Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025
Pomagaj, biegając! Znamy datę startu zapisów do Poland Business Run 2025
Przed nami 14. edycja Poland Business Run, czyli największej charytatywnej sztafety biznesowej w Polsce. W zeszłym roku miejsca na bieg rozeszły się w 17 minut. Fundacja właśnie podała, że zapisy na tegoroczną edycją ruszą 13 maja. Bieg odbędzie się w formule stacjonarnej w Krakowie i Warszawie, a także w formie wirtualnej – trwającej cały tydzień, z dowolnego miejsca na świecie. – To jest połączenie dwóch najpiękniejszych rzeczy na świecie, czyli biegania i pomagania – mówi znakomita polska lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic, ambasadorka biegu.
Opłaty startowe pozwolą wesprzeć beneficjentów Fundacji Poland Business Run poprzez dofinansowanie zakupu protez kończyn, wózków, rehabilitacji czy pomocy psychologicznej. Poland Business Run to bieg, w którym może wystartować właściwie każdy – nie ma presji, nie ma ograniczeń, a dystans jest bardzo przyjazny, bo liczy 4 km dla każdego z zawodników 5-osobowej sztafety. Wydarzenie ma wymiar charytatywny, na przestrzeni trzynastu poprzednich edycji udało się pomóc 1152 osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii.
– Dzięki Poland Business Run możemy zrobić coś dobrego zarówno dla siebie, jak i dla innych. Bieganie jest najprostszą, a przy tym dającą wielką satysfakcję aktywnością, która ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Biegnąc w tym biegu, pomagamy jednak nie tylko swojemu zdrowiu. I to jest w tym jeszcze piękniejsze – mówi Justyna Święty-Ersetic.
W tym roku na wsparcie czekają m.in. Agata z Zabrza, która zachorowała na nowotwór piersi i została poddana całkowitej mastektomii, Marcin ze Słupska, któremu podczas prac budowlanych na nogę spadła pięciotonowa ściana, a także Teresa z woj. małopolskiego, której nogę na wysokości uda amputowano z powodu choroby nowotworowej. To tylko kilka wybranych historii osób, które w tym roku otrzymają wsparcie od Fundacji Poland Business Run – wszystko dzięki środkom zebranym z pakietów startowych.
Wielkie święto biegania i pomagania
Jak co roku, organizatorzy wsłuchali się w potrzeby biegaczy oraz partnerów i wprowadzili kilka nowych rozwiązań.
– W tym roku szykujemy parę nowości dla naszych biegaczy i biegaczek! 31 sierpnia zapraszamy do startu w tradycyjnych zawodach w Warszawie, a następnie przez siedem kolejnych dni do udziału w biegu wirtualnym. Z kolei 6 i 7 września w Krakowie zorganizujemy wielkie, dwudniowe święto pomagania, biegania i… spacerowania. Mamy nadzieję, że uda nam się pomóc kolejnym potrzebującym osobom w realizacji ich największych potrzeb i marzeń – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.
Bieg w Warszawie odbędzie się ostatniego dnia wakacji – w niedzielę 31 sierpnia o godz. 9:30. Zawodnicy pobiegną w sztafecie na dystansie 5×4 km na terenie Lotniska Bemowo. Co ciekawe, po raz ostatni bieg w formule stacjonarnej w Warszawie odbył się 5 lat temu, więc na powrót Poland Business Run do stolicy z pewnością czekało spore grono fanów biegania. Imprezie towarzyszyć będzie piknik rodzinny w miasteczku biegowym.
W kolejny weekend, czyli 6 i 7 września, biegacze spotkają się Krakowie i rywalizować będą w 2 turach – pierwsza wystartuje w sobotę 6 września o godz. 9:30, a druga dzień później, o tej samej porze. Pozwoli to nie tylko na zwiększenie limitu zawodników, ale także na większą wygodę w strefie zmian. Każdy zawodnik sztafety będzie miał do pokonania dystans 4 km, na trasie prowadzącej wokół Błoń i w Parku Jordana.
Wydarzenia towarzyszące
W stolicy Małopolski zaplanowano też wydarzenia towarzyszące. 6 września o godz. 13:00 odbędzie się PBR Walk, czyli spacer po trasie biegu stacjonarnego, dla tych osób, które z różnych względów nie mogą albo nie lubią biegać, ale wciąż chcą pomagać. To nowa formuła, wprowadzona w tym roku. Z kolei 7 września – w ramach PBR Kids – do rywalizacji staną najmłodsi biegacze. Dzieci będą startowały w Parku Jordana na 3 dystansach (100–400 m) i w 3 kategoriach wiekowych (4–10 lat). Organizatorzy zapraszają również na piknik rodzinny i skorzystanie z atrakcji w miasteczku biegowym.
Bieg wirtualny – będzie kolejny rekord?
Całość wydarzeń uzupełni bieg wirtualny, który odbędzie się w dniach 1–7 września. Uczestnicy pobiegną na dystansie 4 km z dowolnego miejsca na świecie, zaś swój wynik będą mogli zarejestrować m.in. za pomocą nowej aplikacji mobilnej Poland Business Run.
– W ramach wirtualnej rywalizacji można biec, iść, spacerować z psem albo maszerować z kijkami nordic walking. Dozwolona jest właściwie każda formuła biegu lub marszu, a w tym roku dodatkowo wydłużyliśmy czas na wykonanie tego zadania z jednego do siedmiu dni. W ubiegłej edycji pobiegło z nami w ten sposób ponad 28 tysięcy uczestników z 22 krajów, m.in. Kanady, Francji, Singapuru, Malezji czy Indii. Liczymy na kolejny rekord! – dodaje Agnieszka Pleti.
Aplikacja mobilna Poland Business Run, po raz pierwszy zaprezentowana podczas konferencji CSR Poland 2025, to narzędzie, które łączy sport i integrację z pomaganiem. Przeznaczona jest ona głównie dla pracowników firm i korporacji, motywując ich do budowania zdrowych nawyków i regularnej aktywności, angażując w zespołowe działania sportowe i charytatywne. Za jej pomocą można rejestrować treningi biegowe, spacer, jazdę na rowerze, pływanie na basenie, jogę czy trekking. Będą mogli z niej skorzystać także wszyscy biegacze, którzy zdecydują się na start w formule wirtualnej.
Dołącz do Poland Business Run 2025!
Od wielu lat największą charytatywną sztafetę biznesową w Polsce wspiera kilkudziesięciu Ambasadorów z firm i korporacji oraz ze środowiska sportowego i aktorskiego, m.in. Adam Czerwiński, Adrianna Palka, Monika Kukla, Rafał Sonik, Mateusz Janicki, Maurycy Popiel i Lidia Bogaczówna. W tym roku do tego grona dołączyła Justyna Święty-Ersetic – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 m, olimpijka z Londynu (2012 r.) i Rio de Janeiro (2016 r.), mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 m, wicemistrzyni olimpijska w sztafecie kobiet 4×400 m z Tokio (2020 r.) oraz reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu (2024 r.).
Zapisy do Poland Business Run rozpoczną się 13 maja i potrwają do 5 czerwca, chyba że wcześniej zostaną wyczerpane miejsca (w przypadku wydarzeń stacjonarnych w Krakowie i Warszawie). Aż do 28 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym. Rejestracja drużyn odbywa się na stronie bieg.pbr.pl.
Źródło: Fundacja Poland Business Run

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.