Komunikaty PR

ŚMIECIARKA MIECIA ZAPARKUJE PRZY ATRIUM PROMENADA – BĘDZIE UCZYĆ O EKOLOGII

2022-08-18  |  12:00
Biuro prasowe

Ekologiczna śmieciarka? Tak! Już w najbliższą sobotę 20 sierpnia na parkingu Atrium Promenada stanie Śmieciarka Miecia będąca mobilną strefą edukacyjną z zakresu ekologii i odpowiedzialnego recyklingu. Dzięki producentowi naturalnej wody mineralnej Nałęczowianka Miecia podróżuje po całej Polsce, a teraz zawita na prawą stronę Wisły!

Pomysł na powstanie śmieciarki będącej jednocześnie mobilną wystawą miał swój debiut w 2019 roku. We wnętrzu Mieci można prześledzić drogę butelki PET od momentu wyrzucenia jej przez nas do żółtego pojemnika segregowania odpadów. Właśnie dlatego kolor śmieciarki nie jest tu przypadkowy – nawiązuje do koloru śmietnika, do którego powinny trafiać wszystkie tworzywa sztuczne.

Dzięki Mieci będziemy mogli dowiedzieć się, dlaczego warto segregować butelki PET, jak przebiega ten proces i – co najbardziej przemawia do wyobraźni – jak może wyglądać ich drugie życie. Tym, co przyciągnie szczególnie najmłodszych ekologów, jest zjeżdżalnia na dachu śmieciarki oraz przygotowane specjalne dla nich gry.

Wizytę edukacyjnej śmieciarki Mieci w Atrium Promenada wspiera producent wody mineralnej Nałęczowianka, która jest sprzedawana w całkowicie biodegradowalnych opakowaniach, na dodatek powstałych wcześniej właśnie z plastiku pochodzącego z recyklingu.

W naszym centrum przywiązujemy szczególną wagę do edukacji ekologicznej, najlepiej od najmłodszych lat. Chętnie wspieramy wszelkie działania integrujące lokalną społeczność, a przy tym zwiększające świadomość w temacie dbania o środowisko naturalne. Śmieciarkę Miecię witamy na naszym parkingu z otwartymi ramionami i liczymy na to, że dużo osób skorzysta z jej obecności. Serdecznie zapraszamy! – mówi Sylwia Ochnio, Marketing Specialist, Atrium Poland Real Estate Management sp. z o.o..

Mobilna strefa edukacyjna Miecia będzie czekać na klientów Atrium Promenada na parkingu centrum przy lokalu TK Maxx w sobotę 20 sierpnia w godzinach 11.00–18.00.

Więcej informacji na stronie: https://warszawa.promenada.com/mobilne-centrum-recyklingu-miecia/ 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu

Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.

Rolnictwo

Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.

Polityka

Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.