Pierwszy w Polsce oficjalny sklep marki LEGO
GOTOWI, DO BIEGU, BUDUJEMY!
GRUPA LEGO OGŁASZA PLANY OTWARCIA PIERWSZEGO OFICJALNEGO SKLEPU DETALICZNEGO MARKI LEGO W POLSCE W 2021 ROKU
W czerwcu 2021 r. fanów klocków LEGO w Polsce czeka nie lada gratka. Właśnie na ten miesiąc Grupa LEGO zaplanowała otwarcie swojego pierwszego oficjalnego sklepu LEGO w Warszawie. Zlokalizowany będzie w centrum handlowym Westfield Arkadia i będzie kolejnym miejscem na mapie Polski, obok sklepów partnerskich, z najbardziej wszechstronną ofertą klocków LEGO.
Sebastian Oelschlegel z LEGO Stores powiedział, że przedstawiciele firmy są bardzo podekscytowani faktem, że zarówno początkującym, jak i zaawansowanym budowniczym w Polsce będą mogli zaoferować zupełnie nowe wrażenia z zabawy. - Niezależnie od tego, czy masz rok czy 100 lat, w naszym sklepie znajdziesz coś ekscytującego: najnowsze zestawy klocków LEGO oraz szereg fantastycznych atrakcji – dodał.
Oficjalny sklep LEGO w Warszawie otworzy swoje podwoje w czerwcu 2021 roku. O dokładnej dacie otwarcia oraz atrakcjach z nim związanych poinformujemy w kolejnych komunikatach.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.