Komunikaty PR

Platforma rozwojowa Freescale® Freedom KL02Z dostępna w ofercie Premier Farnell

2013-07-11  |  15:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Platforma rozwojowa Freedom KL02Z, wyposażona w nowy, energooszczędny mikrokontroler Kinetis™ KL02 ARM® z rdzeniem Cortex™-M0+, zapewnia wydajność układu 32-bitowego w cenie tradycyjnych mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych. Jest to niedrogie rozwiązanie, które idealnie zastępuje dotychczas stosowane procesory i jest dostępne w ofercie Newark element14 w Ameryce Północnej, Farnell element14 w Europie i element14 na Dalekim Wschodzie.

Platforma rozwojowa Freescale Freedom KL02Z, której cenę ustalono na poziomie 12,95 USD, jest przeznaczona do urządzeń energooszczędnych, w tym przenośnych urządzeń konsumenckich, zdalnych węzłów czujników i połykanych czujników medycznych. Elastyczna konstrukcja platformy umożliwia tworzenie różnorodnych rodzajów układów, w tym również prototypów zasilanych baterią lub energią pobieraną z otoczenia.

Funkcje obejmują łatwy dostęp do wejść/wyjść mikrokontrolera, energooszczędną pracę (także w trybie zasilania bateryjnego) i standardowy format z opcjami płytek rozszerzeń. Zestaw FRDM-KL02Z zawiera również interfejs OpenSDA, wbudowany adapter szeregowy i debugujący Freescale typu open standard, zapewniający obsługę transmisji szeregowej, programowanie pamięci Flash oraz kontrolowane uruchamianie programów podczas debugowania.

David Shen, dyrektor ds. technicznych Grupy Premier Farnell stwierdził — „Jest to produkt, który oznacza dla nas wyjątkowo korzystne zmiany, jeśli chodzi o wybór opcji wykorzystywanych w projektach prototypów na bazie mikrokontrolerów. Energooszczędny 32-bitowy mikrokontroler idealnie zastępuje poprzednie wersje 8- i 16-bitowe w układach projektowanych przez naszych klientów, zapewniając oszczędność kosztów i niski pobór mocy”.

John Dixon, menedżer ds. rozwoju rynków zagranicznych firmy Freescale w kategorii mikrokontrolerów, dodał — „Cieszymy się, że zestaw KL02Z jest wprowadzany na rynek przez tak doświadczonego dystrybutora, jakim jest Premier Farnell. Dzięki 32-bitowym mikrokontrolerom o najmniejszych rozmiarach i najniższym zużyciu energii otwiera się przed nami cały świat możliwości w kształtowaniu sieci Internetu przedmiotów. Bardzo nam zależało, aby wprowadzić na rynek produkt szeroko dostępny dla użytkowników układów 8-bitowych, zapewniający im szybsze zakończenie prac projektowych dzięki zastosowaniu 32-bitowego mikrokontrolera z rdzeniem Cortex-M”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie 30 lat na rynku druku –Lexmark podsumowuje zmiany Biuro prasowe
2021-05-06 | 15:50

30 lat na rynku druku –Lexmark podsumowuje zmiany

Firma Lexmark obchodzi w tym roku trzydziestą rocznicę powstania. Dokładnie 30 lat temu, wiosną 1991 roku Lexmark wydzielił się z informatycznej firmy IBM. Ostatnie 3 dekady to czas szybkich
IT i technologie Emitel wdroży system zdalnego odczytu wodomierzy dla MPWiK we Wrocławiu
2021-05-06 | 12:30

Emitel wdroży system zdalnego odczytu wodomierzy dla MPWiK we Wrocławiu

Emitel we współpracy z AIUT zbuduje innowacyjny system zdalnego odczytywania parametrów z wodomierzy dla Miejskiego Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2021-05-06 | 11:30

