Komunikaty PR

POL-MAK powiększa swój zakład w Iławie. Rozbudowę realizuje WPIP Construction

2024-06-20  |  10:30

Grupa POL-MAK, jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji rozbudowana zostanie hala magazynowo-produkcyjna i powstanie biurowiec. Generalnym wykonawcą oraz projektantem jest firma WPIP Construction. Na placu budowy odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Dzięki rozbudowie iławskiego zakładu należącego do Grupy POL-MAK, jego powierzchnia znacząco wzrośnie. Istniejąca już hala magazynowo-produkcyjna zostanie powiększona z 2,6 do 13,1 tys. m kw. Dodatkowo powstanie trzykondygnacyjny biurowiec. Jego powierzchnia to ok. 2 tys. m kw. Hala będzie ogrzewana odpadowym ciepłem technologicznym z istniejącej części fabryki. Z kolei w biurowcu zostaną zastosowane pompy ciepła. Dach części magazynowo-produkcyjnej zostanie wybudowany w taki sposób, żeby mogła się na nim znaleźć instalacja fotowoltaiczna.

Inwestycję zaprojektowała i realizuje firma WPIP Construction. W ramach kontraktu do jej obowiązków należy także m.in. budowa zbiornika przeciwpożarowego oraz dróg dojazdowych.

– To już ósma inwestycja, którą realizujemy wspólnie z WPIP Construction – mówi Przemysław Makowiak, współwłaściciel Grupy POL-MAK. – Doceniamy to, że firma kompleksowo zajmuje się powierzonymi im inwestycjami, a doświadczony zespół fachowców ma pełną świadomość dynamiki zarówno procesu projektowania, jak i budowania, co przekłada się na elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb klienta. Jestem przekonany, że nasza najnowsza współpraca przyniesie zamierzony przez nas efekt.

– Z Grupą POL-MAK współpracujemy już od 2008 r., realizując dla niej kontrakty zarówno w wielkopolskim Batorowie, jak i Iławie – dodaje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Jest to modelowy wręcz przykład partnerstwa biznesowego opartego o dobre relacje. Teraz wracamy do województwa warmińsko-mazurskiego po to, żeby zrealizować kolejny projekt świadczący o dynamicznym rozwoju inwestora.

Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec 2025 r., a 18 czerwca na terenie budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora (współwłaściciele Grupy POL-MAK, Przemysław oraz Dariusz Makowiakowie), generalnego wykonawcy (Janusz Signetzki, prezes zarządu oraz Marek Mielnik, członek zarządu) oraz władz samorządowych (burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz sekretarz gminy Iława Krzysztof Bądkowski. Nową inwestycję poświęcił proboszcz parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Iławie ks. kan. Jarosław Hossa.

 

Grupa POL-MAK – jeden z największych europejskich producentów ozdobnych artykułów papierniczych: serwetek dekoracyjnych, papierowych kubeczków i talerzyków, obrusów dekoracyjnych oraz kartek okolicznościowych. W skład Grupy wchodzą dwie spółki: Zakład Poligraficzny POL-MAK (z produkcją w wielkopolskim Batorowie) i POL-MAK Iława.

WPIP Construction – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych Biuro prasowe
2024-06-26 | 11:15

Sztuczna inteligencja w nowoczesnej produkcji: planowanie zadań produkcyjnych

Kluczową informacją dla decydentów w obszarze zarządzania produkcją jest stopień przestrzegania norm produkcyjnych oraz tempo realizacji prac. Normy produkcyjne stanowią fundament dla
Przemysł Głowice pomp Watson-Marlow w ​Kooptech-Bio
2024-06-18 | 01:00

Głowice pomp Watson-Marlow w ​Kooptech-Bio

Głowice perystaltyczne OEM firmy Watson-Marlow są używane w zautomatyzowanych systemach do mycia i suszenia klocków suszenia klocków LEGO® oraz mycia i suszenia
Przemysł RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość
2024-06-12 | 15:00

RAFAMET: Zmiany w zarządzie i plany na przyszłość

- Sposób odwołanie prezesa zarządu wynika z przyjętych procedur obowiązujących w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, do których należy RAFAMET S.A.. Informacja o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

W lasach, na plażach i górskich szlakach zalegają tony plastikowych odpadów. To katastrofa dla środowiska

Wraz z początkiem sezonu letniego rośnie sterta śmieci zalegających na polskich plażach, górskich szlakach i w lasach. To tzw. weekendowe śmieci, czyli opakowania po jedzeniu i napojach, jednorazowe naczynia, grille, mokre chusteczki, zużyte pieluchy, ale też niedopałki papierosów i kapsle. To nie tylko kwestia estetyki, ale także ekologii. Tym bardziej że gros odpadów stanowią plastikowe śmieci. W problem nieoddawanych do recyklingu odpadów i zalewu jednorazowych plastików wymierzone są przede wszystkim regulacje prawne przyjmowane na poziomie UE, ale też akcje edukacyjne. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad nastąpił w świadomości Polaków duży postęp, ale tony zbieranych śmieci w trakcie akcji sprzątania świadczą o tym, że wciąż jest wiele do zrobienia.

Nauka

Polski sektor kosmiczny rośnie w siłę. Niszą dla krajowych firm może być diagnoza, naprawa czy tankowanie satelitów na orbicie

W bazie danych Europejskiej Agencji Kosmicznej zarejestrowanych jest kilkaset polskich firm, a aparatura made in Poland poleciała w kosmos już w ponad 80 misjach. Polski sektor kosmiczny odnotowuje dynamiczny rozwój, brakuje jednak przepisów kompleksowo regulujących zasady wykonywania działalności kosmicznej i nadzoru nad nią. Resort rozwoju przygotował projekt ustawy o działalności kosmicznej, która ma zapewnić najwyższe normy bezpieczeństwa i pomóc w zrównoważonym korzystaniu z przestrzeni kosmicznej. Ustawa ma zostać przyjęta przez rząd jeszcze w III kwartale tego roku.

Transport

Ostatnie przygotowania do uruchomienia strefy czystego transportu w stolicy. Straż miejska została wyposażona w mobilny punkt kontroli

1 lipca w Warszawie zacznie działać pierwsza w Polsce i w naszej części Europy strefa czystego transportu. Obejmie 37 km kw., czyli w sumie ok. 7 proc. powierzchni stolicy – to teren Śródmieścia, części Woli, Pragi Północ i Pragi Południe, do którego nie będą mogły wjeżdżać najstarsze auta, niespełniające konkretnych wymogów. – Obostrzenia, które wprowadzimy 1 lipca, spowodują, że stężenie tlenków azotu, spadnie mniej więcej o 20 proc., a cząstek stałych – o 11 proc. – zapowiada Jakub Dybalski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.