Polski translator w Dubaju. Rusza prestiżowy GITEX Technology Week
Good One PR
Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl| |arkadiusz.cegielka|goodonepr.pl
504 354 106
https://www.goodonepr.pl/
17-21 października 2021 r. odbędzie się jedno z największych wydarzeń w świecie IT i nowych technologii – GITEX Technology Week w Dubaju. To wyjątkowa możliwość przeglądu najświeższych rozwiązań i trendów technologicznych, z której na miejscu skorzysta ponad 100 tys. uczestników. Udział w targach zapowiedziało wiele biznesów z Polski, w tym krakowska firma Vasco Electronics, która zaprezentuje zwiedzającym elektroniczny tłumacz mowy Vasco Translator M3.
GITEX Technology Week to międzynarodowe wydarzenie branży technologicznej, gdzie prezentowane są najnowsze rozwiązania IT wraz z ich zastosowaniem w biznesie. Udział w tegorocznej edycji potwierdziło ponad 4 700 wystawców ze 140 krajów. Wśród nich są innowacyjne firmy technologiczne, startupy, podmioty rządowe oraz ponad 400 najbardziej aktywnych inwestorów. Konwencja przewiduje podział targów na sześć bloków: GITEX Global, AI Everything, GITEX Future Stars, Future Blockchain Summit, Marketing Mania oraz Fintech Surge. Wobec tego zakres tematyczny obejmie takie pojęcia jak: ICT, AI, 5G, Chmura, Big Data, cyberbezpieczeństwo, Blockchain, obliczenia kwantowe, immersyjny marketing i Fintech.
Polskę reprezentować będzie kilkadziesiąt firm i organizacji związanych z szeroko pojętym sektorem technologicznym oraz przedsiębiorczością. Wśród wystawców zobaczymy krakowską firmę Vasco Electronics, która zaprezentuje swój flagowy produkt – Vasco Translator M3. Zwiedzający będą mogli na żywo przetestować takie funkcje elektronicznego tłumacza mowy, jak bieżące tłumaczenie głosowe z i na ponad 70 języków świata oraz tłumaczenie tekstu ze zdjęć. Wbudowana karta SIM pozwoli na dożywotnio bezpłatny i nielimitowany dostęp do sieci w prawie 200 państwach świata.
– Udział w wydarzeniu jest okazją do nawiązania kontaktów handlowych z partnerami gospodarczymi z obszaru całego świata. Nasze doświadczenia pokazały nam, iż produkt Vasco Translator cieszy się szczerym uznaniem wśród społeczności międzynarodowej. Wystarczy wspomnieć sukces na japońskiej platformie crowdfundingowej oraz feedback z czerwcowych targów w Barcelonie. To cieszy, motywuje, daje energię i przede wszystkim pewność siebie wobec kolejnych recenzentów naszych rozwiązań. Nie wyobrażam sobie zatem by mogło nas zabraknąć na jednym z największych eventów łączących producentów technologii z biznesem - wskazuje Maciej Góralski, CEO Vasco Electronics.
W kwietniu br. urządzenie otrzymało nagrodę w konkursie wzornictwa przemysłowego Red Dot Design Award w kategorii Product Design 2021. Nieco wcześniej polski translator głosowy hitem wdarł się na japoński rynek, zdobywając milion złotych na tamtejszej platformie crowdfundingowej. Zakładany cel sprzedażowy został przekroczony, aż o ponad 12 tys. procent! W czerwcu Vasco Translator M3 zostało zaprezentowane na największych targach urządzeń mobilnych w stolicy Katalonii — MWC Barcelona 2021.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.