TikTok dołącza do Koalicji Technologicznej

Zapewnienie bezpieczeństwa swojej społeczności jest dla TikToka priorytetem, dlatego firma dołączyła właśnie do Koalicji Technologicznej, organizacji, która działa na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niemal połowa firm hazardowych na rynku online działa nielegalnie. Głównym powodem są wysokie podatki i restrykcyjne przepisy [DEPESZA]

– Restrykcyjne zapisy polskiej ustawy o grach hazardowych zwiększają atrakcyjność oferty nielegalnych operatorów – podkreśla Katarzyna Mikołajczyk, prezes Stowarzyszenia Graj Legalnie. Z raportu EY wynika, że w Polsce średnia efektywna stawka opodatkowania w latach 2010–2019 wynosiła ok. 33 proc. przychodów, a w ubiegłym roku było to blisko 40 proc. To zniechęca operatorów zagranicznych do wchodzenia oficjalnie na polski rynek i starania się o krajową licencję. Część z nich decyduje się na działalność w szarej strefie, która stanowi niemal połowę rynku hazardu online. 

Finanse

Praca zdalna znacząco zwiększyła sprzedaż sprzętu komputerowego. Firmy najczęściej wybierały nowe laptopy

Po ponad roku od wybuchu pandemii COVID-19 blisko jedna trzecia Polaków nadal pracuje zdalnie. Koronawirus wymusił jednak nie tylko przeniesienie pracowników do domu, lecz także konieczność wyposażenia ich w sprzęt i narzędzia do pracy w cyfrowym środowisku. Jak wynika z badania NielsenIQ przeprowadzonego na zlecenie Dell Technologies Polska, co druga firma współpracująca z producentem musiała kupić w tym okresie dodatkowy sprzęt. Prawie 9 na 10 przedsiębiorstw podczas ostatnich zakupów postawiło na nowe laptopy, a sprzedaż tych urządzeń rok do roku wzrosła o 70 proc. W nadchodzących miesiącach ten trend się utrzyma, polskie firmy zamierzają się skupić na dalszym upowszechnianiu pracy zdalnej i migracji swoich pracowników z komputerów stacjonarnych na laptopy.

Regionalne - Śląskie

Gminy górnicze także chcą rozmów z rządem o transformacji Śląska. Jedną z głównych kwestii jest zagospodarowanie terenów po kopalniach

Przedstawiciele gmin górniczych oraz branży okołogórniczej chcą w rozmowach prowadzonych z rządem zwrócić uwagę na takie kwestie jak zagospodarowanie terenów pogórniczych, wsparcie dla samorządów, które utracą część dochodów podatkowych, tworzenie nowych miejsc pracy oraz przebranżawianie firm z sektora górniczego. – Trzeba stworzyć tym przedsiębiorstwom warunki prawne i finansowe do zmiany profilu i uruchomienia działalności w sektorze np. czystej energii, który będzie wspierany finansowo przez Unię Europejską – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika i przewodniczący Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak podkreśla, transformacja górnictwa będzie ogromnym przedsięwzięciem dla całego regionu i nie można przy tym zapominać o kwestiach społecznych.

Farmacja

„Superbiałko” laktoferyna ma właściwości przeciwwirusowe. Jest szczególnie ważne dla kobiet w ciąży

Regulowanie aktywności układu odpornościowego, działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwpasożytnicze, wsparcie metabolizmu żelaza czy też działanie prebiotyczne, sprzyjające rozwojowi właściwej flory jelitowej – to tylko część długiej listy funkcji, jaką spełnia w organizmie laktoferyna. Z przeprowadzonych dotychczasowych badań in vitro wynika, że ma ona działanie przeciwwirusowe względem SARS-CoV, czyli koronawirusa podobnego do SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Lekarze podkreślają, że laktoferyna i jej suplementacja jest szczególnie ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko anemii i porodu przedwczesnego, przez co wpływa na prawidłowy przebieg ciąży i rozwój dziecka.