Komunikaty PR

Pierwsza wlewka monokrystaliczna 210-mm typu n wyprodukowana w parku Qinghai

2023-03-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.

Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Do pobrania info_pras ( 0.07 MB )

Trina Solar, wiodący światowy dostawca rozwiązań fotowoltaicznych i inteligentnych rozwiązań energetycznych ogłasza udaną produkcję pierwszej wlewki monokrystalicznej 210-mm typu n w swojej fabryce w Qinghai w północno-zachodnich Chinach. To istotny krok w rozwoju fabryki, która ma stać się pierwszym zeroemisyjnym parkiem industrialnym w Qinghai.

Wlewka monokrystaliczna 210-mm typu n o wadze 542 kilogramów i długości 3800 milimetrów wyznacza światowe standardy pod względem technologii produkcji, jakości i skali przedsięwzięcia. 

Budowa 20GW ośrodka produkcji wlewek w Qinghai rozpoczęła się w lipcu 2022 roku. W lutym 2023 pierwsze piece monokrystaliczne zostały przygotowane do wypalania i oficjalnie oddane do użytku, a pierwsza wlewka monokrystaliczna zjechała z taśmy produkcyjnej w połowie tego samego miesiąca. 

- To wyjątkowy moment dla Trina Solar, a w szczególności dla naszej fabryki w Qinghai. Rozpoczęcie projektu na taką skalę i zobaczenie jego efektów po zaledwie ośmiu miesiącach pokazuje, jak wydajne i efektywne są nasze ośrodki – podkreśla Helena Li, Prezes Grupy Biznesowej Produktów Solarnych w Trina Solar. I dodaje: innowacje i zrównoważony rozwój stanowią serce naszej działalności. Dlatego fantastycznie jest obserwować progres naszych wiodących na świecie technologii i kolejne kroki rozwoju w zakresie przyjaznego środowisku działania. Z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji tego sukcesu, będącego początkiem naszej misji stworzenia pierwszego bezwęglowego parku produkcyjnego w Qinghai.

Wlewki krystaliczne 210-mm firmy Trina Solar umożliwiają produkcję wysokiej jakości modułów typu n. Fabryka w Qinghai obejmuje niemal cały łańcuch produkcji PV, dlatego też stanie się ona jednym z najważniejszych ośrodków firmy, zapewniającym dostawy materiałów pierwotnych dla modułów 210-mm typu n.

Wysokie standardy i rygorystyczne wymagania względem czystości powietrza w ośrodkach pracy z krzemem krystalicznym i w obszarach przygotowania materiałów znacząco przewyższają standardy branżowe. Źródła odnawialne odpowiadają za produkcję 90% zasobów energii w Qinghai, dzięki czemu Trina Solar będzie w stanie produkować panele solarne wykorzystując przede wszystkim zieloną energię. Dodając sieć smart grid oraz przyjazne środowisku transakcje energetyczne, firma stworzy pierwszy bezwęglowy park przemysłowy w Qinghai.

Najnowsze innowacje modułowe Trina Solar, oparte na ogniwach n-type i-TOPCon, obejmują nowe moduły Vertex n-type o mocy 605W i 695W, które mogą być stosowane w wielu złożonych i wymagających środowiskach, w tym w terenie górskim, na powierzchni wody i na pustyni. To kontynuacja misji Trina Solar, która ma na celu dostarczenie energii słonecznej dla wszystkich.


O Trina Solar

Firma Trina Solar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, Trina Solar dostarcza produkty PV, aplikacje i usługi w celu promowania zrównoważonego rozwoju na świecie. Poprzez ciągłe innowacje, Trina Solar nieustannie rozwija przemysł PV, zwiększając parytet sieci energetycznej PV i popularyzując energię odnawialną. Misją Trina Solar jest pobudzenie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie.

Do dziś Trina Solar dostarczyła ponad 120 GW modułów słonecznych na całym świecie. Ponadto działalność Trina Solar obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, operacje i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania integracji systemów dla klientów. Trina Solar podłączyła ponad 5GW elektrowni słonecznych do sieci na całym świecie. W 2018 firma uruchomiła markę Energy IoT, a dziś dąży do bycia globalnym liderem w dziedzinie inteligentnej energii. W czerwcu 2020 roku Trina Solar była notowana na STAR Market giełdy w Szanghaju.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Planet Partners sp.z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali Biuro prasowe
2025-07-18 | 09:00

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowoczesna myjnia przemysłowa NOYEN Compact 600 – wysoka wydajność i elastyczność w jednym urządzeniu Firma NOYEN wprowadza nowoczesne systemy myjące do cenionej
Przemysł Nowy Prezes Związku Browary Polskie
2025-06-16 | 14:30

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

Od 12 czerwca Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie ma nowego prezesa. Mieszko Musiał, na co dzień kierujący Carlsberg Polska, objął tę funkcję na
Przemysł CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
2025-06-03 | 12:30

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?

Polityka klimatyczna Unii Europejskiej od lat wyznacza ambitne cele redukcji emisji, stawiając coraz większe wymagania wobec firm działających na wspólnym rynku. Dla wielu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.