Platforma Red Hat Ansible już dostępna w chmurze Microsoft Azure
Firma Red Hat, będąca czołowym globalnym dostawcą rozwiązań open source, poinformowała o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform dla Microsoft Azure, dzięki któremu ta znakomita technologia automatyzacji stanie się dostępna w jednej z największych na świecie chmur publicznych. Rozwiązanie to, utworzone wspólnie przez firmy Red Hat i Microsoft Azure, dostarcza przedsiębiorstwom potężne narzędzia automatyzacji, które pozwolą im na udostępnianie każdej aplikacji w dowolnym miejscu bez dodatkowych kosztów i komplikacji.
Dzięki połączeniu mocy przetwarzania w chmurze z wygodą usług zarządzanych, dział informatyczny przedsiębiorstwa może wdrożyć technologię automatyzacji od zera w ciągu kilku minut. Klienci firm Microsoft i Red Hat nie muszą się martwić o wdrożenie i skonfigurowanie rozwiązania, które obsługuje zastosowania typowe dla przedsiębiorstw. Mogą od razu rozpocząć pracę nad złożonymi zadaniami, takimi jak zautomatyzowane konfigurowanie systemu operacyjnego, udostępnianie aplikacji, automatyzacja sieci, udostępnianie infrastruktury jako kodu (IaC) czy koordynacja zabezpieczeń.
Według raportu IDC[i], "Praktycznie 97% organizacji dostrzega poważne bariery utrudniające im skuteczne wdrożenie automatyzacji w całym przedsiębiorstwie. Do 2023 roku, wiele wysiłków w zakresie jej wdrożenia będzie opóźnionych lub zakończy się niepowodzeniem z powodu niedoinwestowania w tworzenie zespołów IT/Sec/DevOps z odpowiednimi narzędziami i umiejętnościami. Celem jest jednak dostarczenie spójnej, konsekwentnej i współpracującej automatyzacji na dużą skalę."
Red Hat Ansible Automation Platform on Azure pomaga działom informatycznym w realizacji tych złożonych zadań na dużą skalę, przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum prawdopodobieństwa popełnienia błędu przez człowieka. Zapewnia ona klientom jeszcze większy zwrot z inwestycji w automatyzację i umożliwia skalowanie operacji informatycznych na zupełnie nowym poziomie. Integracja obejmuje technologie obliczeniowe, sieć i pamięć masową Azure.
Dzięki platformie Red Hat Ansible Automation Platform on Azure działy informatyczne mogą zwiększyć skalę, szybkość i standaryzację swoich działań, stosując procedury automatyzacji w chmurach hybrydowych. W rezultacie nie muszą się zajmować utrzymaniem i eksploatacją infrastruktury — zamiast tego mogą się skupić na wdrażaniu strategii automatyzacji w celu zwiększenia wydajności, elastyczności i skalowalności biznesu.
W najnowszej wersji Ansible Automation Platform dodano funkcje automatyzacji wdrażania na masową skalę w chmurach hybrydowych i środowiskach brzegowych, jednocześnie przenosząc automatyzację głębiej do cyklu życia aplikacji. Elastyczna infrastruktura, narzędzia, usługi i funkcje umożliwiają konfigurację i kontrolę na zupełnie nowym poziomie, a tym samym otwierają przed przedsiębiorstwami znacznie większe możliwości.
[i] IDC, Enhancing IT Operations with Automation Is a Priority in 2021, Doc # US47555321, Mar 2021

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.