Patrik Danz nowym dyrektorem sprzedaży i rozwoju produktów w IBC SOLAR
Firma IBC SOLAR, wiodący hurtownik oraz dostawca kompleksowych systemów fotowoltaicznych, a także usług i rozwiązań z obszaru magazynowania energii, zakończyła proces przekształceń w ramach swojej struktury zarządczej. Do ścisłego managementu firmy dołączył Patrik Danz, który odpowiadać będzie za sprzedaż krajową i międzynarodową, aktywność projektową oraz marketing produktów marki.
W przyjętym modelu biznesowym Patrik Danz objął nowo utworzone stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży (CSO - Chief Sales Officer). Wraz z dotychczasowymi członkami zarządu: Stefanem Horstmannem - Dyrektorem Operacyjnym (COO), Larsem Degendorferem - Dyrektorem Finansowym (CFO) oraz Prezesem Zarządu Udo Möhrstedtem (CEO) tworzyć będzie kompletny, czteroosobowy zespół zarządzający firmą.
Swoje wieloletnie międzynarodowe doświadczenie Patrik Danz zdobywał w branży oświetleniowej, a ostatnio jako Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny był za sprzedaż, marketing i zarządzanie produktem oraz sektor badań i rozwój firmy Vossloh-Schwabe Deutschland GmbH.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.