Polski inżynier w Anglii podbija rynek krawatów
Agencja Face It!
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl
Już sama historia powstania krawatów MakTie jest ciekawa. Mariusz Makowski jako inżynier do pracy na budowie chodzi elegancko ubrany. Brytyjska pogoda, czyli częsty deszcz i silny wiatr, sprawiały, że jego dotychczasowy krawat fruwał na lewo i prawo, a przy każdym schyleniu wysuwał się spod marynarki. Makowski wpadł więc na pomysł, aby opracować komfortowy krawat. Po kilkumiesięcznych testach postanowił wprowadzić go na rynek i ułatwić życie wielu innym mężczyznom.
- Krawaty MakTie są w 100% klasyczne. Ich konstrukcja nie uległa zmianie, więc wyglądają naturalnie. Najważniejsze, że można przypiąć go do guzików koszuli. W wąskiej części krawata zastosowałem szereg dziurek oraz dwie szlufki zamiast jednej. Tą wąską część krawata przekłada się przez te dwie szlufki i dopina się do guzików koszuli. Dzięki temu patentowi krawat jest zawsze na swoim miejscu - wyjaśnia Mariusz Makowski, szef MakTie.
Produkt polskiego inżyniera jest na tyle elegancki i wygodny w pracy, że chętnie sięgają po niego prezenterzy telewizyjni, stewardessy w samolotach, kierowcy autobusów czy osoby prowadzące wszelkiego rodzaju imprezy. Korzystają z niego także klienci indywidualni.
- Moje rozwiązanie utrzymuje krawat blisko koszuli, przez co zwiększa komfort, poprawia wygląd oraz bezpieczeństwo. Przy okazji chroni przed przypadkowym zabrudzeniem. Wielu mężczyzn doceniło zalety tego krawatu. Mam coraz więcej zamówień, dlatego postanowiłem go zabezpieczyć światowym patentem – dodaje Makowski.
Ceny krawatów MakTie wynoszą od 24.99 do 29,99 funtów GBP. Są one dostępne w sklepie internetowym pod adresem www.maktie.co.uk

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.