Komunikaty PR

Po zdrowie na Karową. Szpital zaprasza na piknik

2024-06-06  |  08:00

Prawie stu ekspertów medycznych jednego z najlepszych szpitali w Warszawie spotkasz w trakcie pikniku rodzinnego na warszawskim Powiślu. W sobotę, 15 czerwca, od godziny 12:00 do 17:00 w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej odbędą się wykłady i warsztaty na temat zdrowia, a w ogrodach szpitala znajdą się strefy edukacyjne oraz liczne animacje dla dzieci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- Profilaktyka to istotny element opieki zdrowotnej, dlatego chcemy pokazać i wytłumaczyć, jak dbać o swój organizm. Zapraszamy na nasze wydarzenie rodziny nie tylko z Warszawy, ale każdego, kto chce zdobyć wiedzę o profilaktyce i zdrowym stylu życia, a także odpowiednio przygotować się do narodzin dziecka. Każdy uczestnik dowie się czegoś ciekawego i pouczającego – mówi Ewa Piotrowska, dyrektor Szpitala Karowa.

Placówka od lat posiada opinię najlepszej „porodówki" w mieście. Jej medycy w trakcie nadchodzącego wydarzenia chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu na co dzień zajmuje się m.in. leczeniem niepłodności, chorobami kobiecymi oraz najbardziej skomplikowanymi przypadkami chorób noworodków.

Na terenie ogrodu do dyspozycji gości będzie dostępnych ponad 20 lekarzy i 50 położnych, a także fizjoterapeuci, psychologowie, mikrobiolodzy i pielęgniarki, którzy będą opowiadać o profilaktyce zdrowotnej.

- Warto nas odwiedzić, bo to unikalna okazja, by zobaczyć blok porodowy, sale operacyjne oraz oddział położniczy. Przygotowaliśmy też warsztaty i wykłady prowadzone przez najlepszych specjalistów dotyczące tematów okołoporodowych i profilaktyki chorób kobiecych, a także uważności w ciele – mówi Robert Jarzębski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Karowa.

Dla dzieci przygotowano również zajęcia pokazowe, w tym zwiedzanie kolorowego laboratorium czy wykonywanie zabiegu laparoskopii na misiach.

Po zdrowie na wesoło

Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu „Dziecko jest tego warte”, który był organizowany w ramach Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Dla uczestników pikniku przygotowano również liczne atrakcje, w tym loterię z nagrodami – wygrać będzie można m.in. wózki od marki Cybex, bilety do kina Helios. Piknik umili występ zespołu muzycznego „Nocna Strona Taktu” oraz lekcja medytacji prowadzona przez Andriy’a Shadiy’a ze studia jogi i medytacji Mantra House. Podczas wydarzenia odbędą się również krótkie zajęcia z aerobiku i zumby. W ogrodach pojawią się też foodtrucki, w których będzie można zakupić słodkie i słone przekąski.

Prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski objął wydarzenie Patronatem Honorowym. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aktualne informacje na temat pikniku można znaleźć na stronie internetowej szpitala.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest placówką publiczną działającą od 1912 roku. Szpital jest placówką najwyższego poziomu referencyjności, gdzie opiekę znajdą pacjentki z ciążą zdrową, powikłaną chorobami zdiagnozowanymi przed ciążą i w trakcie ciąży. Placówka zapewnia kompleksową opiekę medyczną w kilkunastu poradniach specjalistycznych nad matką i noworodkiem, a także nad kobietą w każdym wieku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicis
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.