Polbruk SA - organizatorem konkursu CITYandREST
Tok Tok
Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl
Polbruk SA organizuje konkurs „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”, którego celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni publicznej dopasowanej do obecnych czasów.
Przestrzeń miejska powinna być funkcjonalna i odpowiadać na zmieniające się realia oraz potrzeby ludzi. W przestrzeni publicznej najważniejszy jest człowiek, a ostatnie miesiące pokazały, jak ważny dla ludzi jest realny kontakt z innym człowiekiem. Podróżowanie i przemieszczanie się również zostało znacznie ograniczone. Z tego powodu miasta zyskują nową rolę, w której powinny częściowo przejąć funkcję wypoczynkową i stworzyć bezpieczne warunki do życia i wypoczynku.
Konkurs jest adresowany do architektów, architektów krajobrazu, projektantów, studentów architektury i architektury krajobrazu. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne lub 2 osobowe zespoły. Celem konkursu jest kreacja koncepcji przestrzeni miejskiej, umożliwiającej stworzenie bezpiecznych warunków do życia i wypoczynku w mieście oraz budowanie relacji społecznych przy konieczności zachowania odpowiedniego dystansu między ludźmi.
Projekt CITYandREST ma być sposobem na zapewnienie bezpiecznych stref wypoczynku w miastach i remedium na konieczność ograniczenia kontaktów społecznych. Koncepcje prezentowane w pracach konkursowych w ramach projektu CITYandREST powinny umożliwiać wspólne, bezpieczne przebywanie grupy osób w przestrzeni publicznej, a jednocześnie zapewniać dystans fizyczny i przełamywać dystans społeczny. Może to być projekt koncepcyjny ulicy, placu, parku, bulwaru itp. Interwencja projektowa może mieć charakter przebudowy istniejącej przestrzeni miejskiej lub kreację zupełnie nowej przestrzeni. W projekcie należy uwzględnić produkty firmy Polbruk SA wskazane w regulaminie.
Patronat nad konkursem CITYandREST objęły Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu, magazyn architektoniczny Architektura&Biznes oraz wortal dla architektów krajobrazu, urbanistów i miłośników ogrodów – www. sztuka-krajobrazu.pl
Na wygraną w konkursie mogą liczyć odkrywcze projekty o wyjątkowych walorach funkcjonalnych i estetycznych oraz przestrzenie pełne inspirującego designu. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora oraz patroni medialni.
Konkurs wystartował 15 lipca 2020r. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 13 września 2020 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Regulamin, formularz rejestracyjny oraz harmonogram znajduje się na stronie konkursu:
www.polbruk.pl/pl/konkurs-cityandrest.html
Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się
produkty z segmentów - Styl, Klasyka, TOP oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.
O firmie
www.polbruk.pl
www.facebook.com/polbruk
www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/
www.facebook.com/JestemFachowcem
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.