Pierwszym gościem SOFTSWISS Excellence Talks w Poznaniu jest legenda Formuły 1
SmartContent
ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
4 grudnia 2024 roku w Poznaniu, w głównym biurze międzynarodowej firmy technologicznej SOFTSWISS, odbyło się inauguracyjne wydarzenie nowego projektu – SOFTSWISS Excellence Talks. Spotkania będą odbywać się co kwartał, a ich celem jest rozwijanie lokalnej społeczności specjalistów oraz budowanie wzajemnych stosunków firmy z wiodącymi instytucjami edukacyjnymi.
Andriej Starovojtov, Co-CEO SOFTSWISS, powitał gości na spotkaniu inauguracyjnym, a Rubens Barrichello, legenda wyścigów Formuły 1 i niezależny dyrektor SOFTSWISS w Ameryce Łacińskiej, wygłosił przemówienie dla pracowników firmy, a następnie odpowiedział na pytania publiczności i nagrodził osoby, które poruszyły najciekawsze tematy.
Andriej Starovojtov zauważył, że „SOFTSWISS nie tylko wyznacza standardy technologicznego lidera w obszarze rozrywki, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, ale również aktywnie wspierając rozwój lokalnych społeczności. Projekt SOFTSWISS Excellence Talks ułatwi nam dzielenie się zdobytym doświadczeniem i stanie się rozpoznawalną inicjatywą wspierającą otwarty dialog i pomagającą umocnić biznesowe kontakty lokalnych partnerów i młodych talentów”.
Podczas swojej przemowy Rubens Barrichello podkreślił, jak doświadczenie zdobyte w planowaniu strategicznym, podejmowaniu decyzji oraz pracy zespołowej w niezwykle konkurencyjnym środowisku wyścigów samochodowych może być wykorzystane do budowania efektywnych zespołów, wspierania dynamicznej ekspansji biznesu oraz rozwoju osobistego.
„Inauguracja projektu SOFTSWISS Excellence Talks w Polsce jest wyjątkowo inspirująca, ponieważ to tutaj pracuje jedna trzecia naszej firmy. W efekcie możemy zarówno dzielić się swoim doświadczeniem, jak i tworzyć nowe możliwości dla rozwoju, współpracować ze specjalistami i lokalnymi instytucjami. Jestem przekonany, że projekt stanie się przestrzenią do komunikacji i wymiany doświadczeń, a także wniesie znaczący wkład w rozwój regionu” – takimi słowami Rubens Barrichello podsumował spotkanie.
SOFTSWISS Excellence Talks będzie odbywać się regularnie, raz na kwartał, a tematyka spotkań będzie skupiona przede wszystkim na technologiach, innowacjach oraz kluczowych kompetencjach lidera. Firma planuje rozwijać projekt, uwzględniając nowe inicjatywy, a do tego liczy na współpracę z instytucjami edukacyjnymi i lokalną społecznością biznesową.
Działania firmy w Polsce już niejednokrotnie były wyróżnione licznymi tytułami i nagrodami. W 2024 roku firma SOFTSWISS otrzymała certyfikat Great Place To Work®. W ubiegłym miesiącu przyznano jej również nagrodę Honorary Award w kategorii „Pomagam, ile mogę” za wiele działań podjętych w Poznaniu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.
O firmie SOFTSWISS
SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, będąca pionierem w tworzeniu kryptowalutowych rowiązań dla branży rozrywkowej online, która w 2024 roku świętuje swoje 15-lecie. Główne oddziały przedsiębiorstwa znajdują się w Warszawie i Poznaniu, a także na Malcie i w Gruzji. Łączna liczba pracowników, w tym również pracujących zdalnie, to ponad 2000 osób, z czego ponad 600 pracuje w Polsce. W 2024 r. firma otrzymała w Polsce certyfikat Great Place to Work®.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.