mówi jeden z menedżerów operacyjnych CEVA. „Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 to niepowtarzalne wydarzenie i jesteśmy dumni, że, wykorzystując naszą wiedzę logistyczną, możemy przyczynić się do jego sukcesu. Dzięki wsparciu naszego zaangażowanego zespołu i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy pewni naszej zdolności do zapewnienia wyjątkowej obsługi i wsparcia wszystkich zaangażowanych stron".
Transporty w liczbach
Jeszcze przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji zespoły CMA CGM i CEVA Logistics przetransportowały ponad 900 tys. sztuk sprzętu sportowego, w tym trampolin, tyczek, broni palnej, łodzi i desek surfingowych, 250 kontenerów z trybunami i mobilnymi siedziskami oraz 1,3 mln sztuk mebli, wyposażenia, sprzętu i materiałów promocyjnych. CEVA odpowiadała za magazynowanie, montaż i transport blisko 650 pojazdów mobilnych i 2745 pojazdów elektrycznych, wykorzystywanych do poruszania się po obiektach olimpijskich. Dostarczyła też podia dla sportowców, przewożąc je od producentów z regionu Ile-de-France.
Sprawdzony partner logistyczny
Zadaniem CEVA Logistics i CMA CGM, jako partnera logistycznego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, jest zapewnienie kompleksowych rozwiązań logistycznych, które mają wspierać ich organizację. Obejmują one szeroki zakres usług, w tym frachtowe - międzynarodowy przewóz towarów, odprawy celne, magazynowanie, logistykę end-to-end w obiektach, także wioskach olimpijskich i paraolimpijskich, transporty specjalne oraz integrację systemów informatycznych.
Wspierając organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, CEVA umacnia pozycję niezawodnego i zaufanego partnera logistycznego, z doświadczeniem i skutecznością w zarządzaniu złożonymi operacjami łańcucha dostaw. Kładąc nacisk na innowacyjność, efektywność i satysfakcję klientów, CEVA dokłada wszelkich starań, aby Igrzyska były nie tylko symbolem sportowej doskonałości, lecz także potwierdzeniem ogromnego znaczenia, jakie ma płynna i precyzyjna koordynacja obsługi logistycznej.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.