Payrocks: Nowa marka na globalnym rynku usług płacowych
Europejski rynek płac do 2027 roku wzrośnie o 27%, natomiast tempo wzrostu krajowych usług płacowych szacowane jest na maksymalnie 5%. W odpowiedzi na rosnące znaczenie globalizacji, pojawia się coraz więcej firm oferujących obsługę globalnych list płac. Problemem pozostaje jednak jakość takiej usługi. Z tego powodu powstał Payrocks, hybrydowe rozwiązanie kadrowo - płacowe, które łączy lokalną ekspertyzę z międzynarodowym zasięgiem.
Według raportu Gartnera „Market Guide for Multicountry Payroll Solutions 2022” "jedno globalne rozwiązanie płacowe" nie istnieje. Firmy o zasięgu międzynarodowym często narzekają na negatywne doświadczenia związane z dostawcami globalnych usług, krytykując niską jakość obsługi na wielu rynkach. Brak bezpośredniego kontaktu z lokalnymi ekspertami płacowymi i przekazywanie obsługi list płac do centrum offshoringu może generować liczne problemy i wymierne straty.
Obsługa kadr i płac na wielu rynkach rodzi sporo wyzwań. Największym z pewnością jest zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami, które stają się coraz bardziej złożone, są inne w każdym kraju, a dodatkowo często się zmieniają. To największe zmartwienie większości dyrektorów HR międzynarodowych firm – mówi Thierry Vanbever, Dyrektor zarządzający projektem Payrock.
Jak zapewnić wyższą jakość obsługi płac na wielu rynkach?
Firmy poszukujące międzynarodowych usług płacowych, stają przed dylematem wyboru najbardziej efektywnego modelu, który zagwarantuje płynną obsługę procesów HR, ale jednocześnie zapewni pełną zgodność z przepisami i bezpieczeństwo danych. Czy zdecydować się na jednego globalnego dostawcę, który nigdy nie zrozumie wszystkich przepisów krajowych czy podpisać odrębne umowy z lokalnymi dostawcami? W odpowiedzi na tą potrzebę powstał Payrocks, który jest rozwiązaniem hybrydowym, łączącym oba podejścia. Zapewnia obsługę kadr i płac w wielu krajach, ale realizowaną przez dostawców o ugruntowanej pozycji na danym rynku i lokalnym know-how.
Doświadczenie pokazuje, że współpraca z lokalnymi dostawcami usług kadrowo -płacowych gwarantuje znacznie wyższą jakość usługi. Dodatkowo nie stanowi przeszkody w integracji z głównymi systemami HRIS (Human Resources Information System) – dodaje Thierry Vanbever.
Czym jest Payrocks?
Payrocks to międzynarodowy sojusz 7 dostawców usług kadrowo-płacowych, działających w 13 krajach i zatrudniających ponad 3000 pracowników. Każda z firm członkowskich jest uznanym ekspertem na rynku lokalnym, co gwarantuje odpowiedni poziom wiedzy i zgodność z przepisami danego rynku. W Polsce, w Czechach i na Słowacji Payrocks jest reprezentowany przez firmę Contract Administration, która jest jednym z największych dostawców usług kadrowo – płacowych w Europie Środkowo – Wschodniej, obecnym na rynku od ponad 30 lat.
Obsługa kadr i płac to obszar bardzo wrażliwy i wymagający szczególnej uwagi, ponieważ może generować ryzyka związane z compliance, ale także wpływać na reputację pracodawcy. Współpraca z dostawcą, który doskonale zna lokalny rynek, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także umożliwia realizację procesów w sposób bardziej efektywny. To z kolei przynosi powtarzalne i spójne rezultaty – mówi Magdalena Aleksandrowicz, CEO Contract Administration w Polsce, Czechach i na Słowacji.
Payrocks jest obecny także na rynku we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, krajach Beneluxu oraz w Andorze.
Firmy tworzące Payrocks to:
- Contract Administration, działający w Polsce, Czechach i na Słowacji
- ZetaService, działający we Włoszech
- Grupa Atisa, działająca w Hiszpanii, Portugalii i Andorze
- Paychex, działający w Niemczech
- Securex, działający w krajach Beneluksu
- PayCaptain, z siedzibą w Wielkiej Brytanii
- Nibelis, działający we Francji
Członkowie Payrocks każdego miesiąca obsługują ponad 1,8 miliona pasków płacowych.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.