Komunikaty PR

Bądź eko na co dzień z Atrium Targówek!

2022-09-20  |  12:30
Biuro prasowe

Już w najbliższą sobotę, 24 września, na parkingu przy Atrium Targówek, odbędzie się akcja „Bądź eko na co dzień!” zachęcająca mieszkańców Warszawy do selektywnej zbiórki. Każda osoba, która w tym dniu przyniesie do centrum handlowego odpady nadające się do recyklingu otrzyma w zamian sadzonki drzew. Dochód z odsprzedaży odpadów zostanie w całości przekazany Fundacji „Hej Koniku”.

Człowiek jest ważną cząstką przyrody i ma ogromny wpływ na przyszłość otaczającego nas środowiska. Troska o naturę wymaga jednak zaangażowania nas wszystkich. Aby być eko na co dzień, warto zacząć od małych kroków. Dobrym przykładem działań na rzecz ochrony środowiska jest inicjatywa „Bądź eko na co dzień!”, przygotowana przez redakcję naszemiasto.pl i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, a  partneruje jej warszawskie centrum handlowe Atrium Targówek.

W zaplanowanej na sobotę akcji może wziąć udział każda osoba, która w godzinach 10.00-16.00 przyniesie do mobilnego miasteczka zużyte plastiki, nakrętki czy makulaturę. Odpady będzie można wymienić na sadzonki drzew: dębu, świerku, brzozy, bzu czarnego, bzu koralowego, dzikiej jabłoni, dzikiej gruszy i jarzębiny. Do rozdania jest aż 2000 drzewek. Cały dochód z odsprzedaży odpadów zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Pomoc Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”.

Zasady przyznawania sadzonek za odpady:

  • za 10-20 butelek, lub 20-30 nakrętek, lub od 1 kg do 3 kg makulatury – 1 sadzonka
  • od 21 do 30 butelek lub od 31 do 60 nakrętek, lub powyżej 3 kg do 5 kg makulatury – 2 sadzonki
  • od 31 do 40 butelek lub od 61 nakrętek do 100 nakrętek, lub powyżej 5 kg do 7 kg – 3 sadzonki
  • powyżej 40 butelek lub powyżej 100 nakrętek, lub powyżej 7 kg makulatury – 4 sadzonki.

Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 sadzonki.

Przez cały dzień, najmłodsi uczestnicy eventu będą mogli wziąć udział w konkursach, pokazach i eko warsztatach, na których dowiedzą się, jak prawidłowo segregować śmieci, jak dać drugie życie rzeczom oraz jak twórczo je wykorzystać do tworzenia np. maskotek.

Akcja „Bądź eko na co dzień” odbędzie się 24 września w godzinach 10.00-16.00 na parkingu zewnętrznym przy Atrium Targówek, wejście B, ul. Głębocka 15, Warszawa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.