Komunikaty PR

Petsy pozyskało ponad milion euro od aniołów biznesu.

2024-09-10  |  08:00
Biuro prasowe

Obecny na rynku od ponad dwóch lat startup Petsy pozyskał niedawno ponad milion euro finansowania od aniołów biznesu. Spółka, będąca liderem usług opieki nad zwierzętami domowymi w naszym kraju, posiada aktualnie ponad 90 000 zarejestrowanych użytkowników, a tylko w lipcu z jej platformy skorzystano ponad dwa tysiące razy. Kapitał pozyskany w pierwszej rundzie finansowania pomógł Petsy nie tylko rozszerzyć swoją działalność w Polsce, ale także udoskonalić platformę łączącą właścicieli pupili ze zweryfikowanymi petsitterami oraz rozpocząć ekspansję na rynek czeski. Jak zapowiadają założyciele - Michał Wojewoda oraz Bartek Sobota, nie planują zwalniać tempa i już teraz pracują nad kolejną rundą finansowania, która pozwoli im na rozbudowę działu data science oraz rozwój Petsy w regionie DACH.

Choć sezon wakacyjny zmierza ku końcowi, to nie jest on jedynym wyzwaniem właścicieli zwierząt domowych. Urlopy, wyjazdy weekendowe, spotkania z przyjaciółmi czy bardziej intensywne dni w pracy - nie wszędzie możemy zabrać ze sobą ukochanego pupila, a znalezienie zaufanej opieki, za każdym razem stanowi wyzwanie. Oczywiście, naturalnym wyborem często bywa skorzystanie z pomocy rodziny i przyjaciół, lecz nie zawsze możemy sobie pozwolić na wykorzystywanie ich uprzejmości i też nie zawsze mamy pewność, że zaopiekują się pupilem we właściwy sposób, przestrzegając jego zwyczajów czy diety.

Szacuje się, że w polskich domach żyje aktualnie około ośmiu milionów psów i siedmiu milionów kotów. Z roku na rok te liczby rosną, a zwierzęta domowe coraz częściej traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny. Właśnie dlatego, chcąc zapewnić im jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo, znalezienie opieki na czas naszego wyjazdu staje się sporym wyzwaniem. Odpowiedzią na te trudności staje się coraz popularniejsza usługa petsittingu, której liderem w naszym kraju jest startup Petsy. Opracowana przez nich platforma łączy właścicieli zwierząt z profesjonalnymi i zweryfikowanymi opiekunami, oferując bezpieczną możliwość zostawienia pupila pod opieką zaufanych osób. Pozostawienie pupila pod czyjąś opieką to stres nie tylko dla samego zwierzaka, ale także właściciela. Petsy rozwiązuje ten problem, pomagając właścicielom zwierząt w znalezieniu zweryfikowanych petsitterów, którzy potrafią w odpowiedni sposób zająć się ich czworonogiem. Zapewniamy najwyższy poziom usług i bezpieczeństwa, dlatego każdy z petsitterów obecnych na naszej platformie, a mamy ich już ponad 3 000, przeszedł trzy stopniową weryfikację, której częścią jest rozmowa z naszą behawiorystką zwierząt. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że zostawiają swojego pupila w dobrych rękach. - komentuje Bartek Sobota, CGO i współzałożyciel Petsy. Co więcej, każda usługa petsittingu rezerwowana przez naszą platformę objęta jest darmowym pakietem usług Petsy Care. Zawiera on Ubezpieczenie OC, pomoc weterynaryjną oraz wsparcie behawiorysty, dzięki czemu gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i komfort, zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom oraz opiekunom. - dodaje Bartek Sobota.

Petsy jest już obecne w czterdziestu miastach w Polsce oraz czterech w Czechach, a na platformie jest już zarejestrowanych ponad 90 000 użytkowników. Spółka pozyskała niedawno 1,1 miliona euro w ramach swojej pierwszej rundy finansowania, a jej rozwój wsparło ponad 30 aniołów biznesu, w tym m.in. Piotr Wawrysiuk, założyciel startupu PsiBufet, czy grono inwestorów prywatnych zrzeszonych w ramach Cobin Angels. Kapitał został przeznaczony przez zespół na umocnienie pozycji spółki na rynku polskim oraz dopracowanie platformy i przygotowanie jej do debiutu na zagranicznych rynkach. Tylko w lipcu z usług oferowanych przez Petsy skorzystano blisko 2 500 razy, co stawia nas w pozycji krajowego lidera. Szacujemy, że aktualnie z usług petsittingu korzysta 5% właścicieli zwierząt domowych w naszym kraju, z czego 20-25% realizuje je poprzez nowoczesne portale i aplikacje dedykowane temu celowi. Co więcej, z naszych danych wynika, że 60-70% tej grupy zamawia usługi petsittingu właśnie poprzez naszą platformę. Warto też wspomnieć o szacunkach dotyczących samego rynku, które wskazują, że w ciągu najbliższych 3 lat liczba osób korzystających z usług petsitterów wzrośnie nawet 5 krotnie, gdyż rynek ten zarówno w Polsce, jak i w Europie, jest w fazie dynamicznego rozwoju. Ten wzrost, potwierdzają też nasze wyniki, które pokazują, że w ciągu ostatniego roku liczba zrealizowanych usług przez Petsy wzrosła o ponad 200%. - komentuje Michał Wojewoda, CEO i współzałożyciel Petsy. Już teraz, wspólnie z naszym fantastycznym zespołem, intensywnie pracujemy nad ostatnimi szczegółami naszej strategii ekspansji w regionie DACH, który odpowiada za około ¼ rynku petsittingu w EU. Do realizacji jej wdrożenia, a także rozbudowy naszego działu data science, chcemy wykorzystać środki z kolejnej rundy finansowania, nad którą już pracujemy i planujemy jej zamknięcie do końca tego roku. - dodaje Michał Wojewoda.

