Komunikaty PR

Pionierskie urządzenia do oczyszczania i sterylizacji powietrza już dostępne w P

2020-07-22  |  10:00
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

Spółka Biomass Energy Project S.A. oraz Shandong Sady Medical Technology Co podpisały umowę agencyjną. Porozumienie zakłada, że polska spółka będzie agentem i reprezentantem do sprzedaży urządzeń oraz systemów do oczyszczania i sterylizacji powietrza na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Aparatura to jedyne na świcie rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu specjalnego enzymu lizozymu, umożliwia likwidację patogennych drobnoustrojów, a nie jedynie zatrzymanie ich na powierzchni filtrów. Co więcej, system jest przyjazny dla środowiska. Produkt ma być uzupełnieniem i rozszerzeniem oferty Spółki. Oferowany będzie podmiotom z rynku medycznego, jak również związanym z zapobieganiem zagrożeniom biologicznym. Okres trwania umowy to rok.

Systemy do oczyszczania i sterylizacji powietrza, które wykorzystują enzym lizozymu to rewolucja w medycynie. Technologia ta zapewnia możliwość trwałej likwidacji bakterii, wirusów i grzybów, a nie tylko ich zatrzymywania na powierzchni filtrów. Dzięki temu nie ma możliwości dalszego rozsiewania się zakażeń, które występuje po zużyciu tradycyjnych filtrów. To pionierskie w skali świata rozwiązanie. Jestem przekonany, że szerokie wykorzystanie ich w placówkach medycznych i nie tylko, może przyczynić się do poprawy zdrowia i komfortu społeczeństwa, mówi Jerzy Drożniewski, Prezes Zarządu Biomass Energy Project.

ROZWIĄZANIA DLA POPRAWY ZDROWIA POLAKÓW

Spółka Biomass Energy Project (BEP), opracowała i zbudowała prototyp Modułowych Jednostek Medycznych, które służyć mają do rozbudowy, bądź uzupełnienia infrastruktury szpitali. Projekt został zaplanowany w taki sposób, aby spełniać różnorodne potrzeby placówek medycznych o szerokim profilu działania. Umowa z wiodącym chińskim producentem urządzeń do oczyszczania powietrza ma być uzupełnieniem oferty Spółki w zakresie rozwiązań dla medycyny. 

Urządzenia opracowane przez firmę Shandong Sady Medical Technology korzystają z unikalnej technologii oczyszczania powietrza z użyciem enzymu lizozymu. Jest ona przyjazna dla środowiska i nie powoduje wtórnego zanieczyszczenia, czym wyróżnia się na tle innych rozwiązań dostępnych na światowym rynku. Aparatura stosowane jest już w tysiącach szpitali w Chinach. Teraz również w Polsce i w Wielkiej Brytanii, dzięki zdobyczom najnowszej technologii, będziemy mogli efektywniej leczyć ludzi, dodaje Prezes BEP.

Chiński dostawca jest wyłącznym właścicielem patentu na technologię sterylizacji za pomocą enzymów lizozymu. 

ZABIJA, A NIE WYCHWYTUJE PATOGENY

Lizozym jest rodzajem enzymu hydrolitycznego. To silny środek biobójczy o szerokim spektrum działania. Rozpuszczając ścianę komórkową bakterii, wymusza pęknięcie błony komórkowej i tym samym zabicie drobnoustroju. Rdzeniem technologii sterylizacji enzymów za pomocą enzymu, jest sposób jego mocowania na materiale filtracyjnym. Dzięki temu może on zachować pierwotną wydajność filtracji przez okres minimum roku.

Zastosowane rozwiązania wykazują silne działanie bakteriobójcze. Dla Bacillus subtilis, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, pneumoniae, gruźlica, Staphylococcus epidermidis, Legionella, bakterie LUTEUS itp. efektywność sterylizacji wynosi powyżej 99%. Wydajność filtracji lizozymu HEPA dla cząstek powyżej 0,3 um wynosi ponad 99,97%.

Dodatkowo, zastosowane rozwiązanie jest w pełni bezpieczne. Lizozym jest jadalnym enzymem ekstrahowanym z organizmów, bez toksycznych i ubocznych skutków dla środowiska i ludzkiego ciała.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0. Biuro prasowe
2024-05-13 | 11:45

Sanofi wprowadza koncepcję pracy Work X 2.0.

Sanofi redefiniuje organizację pracy wprowadzając w Polsce globalną strategią Work X 2.0. Innowacyjne podejście do kształtowania środowiska pracy wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-13 | 10:30

Więcej pacjentów w gabinetach weterynaryjnych, rośnie świadomość opiekunów

Jedna trzecia (31 proc.) weterynarzy spodziewa się, że właściciele zwierząt będą korzystać z coraz szerszego wachlarza usług w gabinetach weterynaryjnych. Wśród nich znajdzie się nie tylko leczenie, ale też profilaktyka,
Zdrowie Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym
2024-05-08 | 11:12

Centrum Diagnostyczne 4DCenter otwiera się na Placu Zamkowym

Otwórz drzwi do zdrowia w sercu Warszawy - Centrum Diagnostyczne 4DCenter to nowy punkt na mapie stolicy. Domem świeżo otwartego Centrum Diagnostycznego został należący do Senatorska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.