Patriot przekracza granice na targach Computex. Rekordowo wydajne pamięci DDR5 i
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Nowe pamięci DDR5 i dyski PCIe 5.0 zapewniają prędkości niespotykane dotąd na platformach konsumenckich. Patriot na targach Computex 2024 zaprezentował swoje najnowsze produkty w tych kategoriach, w tym pamięci RAM i dyski SSD o rekordowych osiągach.
Na stoisku Patriot na targach Computex w Tajpej na Tajwanie zaprezentowano nową ultraszybką pamięć RAM i dysk SSD osiągające najwyższe poziomy prędkości w swoich kategoriach - moduły pamięci ustanawiają nowe rekordy konsumenckiej pamięci RAM.
Pamięć Viper Xtreme 5 DDR5: nowa era wydajności
Seria Viper Xtreme 5 DDR5 firmy Patriot Memory została nominowana w kategorii „Najlepsza seria pamięci systemowych” podczas 10. dorocznej edycji European Hardware Awards, co jest potwierdzeniem jej niezrównanej wydajności i innowacyjnego designu. Osiągając prędkości fabryczne do 8200 MT/s i oszałamiające 11500 MT/s po podkręceniu, wyniosła overclockerów na nowy poziom, ustanawiając rekordy i dominując w rankingach 3DMark. Entuzjaści i eksperci branżowi są zachwyceni tymi możliwościami, więc Viper Xtreme 5 nie mogło zabraknąć na targach Computex.
Przełomowa współpraca w ramach pamięci DDR5: Patriot i MSI
W ramach ścisłej współpracy z MSI, Patriot opracował serię pamięci Viper Xtreme 5 RGB DDR5 MPOWER stworzoną z myślą o graczach, entuzjastach i overclockerach. Już fabrycznie oferuje ona zawrotną prędkość do 8000 MT/s i pojemność do 48 GB, zapewniając najwyższy poziom wydajności dla gamingowych platform i stacji roboczych.
Narzędzie MSI EZ Dashboard umożliwia w tym przypadku precyzyjną kontrolę taktowania i napięcia, a aluminiowy rozpraszacz ciepła wykonany w całości ze srebrnego aluminium zapewnia optymalną efektywność termiczną. Seria może się również pochwalić konfigurowalnym podświetleniem RGB zsynchronizowanym pomiędzy komponentami. Technologia On-Die ECC zapewnia zaś integralność danych nawet w ekstremalnych warunkach, co czyni ją najlepszym wyborem dla entuzjastów.
Viper PV573 - zawrotna prędkości dysku PCIe 5.0
Dzięki sekwencyjnej prędkości odczytu/zapisu na poziomie 14 000/12 000 MB/s, flagowy dysk SSD Patriot Viper PV573 Gen5 x4 NVMe na nowo definiuje prędkość transferu danych. Ten high-endowy nośnik danych M.2 2280, wyposażony w kontroler PCIe Gen5 i pamięci NAND o prędkości 2400 MT/s, oferuje pojemność do 4 TB w ultracienkiej konstrukcji, idealnej do komputerów użytkowników oczekujących najwyższej wydajności.
Na targach zaprezentowano także Viper PD573, dysk SSD PCIe 5.0 bez pamięci DRAM, zapewniający takie same prędkości sekwencyjnego odczytu/zapisu, czyli do 14 000/12 000 MB/s. Dzięki pojemności do 16 TB i zwiększonej efektywności energetycznej, idealnie nadaje się on do zastosowań mobilnych i urządzeń zasilanych akumulatorem. Oba dyski SSD oferują zaawansowaną korekcję błędów i obsługę branżowych standardów.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.