Od kilku lat obserwujemy znaczący rozwój rynku petsittingu na całym świecie. Według danych przedstawionych w raporcie Global Market Insights, jego wartość w 2023 roku oszacowano na ponad 2,5 mld USD, a prognozowany średnioroczny wskaźnik wzrostu w najbliższych ośmiu latach ma wynieść ponad 10%. Pozwala nam to zakładać, że globalny rynek petsittingu w 2032 roku będzie wart ponad 6 miliardów USD. Petsy porusza się na jednym z dynamiczniej rozwijających się rynków, a wczesne rozpoznanie jego potencjału pozwoliło firmie osiągnąć obecną pozycję lidera petsittingu w Polsce. Ich kreatywność oraz strategia dalszego rozwoju, w połączeniu z ambicją i determinacją całego zespołu z pewnością pozwoli im w najbliższych kilku latach walczyć o mocną pozycję na europejskim rynku opieki nad zwierzętami domowymi. - komentuje Adam Radzki, jeden z aniołów biznesu COBIN Angels wspierających Petsy i laureat nagrody Business Angel of the Year w kategorii debiutant roku, przyznawanej przez Cobin Angels.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy OnDean Forward inwestuje 11 mln zł w Pergamin, pomoże w budowie globalnej platfo Biuro prasowe
2024-09-24 | 12:50

OnDean Forward inwestuje 11 mln zł w Pergamin, pomoże w budowie globalnej platfo

Polski startup Pergamin zyskał strategicznego inwestora. OnDean Forward, wehikuł założony przez twórców sukcesu amerykańskiego legaltechu Relativity, zainwestował
Startupy Znamy zwycięzców akceleracji Talent Open. Młodzi innowatorzy odmieniają codzienn
2024-09-12 | 10:00

Znamy zwycięzców akceleracji Talent Open. Młodzi innowatorzy odmieniają codzienn

Mapy online dla osób z niepełnosprawnościami, samowystarczalne ekologiczne uprawy miejskie i aplikacja łącząca lokalnych rolników z klientami. Te, stworzone przez
Startupy BRAK ZDJĘCIA
2024-08-22 | 09:00

Nowe rozwiązanie eGabinet zapewni pacjentom całodobowy kontakt z przychodniami.

Rozwijany przez Piotra Strychalskiego startup eGabinet nie zwalnia tempa i zgodnie z zapowiedziami wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązanie odpowiadające na potrzeby placówek medycznych oraz ich pacjentów. Wdrożona

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Transport

Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych

Według Alton Aviation Consultancy koszty naprawy i remontów silników wzrosły z 31 mld dol. przed pandemią do 58 mld dol. w tym roku. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników – w ciągu najbliższych 20 lat na świecie będzie potrzebnych niemal 770 tys. mechaników lotniczych. Tylko w Polsce już teraz brakuje kilku tysięcy wyspecjalizowanego personelu.  – Brak kadr spowalnia nasz rozwój. Obecnie potrzebujemy kilkuset wyspecjalizowanych osób – ocenia Aleksandra Juda, prezes LOT Aircraft Maintenance Services.

DlaWas.info

Problemy społeczne

Obecna technologia sztucznej inteligencji nie stanowi zagrożenia dla istnienia ludzkości. Nie jest zdolna do samodzielnego myślenia i planowania

Duże modele językowe, takie jak ChatGPT, nie potrafią samodzielnie nabywać nowych umiejętności, rozumować czy planować. Nie stanowią więc egzystencjalnego zagrożenia dla ludzkości – dowiedli naukowcy, którzy przeanalizowali możliwości dużych modeli językowych właśnie pod takim kątem. Nie oznacza to jednak, że narzędzia te nie stanowią żadnego zagrożenia. Wykorzystane niewłaściwie już dziś służą chociażby do szerzenia dezinformacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.