Plac Unii wspiera szpitale w Warszawie
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
Kompleks biurowo-handlowy Plac Unii wspiera walkę z pandemią koronawirusa. Centrum wykorzystuje ekran LED zamontowany w fasadzie budynku oraz swoje media społecznościowe do promowania odpowiedzialnych postaw społecznych oraz okazania wsparcia tym, którzy codziennie ratują ludzkie życie. Galeria, swoim klientom, proponuje także różnorodne możliwości spędzenia czasu w domu organizując m.in. warsztaty kulinarne online z Anią Starmach, treningi z trenerami z Zdrofitu czy wirtualne spacery po okolicznych parkach, lasach a nawet propozycje spotkań kulturą w teatrach i muzeach. Kompleks biurowo-handlowy Plac Unii zaangażowany jest również w kilkutygodniową akcję #property4heroes, codziennie dostarczając ciepłe posiłki dla personelu placówek i szpitali medycznych w Warszawie. Dania przygotowywane są przez najemców gastronomicznych.
#zostanwdomu i gotuj z Anią Starmach
Plac Unii dostosowując się do konieczności pozostania w domu, stara się urozmaicić „social distansing” proponujac klientom onlinowe spotkania z cyklu „Gotuj w domu”.
Przewodnikiem w kulinarnych podróżach organizowanych przez Plac Unii jest Ania Starmach. Podczas warsztatów jurorka programów kulinarnych pokazuje przepisy na pyszne dania ze składników, które każdy ma w swoim domu podczas kwarantanny. Premierowe spotkania odbywają się w każdy piątek o godzinie 15.00, a link do nich można znaleźć, w dogodnym dla siebie czasie na Facebooku Placu Unii.
W kanałach społecznościowych Placu Unii pojawiają się także propozycje najciekawszych, warszawskich wydarzeń kulturalnych online zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Budowanie odpowiedzialnej społeczności
Wykorzystując dostępne kanały komunikacji oraz możliwość dotarcia do społeczności Warszawy, Plac Unii zwraca uwagę na najistotniejsze obecnie problemy społeczne takie jak: pomoc dla osób starszych w codziennych sprawunkach, wsparcie dla lekarzy i personelu medycznego, wdzięczność dla osób, które codziennie pracując w sklepach umożliwiają nam w miarę normalne funkcjonowanie.
W kanałach social media Centrum Handlowego pojawiają się także propozycje wsparcia różnego typu fundacji oraz zbiórek charytatywnych, których celem jest walka z koronawirusem lub bezpośrednia pomoc osobom z grup największego ryzyka zarażeniam. Wśród tych akcji wymienić można: #posiłekdlaseniora, #wszystkieręcenapokład oraz #wdzięcznimedykom.
Podziękowanie dla medyków w ramach akcji #property4heroes
Grupa największych firm z branży nieruchomości komercyjnych, m.in.: Invesco Real Estate, do którego należy kompleks biurowo-handlowy Plac Unii, wspierają warszawski personel medyczny, zapewniając codzienną dostawę ciepłych posiłków. Obecnie pomoc trafia do najbliżej położonych szpitali na Mokotowie.
Akcja #property4heroes to podziękowanie za pracę lekarzy, pielęgniarzy, personelu pomocniczego i ratowników medycznych w tym trudnym dla wszystkich okresie. Każdego dnia trafia do nich łącznie 920 posiłków. Najczęściej pochodzą one od najemców w budynkach zaangażowanych firm. Dzięki temu dodatkowo wspierani są także operatorzy gastronomiczni. Firmy skupione wokół branży retail planują w przeciągu 2 miesięcy dostarczyć ponad 38 tys. posiłków.
Centrum Handlowe Plac Unii City Shopping:
Plac Unii City Shopping to nowoczesne centrum handlowe zlokalizowane na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Puławskiej, Boya-Żeleńskiego i Waryńskiego. Na trzech poziomach galerii znajduje się 70 najemców, w skład których wchodzą m.in.: Zara, H&M, Empik, iSpot, Bobbi Brown, Smyk, Deni Cler, Hebe czy Douglas. Na terenie obiektu do dyspozycji klientów są także klub fitness Zdrofit Club, przyjazne kawiarnie i wiele punktów gastronomicznych oraz supermarket SuperSam. Stałą ofertę centrum uzupełnia szereg cyklicznych wydarzeń, darmowo dostępnych dla klientów. Obiekt posiada podziemny parking mieszczący stanowiska dla ponad 500 samochodów.
Agentem wyłącznym reprezentującym kompleks Plac Unii w zakresie wynajmu powierzchni jest firma Colliers International. Zarządca budynku to firma CBRE.

AI w Sprzedaży B2B: Jak Automatyzacja i Dane Zmienią Przyszłość sprzedaży b2b

Nie znosisz przepłacać? Na ERLI znajdziesz tylko najlepsze ceny!

Komentarz rynkowy DPD Polska: Nowoczesna logistyka dla e-commerce – jak fulfillment zmienia reguły gry
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.