Polski fintech BidFinance z finansowym zastrzykiem od Funduszu FundingBox
Polska to jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków dla inwestorów, zainteresowanych rozwojem branży finansowej. Liczba podmiotów systematycznie rośnie, a niektóre mogą poszczycić się szybkim awansem w oczach funduszy z pozycji start-upu o ciekawej koncepcji do fintechu z ogromnym potencjałem rozwoju i generowania zysków. BidFinance, na rynku polskim pierwsze fintechowe rozwiązanie budujące tak transparentny i bezpieczny standard dla branży finansowej, jeszcze niedawno startował ze swoją działalnością, a dziś ogłasza pozyskanie inwestycji od renomowanego funduszu FundingBox oraz grupy prywatnych inwestorów. Wszystko po to, aby umocnoć swoją rynkową pozycję i przyspieszyć międzynarodową ekspancję. BidFinance to polski fintech, serwis aukcyjny i narzędzie skierowane do firm, które zajmują się kupnem i sprzedażą pakietów długów, w tym m.in. banków, instytucji finansowych, firm leasingowych itp.
Inwestycja od funduszu FundingBox to znak rozpoznawczy dla wiarygodności rozwiązania BidFinance, szczególnie w oczach dużych instytucji finansowych. Fundusz ten, specjalizujący się w finansowaniu innowacyjnych projektów technologicznych, dostrzegł potencjał i wartość, jakie platforma BidFinance wnosi do sektora handlu portfelami wierzytelności.
“Dla nas to milowy krok pod wieloma względami. Po pierwsze, strategiczny sojusz z FundingBox, renomowanym graczem na międzynadrodowej arenie inwestycyjnej, wnosi bogactwo wiedzy i zasobów, umożliwiając BidFinance wejście na nowe rynki. Wspólnie mamy szansę wytyczyć nowe ścieżki i otworzyć możliwości globlanego rozwoju. Inwestycja ta nie tylko napędzi rozwój BidFinance, ale i umożliwi rozbudowę dodatkowych funkcjonalności platformy aukcyjnej.” - powiedział Żenia Karastoyanov, CEO Bidfinance.
Wzrost bezpieczeństwa i rentowności sprzedaży portfeli
BidFinance jest platformą aukcyjną, która zmienia sposób, w jaki firmy handlują portfelami wierzytelności. Zapewnia efektywność, przejrzystość a tym samym bezpieczeństwo transakcji sprzedaży. Rozwiązanie to umożliwia przedsiębiorstwom, w tym dużym instytucjom finansowym, takim jak banki, telekomy, czy firmy leasingowe - sprzedawanie portfeli długów w sposób cyfrowy, z wykorzystaniem rywalizacji kupujących w trakcie aukcji real time - to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na polskim rynku.
BidFinance dotychczas rozwijało się w ramach Digital Ocean Ventures, pierwszego inwestora w zespole założycielskim. Startup studio Digital Ocean Ventures działa na rzecz wsparcia i
rozwoju młodych przedsiębiorstw, oferując nie tylko kapitał, lecz także ekspertyzę i sieć kontaktów w celu przyspieszenia procesu wzrostu. Partnerzy funduszu wywodzą się z branży bankowej. Pozyskane w ramach inwestycji środki pozwolą na dalszy rozwój technologiczny oraz skoncentrowanie się na realizacji ambitnych celów, jakie BidFinance planuje na przyszłość.
O BidFinance
BidFinance to platforma, która rewolucjonizuje obrót portfelami wierzytelności za pośrednictwem nowoczesnej aukcji internetowej, co pozwala spotkać się zarówno Sprzedającym jak i Kupującym w jednym miejscu. To narzędzie, które dzięki transparentności, prostocie i szybkości działania wspiera obie strony transakcji w procesie przetargowym, zapewniając jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa w zakresie wymiany informacji. Przejrzysta i intuicyjna w obsłudze platforma znacząco ułatwia proces handlu wierzytelnościami i pozwala na szybsze osiągnięcie celów biznesowych. Jesteśmy członkiem takich organizacji branżowych, jak: Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami, Fintech Poland.

Kongres Rady Podatkowej o najważniejszych wyzwaniach fiskalnych dla biznesu

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.