Komunikaty PR

Podsumowanie roku 2022 w Roark Studio

2023-01-03  |  15:30
Biuro prasowe

Podsumowanie roku 2022 w Roark Studio

Roark Studio, pracownia architektoniczna specjalizująca się w rynku premium, zamyka rok z satysfakcją z osiągniętych sukcesów oraz optymistycznym spojrzeniem w przyszłość. Choć ostatnie miesiące naznaczone są wydarzeniami o charakterze globalnym, których negatywne konsekwencje nie ominęły także rynku nieruchomości, w drugiej połowie roku zespół zaobserwował wzrost liczby zleceń. Roark Studio zawarło w 2022 r. umowy na realizację 110 tys. m2 powierzchni użytkowej – głównie mieszkalnej, ale także usługowej. Praca zespołu została wyróżniona aż 7 nagrodami. Interdyscyplinarny zespół Roark Studio wzmocniło 6 nowych projektantów.

Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych przez Roark Studio w 2022 roku, znajdują się m.in. Osiedle Opacka, czyli wymagająca inwestycja Invest Komfort, położona miejscu z kontekstem historycznym, na dawnych terenach cysterskich i w sąsiedztwie Katedry Oliwskiej; elastyczne przestrzenie biurowe Collab zrealizowane dla Torus, które w eksperymentalny sposób przenoszą użytkowników do „Laboratorium Dextera”; Osiedle Gdańska – przyjazny rodzinom projekt mieszkaniowy dla Invest Komfort, łączący elegancję z wygodą; trzeci etap projektu Nowe Kolibki również dla Invest Komfort, stworzonego dla osób pragnących żyć w duchu „slow life” oraz ceniących minimalizm i bliskość natury.

- Rok 2022 z pewnością należał do trudnych pod wieloma względami, także biznesowymi. Roark Studio nie jest tutaj żadnym wyjątkiem - nas również dotknęło spowolnienie związane z obawami inwestorów dotyczącymi wojny i otoczenia gospodarczego. Jednak nie poddaliśmy się, zakasaliśmy rękawy i rok kończymy z uśmiechem na ustach – dumni z tego, co udało nam się osiągnąć. Wiele tegorocznych projektów to osiedla mieszkaniowe z segmentu premium, które nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Realizując takie zlecenia zawsze stawiamy na wysoką jakość oraz komfort przyszłych mieszkańców. Stale szukamy nowych rozwiązań, dzięki którym już w pierwszej chwili poczują się w nowych miejscach „jak w domu” – mówi Jakub Bladowski, prezes zarządu Roark Studio.

Kompetencje potwierdzone nagrodami

Bieżący rok obfitował w prestiżowe wyróżnienia. W 2022 roku zespół otrzymał kolejne dwie nagrody European Property Award. W tym roku docenione zostały projekty osiedli mieszkaniowych Opacka oraz Atrium Oliva. Warto zaznaczyć, że Atrium Oliva otrzymało nagrodę „five star” dla najlepszej inwestycji mieszkaniowej w Polsce. W konkursie Architizer A+Award nagrodzony został natomiast projekt Nowe Kolibki oraz zespół Roark Studio w kategorii Best in Europe. Ponadto pracownia znalazła się na liście najlepszych firm architektonicznych na świecie Architizer’a. Roark Studio może pochwalić się także nagrodą w konkursie Top Builder 2022 – otrzymaną za budynek Chlebova.

Wszystkie wymienione inwestycje są potwierdzeniem kompetencji zespołu, który wychodzi poza utarte schematy, myśli nieszablonowo i nie boi się eksperymentować. Roark Studio ma bogate doświadczenie w projektowaniu w trudnych lokalizacjach – zarówno na terenach poprzemysłowych, jak i miejscach z kontekstem historycznym. Takie wyzwania wzbudzają w zespole jeszcze większe pokłady kreatywności, które owocują oryginalnymi, kompleksowymi projektami, które realizowane są z zachowaniem dbałości o kwestie środowiskowe.

Nowe technologie

Pracownia nieustannie rozwija się i poszerza kompetencje zespołu. W 2022 roku Roark Studio rozpoczęło nowy projekt z firmą architektoniczno-technologiczną Designbotic. Współpraca ma na celu opracowanie programu komputerowego, który będzie samodzielnie wykonywał analizę chłonności działek w wielorodzinnej zabudowie mieszkaniowej. Narzędzie oparte jest na optymalizacji z zastosowaniem algorytmów genetycznych oraz algorytmów sztucznej inteligencji. Docelowo program ma wspierać urbanistów, architektów oraz deweloperów w procesie wstępnej analizy działek.

W kwietniu br. odbył się pierwszy „architektoniczny hackathon”, podczas którego cztery zespoły architektów z pracowni Roark Studio oraz zespół programistów z Designbotic weryfikowali prototyp programu. Wnioski z wydarzenia zaczęto już wprowadzać do kolejnej wersji narzędzia.

- To już kolejny projekt badawczo-rozwojowy, który realizujemy wspólnie z firmą Designbotic. Choć stawiamy sobie ambitne cele, wierzymy, że nasz zespół profesjonalistów sprosta temu wyzwaniu i już w przyszłym roku będziemy mogli pochwalić się wersją beta naszego oprogramowania. Premierę wersji komercyjnej planujemy natomiast na rok 2024 – mówi szef Roark Studio.

Plany na przyszłość

- Naszym głównym celem jest ciągły rozwój. Po sukcesach, jakimi okazały się rewitalizacje dwóch postoczniowych budynków, Dyrekcji oraz Remizy, obecnie pracujemy nad czterema podobnymi projektami. Kwestia rewitalizacji i pracy z dziedzictwem są dla nas na tyle ważne i interesujące, że powołaliśmy specjalny, dedykowany im dział projektowy. Czeka na nas także wiele projektów z rynku mieszkaniowego premium, w którym się specjalizujemy. Będziemy także kontynuować nasze projekty badawczo-rozwojowe w zakresie nowych technologii. Wierzymy, że rok 2023 zapewni nam wiele nowych okazji do eksperymentowania i rozwoju – mówi Jakub Bladowski.

 

Roark Studio – pracownia architektoniczna założona w 2015 roku w Sopocie i prowadzona przez Jakuba Bladowskiego. Wśród klientów Roark Studio są najwięksi trójmiejscy deweloperzy i inwestorzy.

Projektowanie zdrowych miast, zastosowanie nowoczesnych technologii, ale również rewitalizacja budynków poprzemysłowych – to główne obszary zainteresowań zespołu Roark Studio. Firma posiada również zespół projektowania wnętrz.

Od początku istnienia misją firmy jest tworzenie projektów, których sprzedaż daje satysfakcję wszystkim stronom – pracowni, deweloperom i kupującym. Firma zatrudnia 32-osobowy zespół, który umiejętnie łączy w swojej pracy dobre praktyki z innowacyjnym i świeżym spojrzeniem.

Dbałość o jakość na każdym etapie procesu projektowania zaowocowała – projekty Roark Studio są wielokrotnie nagradzane. Zespół pracowni ma również na koncie 13 wygranych konkursów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.