Pomaganie jest proste
Atrium Reduta i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota podsumowują konkurs „POMAGAM”.
Czym jest pomoc? Wsparciem emocjonalnym, finansowym lub dobrą radą w chwili zwątpienia. Czasami po prostu rozmową z drugim człowiekiem. Możliwości interpretacji jest wiele. Atrium Reduta wraz z OPS Ochota zapytały o to dzieci, dla których pomaganie to proste gesty, które możemy robić dla innych codziennie. Ich spojrzenie na kwestię pomocy zaprezentowano na specjalnie przygotowanej ekspozycji w centrum handlowym Atrium Reduta.
Pomoc innym to cenne doświadczenie, które wzbogaca nas wewnętrznie i kształtuje nasz charakter. Działając prospołecznie pomagamy również samym sobie – czujemy się lepsi, szczęśliwsi, spełnieni. Okazją do rozmowy o tym z dziećmi był czas spędzony nad przygotowaniem prac w ramach konkursu „POMAGAM” organizowanego przez Atrium Reduta i Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota. Rozmowa, zrobienie zakupów starszej sąsiadce, wspólne prace w osiedlowym ogródku, pomoc koledze z niepełnosprawnością, opieka nad zwierzętami czy udzielenie pierwszej pomocy po wypadku – to tylko przykłady tego jak najmłodsi rozumieją pojęcie pomocy. Przy użyciu kredek, farb, wyklejanek i plasteliny przenieśli swoje odczucia na papier, pokazując nam dorosłym jak niewiele trzeba, by okazać innym wsparcie i jak wiele może to wnieść w życie obdarowanego.
– Decyzja, o tym komu przyznać nagrodę była bardzo trudna. Wpłynęło wiele naprawdę ciekawych i inspirujących prac. W takiej sytuacji chciałoby się nagrodzić wszystkich młodych uczestników za ich pomysłowość, kreatywność oraz pokazaną wrażliwość społeczną – mówi Katarzyna Omen, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.
Celem konkursu „POMAGAM”, organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej Ochota we współpracy z Atrium Reduta, było wsparcie młodych mieszkańców warszawskiej dzielnicy
w rozwijaniu ich umiejętności plastycznych oraz kreatywnego myślenia, a także zainspirowanie opiekunów do przeprowadzenia ważnej rozmowy z dziećmi o tym, jak mogą pomagać innym. Prace konkursowe oceniane były przez jury w dwóch grupach wiekowych: uczestnicy w wieku 7-9 lat oraz 10-13 lat. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, takie jak laptopy, smartfony, tablety, słuchawki oraz klocki LEGO. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i upominki w postaci gier planszowych oraz książek. W najbliższych tygodniach wszystkie nagrodzone prace będzie można oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie w Atrium Reduta.
– Pomaganie ma wiele odcieni i interpretacji, o czym przypomniały nam nadesłane prace. Mamy nadzieję, że te atrakcyjne nagrody ucieszą wszystkich i będą podziękowaniem za trud włożony w ich przygotowanie. Liczymy też, że najmłodsi na co dzień będą pamiętać o niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują, a przygotowane prace będą inspiracją dla nas wszystkich w naszym codziennym życiu – mówi Mariola Chmielewska, dyrektor Atrium Reduta.
Konkurs „POMAGAM” został objęty patronatem Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Więcej informacji na temat wyników konkursu można znaleźć na stronie www.opsochota.waw.pl i www.atrium-reduta.
Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
UX – zawód przyszłości Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.