Pionierskie urządzenia do oczyszczania i sterylizacji powietrza już dostępne w P
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Spółka Biomass Energy Project S.A. oraz Shandong Sady Medical Technology Co podpisały umowę agencyjną. Porozumienie zakłada, że polska spółka będzie agentem i reprezentantem do sprzedaży urządzeń oraz systemów do oczyszczania i sterylizacji powietrza na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Aparatura to jedyne na świcie rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu specjalnego enzymu lizozymu, umożliwia likwidację patogennych drobnoustrojów, a nie jedynie zatrzymanie ich na powierzchni filtrów. Co więcej, system jest przyjazny dla środowiska. Produkt ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Spółki. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, jak również związanym z zapobieganiem zagrożeniom biologicznym. Okres trwania umowy to rok.
Systemy do oczyszczania i sterylizacji powietrza, które wykorzystują enzym lizozymu to rewolucja w medycynie. Technologia ta zapewnia możliwość trwałej likwidacji bakterii, wirusów i grzybów, a nie tylko ich zatrzymywania na powierzchni filtrów. Dzięki temu nie ma możliwości dalszego rozsiewania się zakażeń, które występuje po zużyciu tradycyjnych filtrów. To pionierskie w skali świata rozwiązanie. Jestem przekonany, że szerokie wykorzystanie ich w placówkach medycznych i nie tylko, może przyczynić się do poprawy zdrowia i komfortu społeczeństwa, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.
ROZWIĄZANIA DLA POPRAWY ZDROWIA POLAKÓW
Spółka Biomass Energy Project (BEP), opracowała i zbudowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych, które służyć mają do rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Projekt został zaplanowany w taki sposób, aby spełniać różnorodne potrzeby placówek medycznych o szerokim profilu działania. Umowa z wiodącym chińskim producentem urządzeń do oczyszczania powietrza ma być uzupełnieniem oferty Spółki w zakresie rozwiązań dla medycyny.
Urządzenia opracowane przez firmę Shandong Sady Medical Technology korzystają z unikalnej technologii oczyszczania powietrza z użyciem enzymu lizozymu. Jest ona przyjazna dla środowiska i nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia, czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań dostępnych na światowym rynku. Aparatura stosowane jest już w tysiącach szpitali w Chinach. Teraz również w Polsce i w Wielkiej Brytanii, dzięki zdobyczom najnowszej technologii, będziemy mogli efektywniej leczyć ludzi, dodaje Prezes BEP.
Chiński dostawca jest wyłącznym właścicielem patentu na technologię sterylizacji za pomocą enzymów lizozymu.
ZABIJA, A NIE WYCHWYTUJE PATOGENY
Lizozym jest rodzajem enzymu hydrolitycznego. To silny środek biobójczy o szerokim spektrum działania. Rozpuszczając ścianę komórkową bakterii, wymusza pęknięcie błony komórkowej i tym samym zabicie drobnoustroju. Rdzeniem technologii sterylizacji enzymów za pomocą enzymu, jest sposób jego mocowania na materiale filtracyjnym. Dzięki temu może on zachować pierwotną wydajność filtracji przez okres minimum roku.
Zastosowane rozwiązania wykazują silne działanie bakteriobójcze. Dla Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, pneumoniae, gruźlica, Staphylococcus epidermidis, Legionella, bakterie LUTEUS itp. efektywność sterylizacji wynosi powyżej 99%. Wydajność filtracji lizozymu HEPA dla cząstek powyżej 0,3 um wynosi ponad 99,97%.
Dodatkowo, zastosowane rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Lizozym jest jadalnym enzymem ekstrahowanym z organizmów, bez toksycznych i ubocznych skutków dla środowiska i ludzkiego ciała.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.