Polbruk SA - organizatorem konkursu CITYandREST
Tok Tok
Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+ 48 aaa bbb ccc
www.toktok.com.pl
Polbruk SA organizuje konkurs „CITYandREST MIEJSKA STREFA BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU”, którego celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni publicznej dopasowanej do obecnych czasów.
Przestrzeń miejska powinna być funkcjonalna i odpowiadać na zmieniające się realia oraz potrzeby ludzi. W przestrzeni publicznej najważniejszy jest człowiek, a ostatnie miesiące pokazały, jak ważny dla ludzi jest realny kontakt z innym człowiekiem. Podróżowanie i przemieszczanie się również zostało znacznie ograniczone. Z tego powodu miasta zyskują nową rolę, w której powinny częściowo przejąć funkcję wypoczynkową i stworzyć bezpieczne warunki do życia i wypoczynku.
Konkurs jest adresowany do architektów, architektów krajobrazu, projektantów, studentów architektury i architektury krajobrazu. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne lub 2 osobowe zespoły. Celem konkursu jest kreacja koncepcji przestrzeni miejskiej, umożliwiającej stworzenie bezpiecznych warunków do życia i wypoczynku w mieście oraz budowanie relacji społecznych przy konieczności zachowania odpowiedniego dystansu między ludźmi.
Projekt CITYandREST ma być sposobem na zapewnienie bezpiecznych stref wypoczynku w miastach i remedium na konieczność ograniczenia kontaktów społecznych. Koncepcje prezentowane w pracach konkursowych w ramach projektu CITYandREST powinny umożliwiać wspólne, bezpieczne przebywanie grupy osób w przestrzeni publicznej, a jednocześnie zapewniać dystans fizyczny i przełamywać dystans społeczny. Może to być projekt koncepcyjny ulicy, placu, parku, bulwaru itp. Interwencja projektowa może mieć charakter przebudowy istniejącej przestrzeni miejskiej lub kreację zupełnie nowej przestrzeni. W projekcie należy uwzględnić produkty firmy Polbruk SA wskazane w regulaminie.
Patronat nad konkursem CITYandREST objęły Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu, magazyn architektoniczny Architektura&Biznes oraz wortal dla architektów krajobrazu, urbanistów i miłośników ogrodów – www. sztuka-krajobrazu.pl
Na wygraną w konkursie mogą liczyć odkrywcze projekty o wyjątkowych walorach funkcjonalnych i estetycznych oraz przestrzenie pełne inspirującego designu. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora oraz patroni medialni.
Konkurs wystartował 15 lipca 2020r. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 13 września 2020 roku. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
Regulamin, formularz rejestracyjny oraz harmonogram znajduje się na stronie konkursu:
www.polbruk.pl/pl/konkurs-cityandrest.html
Polbruk S.A. – to największy obecnie na polskim rynku producent kostki brukowej i wyrobów drogowych w Polsce, stanowi część międzynarodowego koncernu CRH plc – jednego z kluczowych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie. W ofercie Polbruk znajdują się
produkty z segmentów - Styl, Klasyka, TOP oraz rozwiązania przemysłowe, wykorzystywane do budowy placów, deptaków, parkingów i chodników w całej Polsce. Polbruk SA jest laureatem nagrody Superbrands Polska 2020.
O firmie
www.polbruk.pl
www.facebook.com/polbruk
www.instagram.com/polbruk_inspirujemy/
www.facebook.com/JestemFachowcem

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Ochrona środowiska
Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.
Przemysł
Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.