Persistent otwiera biuro w Polsce, rozszerzając tym samym obszar działalności w
24/7 Communication
Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
aleksandra.jasinska|247.com.pl| |aleksandra.jasinska|247.com.pl
500002427
https://247.com.pl/
Persistent Systems (BSE i NSE: Persistent), międzynarodowa firma zajmująca się inżynierią cyfrową, otworzyła pierwsze biuro w Polsce, rozszerzając tym samym swoje usługi w Europie. Polskie biuro, które zlokalizowane jest w Krakowie uzupełni globalną strukturę firmy. Odział ma odegrać kluczową rolę w napędzaniu cyfrowej transformacji dla klientów z różnych branż i zapewnić lokalnym specjalistom IT szerokie możliwości rozwoju kariery poprzez tworzenie najnowocześniejszego oprogramowania i rozwiązań cyfrowych.
Polska jest dla Persistent ważnym ośrodkiem innowacji technologicznych, który oferuje wiele korzyści, w tym dostęp do szerokiej puli talentów, dynamiczny ekosystem, dojście do kluczowych rynków i łatwość prowadzenia działalności gospodarczej. Branża technologiczna w kraju rozwija się, biorąc pod uwagę jego centralne położenie w Europie, wzrost gospodarczy, ekosystem start-up’ów i rosnące zainteresowanie ze strony hiperskalerów, którzy zakładają tu swoje oddziały.
Persistent planuje rozszerzyć centrum inżynieryjne o dodatkowe kompetencje takie jak: inżynieria chmury i produktu, dane i analityka, a także zatrudnić ekspertów ds. satysfakcji klienta. Firma zamierza wykorzystać te umiejętności i swoją wiedzę z zakresu inżynierii cyfrowej poprzez rekrutację w naszym kraju wykwalifikowanych pracowników na różnych stanowiskach.
Rajasekar Sukumar, Senior Vice President – Europe w Persistent, powitał nowy team w obecności innych liderów i członków zespołu.
- Otwarcie biura w Polsce oznacza kontynuację naszej europejskiej ekspansji. Wdrażanie innowacji i różnorodność geograficzna nie tylko pomogą nam zwiększyć obecne kompetencje, ale także stworzą nowe możliwości dla klientów i członków zespołu. W dzisiejszym świecie napędzanym technologią, staramy się wyznaczać kolejne etapy rozwoju i angażujemy się w poszerzanie naszej ekspertyzy tak, żeby dostarczyć jak najlepsze, często niestandardowe rozwiązania naszym klientom - powiedział Sandeep Kalra, CEO i Executive Director, Persistent.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.