Polski start-up The Village wygrał w europejskim konkursie
Polski start-up The Village oferujący platformę umożliwiającą otwarcie własnego miejsca opieki dla dzieci do lat 5, zdobył tytuł Impact Deal of the Year podczas prestiżowej gali CVCA&Slovca Awards 2023 w Pradze.
CVCA i SLOVCA to stowarzyszenia, które reprezentują interesy członków z branży private equity i venture capital w Czechach i na Słowacji. Od trzech lat fundusze organizują prestiżową galę dla firm, które zdobywają wybitne osiągnięcia. W konkursie członkowie obu stowarzyszeń każdego roku nominują swoich faworytów w ośmiu różnych kategoriach. W tej edycji tytuł Impact Deal of the Year został przyznany polskiemu start-upowi The Village.
W jury zasiadali przedstawiciele renomowanych funduszy, takich jak Czech Private Equity and Venture Capital Association (CVCA) oraz SLOVCA - Slovak Venture Capital & Private Equity Association, którzy docenili The Village za innowacyjne podejście do biznesu oraz zaangażowanie w promowanie przedsiębiorczości kobiet i nowatorskie podejście do edukacji. —The Village stale dąży do budowania lepszej przyszłości poprzez rozwijanie przedsiębiorczości i edukacji. Nie było by to nas gdyby nie Credo Ventures, Tilia Impact Ventures, 500 Emerging Europe i Movens Capital, którzy odegrali kluczową rolę w naszym sukcesie. Jesteśmy niezmiernie dumni, że zdobyliśmy tę nagrodę, gdyż utrzymanie inwestycji Venture Capital, które zdecydowanie dąży do szybkiego wzrostu, jednocześnie skupiając się na mierzeniu pozytywnego wpływu, stanowi wyzwanie. Nasz zespół doskonale radzi sobie z tą sprzecznością, pracując z determinacją i zdobywając nagrody, co stanowi niezwykły sukces —podkreśla Aleksandra Kozera, CEO The Village.
The Village oferuje platformę, która umożliwia otwarcie własnego miejsca opieki dla dzieci do lat 5. Start-up posiada własny marketplace udzielający pomocy osobom planującym założyć swoją placówkę dla najmłodszych oraz zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla rodziców poszukujących wysokiej jakości przedszkoli, oferując platformę edtech oraz treści opracowane we współpracy z absolwentami Uniwersytetu Harvarda. The Village skupia się na rozwijaniu kluczowych kompetencji potrzebnych do życia w XXI wieku, takich jak umiejętności społeczne i rozwój inteligencji emocjonalnej.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.