Podlaskie Zakłady Zbożowe są BIO i EKO
Produkty pochodzące z ekologicznych upraw cieszą dużą popularnością. Ich wybór na rynku jest coraz większy. Jeszcze do niedawna z takim oznaczeniem można było kupić głównie warzywa, owoce czy mięso. Teraz producenci oferują nam ekologiczny chleb czy zioła. Również Podlaskie Zakłady Zbożowe wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadzają na rynek certyfikowane, ekologiczne mąki.
PZZ S.A. to firma dbająca o środowisko, która wykorzystuje zieloną energię i oraz zmniejszenie śladu węglowego poprzez organizowanie transportów pełno samochodowych.
- W odpowiedzi na stale rosnący popyt w segmencie naturalnych produktów zbożowych, także tych z certyfikatem ekologicznym posiadamy certyfikat Eko i wprowadzamy na rynek produkty Bio. Kategoria bio jest segmentem konsekwentnie rozwijanym przez nas, co znalazło odzwierciedlenie w planach inwestycyjnych. Nasz zakład produkcyjny spełnia najwyższe standardy w zakresie certyfikacji BIO, co pozwoli na znaczne poszerzenie oferty Spółki w tej kategorii – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych.
PZZ wspólnie z Agrocentrum jest największym podmiotem skupującym zboże w regionie północno-wschodniej Polski. Większość ziaren pochodzi z gospodarstw z samego serca Zielonych Płuc Polski- Z Serca Podlasia.
- Naszą ofertę EKO i BIO kierujemy do klientów, którzy kupują mąki luzem. Są one dostarczane mąkowozami i nie wymagają opakowań. W najbliższym czasie planujemy też rozszerzyć naszą ofertę o mąki eko sprzedawane w workach 25 kg – mówi Sylwia Majewicz.
Trzeba zaznaczyć, że pobrana próba ziarna trafia do wysoko wykwalifikowanych pracowników Działu Kontroli Jakości. Laboranci dokonują profesjonalnej oceny ziarna, wykonują podstawowe badania wilgotności, liczby opadania, zawartości w surowcu białka czy glutenu. Surowiec badany jest również pod względem obecności pestycydów i metali ciężkich.
- Bardzo istotna jest ocena reologiczna zbóż, co pozwala na odpowiednią segregację ziarna. Dzięki temu możemy podzielić zgromadzony surowiec pod względem jego przeznaczenia, czyli na: mąki dla piekarni, cukierni, mąki specjalistyczne. Dzięki inwestycjom nasze moce produkcyjne zostały wielokrotnie zwiększone, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia prądu – dodaje Sylwia Majewicz.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.