Pierwsza faza Good Point V z certyfikatem BREEAM Excellent
Dwa budynki zrealizowane w ramach pierwszej fazy Good Point V, nowoczesnego parku magazynowo-produkcyjnego – inwestycji spółki Real Management S.A., otrzymały finalny certyfikat BREEAM International New Construction V6 na poziomie Excellent.
Kompleks Good Point V został zaprojektowany zgodnie z normami ESG, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, Hale nr 1 i 4 otrzymały certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent – inwestycja uzyskała ocenę 75,3 % dla etapu Post Construction Assessment. Ocenie podlegała przyjazność budynków względem środowiska naturalnego oraz poziom komfortu zapewnianego ich użytkownikom. Certyfikat BREEAM stanowi także potwierdzenie, że Good Point V pozwala uzyskać niższe koszty użytkowania, a jego eksploatacja wiąże się z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Sprzyja również tworzeniu komfortowego i zdrowego miejsca pracy.
Good Point V podczas certyfikacji uzyskał szczególnie wysoką ocenę w kategoriach związanych z zarządzaniem projektem i procesem budowy, energooszczędnością, zarządzaniem gospodarką wodno-ściekową, zarządzaniem odpadami czy rozwiązaniami służącymi ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Bremer, a asesorem doradzającym w procesie certyfikacji spółka JWA.
– Certyfikat BREEAM Excellent dla pierwszej fazy kompleksu Good Point V stanowi najlepsze potwierdzenie naszego zaangażowania w rozwój nieruchomości zgodnych z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Cieszymy się, że możemy tworzyć obiekty, które nie tylko odpowiadają na potrzeby dynamicznie rozwijającego się biznesu, ale również są przyjazne dla środowiska i użytkowników. Aby zagwarantować najwyższy poziom naszych działań opracowaliśmy Zielony Standard Budynków Magazynowych, według którego zrealizowaliśmy ten projekt, jak i będziemy prowadzili kolejne inwestycje – powiedziała Eliza Wielgus, Asset Manager w Real Management S.A.
Park magazynowo-produkcyjny Good Point V to kompleks, w którego skład wejdą docelowo trzy budynki obejmujące łącznie 30 000 mkw. Dwa budynki, zostały zrealizowane w ramach pierwszej fazy tej inwestycji i zostały oddane do użytkowania. Pod koniec lipca br. do Hali nr 1 wprowadziła się firma Dr Irena Eris S.A, jeden z wiodących polskich producentów kosmetyków. Z kolei, w pierwszej połowie sierpnia br., przestrzeń w Hali nr 4 została przekazana Sales Service Sp. z o.o.
Zakończenie budowy całego parku przewidziano na I kwartał 2025 r. Wtedy też spółka OEX Fulfilio Sp. z o.o., specjalizująca się w obsłudze logistycznej sektora e-commerce, programów lojalnościowych oraz materiałów POS, wprowadzi się do Good Point V.
Park zlokalizowany jest w miejscowości Łubna, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 79, gwarantującej szybkie połączenie z Warszawą (poprzez ulicę Puławską) i węzłem komunikacyjnym w Górze Kalwarii.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.