Komunikaty PR

Pomoc szyta na miarę: Panattoni BTS z Dekpol Budownictwo wspierają schronisko

2023-01-20  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Oddział Panattoni BTS rozpoczyna długoterminową akcję pomocy schroniskom dla bezdomnych zwierząt. W lokalizacjach, w których realizowane są inwestycje szyte na miarę, zespół we współpracy z klientami i generalnymi wykonawcami będzie wspierać najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom. Pilotażowy projekt objął schronisko OTOZ Animals w Tczewie, gdzie deweloper obecnie rozbudowuje kompleks dla firmy Flex, a generalnym wykonawcą jest Dekpol Budownictwo.

W Polsce funkcjonuje obecnie około 230 schronisk dla zwierząt. Większość z nich prowadzona jest przez gminy, część przez firmy i organizacje ochrony zwierząt. Według danych z raportu Głównego Inspektoratu Weterynarii w 2020 roku w schroniskach przebywały 92 242 psy oraz 32 507 kotów. Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym – w tych placówkach porzucone czworonogi znajdują nie tylko bezpieczne schronienie, ale też kompleksową pomoc medyczną i behawioralną. Schroniska nie są docelowym domem, przede wszystkim mają dawać szansę na adopcję i nowe, lepsze życie dla skrzywdzonych przez los zwierząt. Choć w większości przypadków podstawowe potrzeby bytowe są zaspokojone, to wiele placówek wymaga bardzo poważnego wsparcia, by móc należycie wypełniać swoją niezwykle ważną misję.

Na los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny Panattoni BTS. Z inicjatywy zespołu, który na co dzień zajmuje się realizacją szytych na miarę powierzchni przemysłowych, powołany został program, w ramach którego pomoc uzyskają schroniska zlokalizowane w pobliżu danej inwestycji. Zaangażowanie klientów i generalnych wykonawców pozwoli na zebranie środków, a także da możliwości techniczne do realizacji działań budowlanych czy remontowych.

– Adopcja to nie jedyna forma pomocy bezdomnym, porzuconym lub okrutnie traktowanym zwierzętom. Realizując projekty w całej Polsce możemy również pomagać na miejscu, tam, gdzie zwierzęta tej pomocy potrzebują. W pierwszej kolejności przeprowadzamy wizję lokalną. Staramy się wyszukiwać mniejsze organizacje, które często są słabiej lub w ogóle nie są dotowane i nie mają dostępu do regularnej pomocy jak większe schroniska. Konsultacje z opiekunami takich placówek pozwalają określić najpilniejsze potrzeby, ocenić nasze możliwości działania. Następnie przygotowywany jest plan realizacji – mówi Karolina Kukulska, BTS Marketing Manager z Panattoni. - W przypadku schroniska w Tczewie, w trakcie wizji lokalnej okazało się, że stare zadaszenie jest w złym stanie i już nie spełnia swojej funkcji, wymaga natychmiastowego remontu. Dzięki świetnej, otwartej współpracy z generalnym wykonawcą – firmą Dekpol Budownictwo – udało się zrobić projekt, zakupić materiały i sprawnie przeprowadzić prace budowlane, dzięki czemu już przed świętami schronisko dysponowało zupełnie nowym zadaszeniem – dodaje Tomasz Harasimowicz, BTS Project Manager, Panattoni.

Remont tczewskiego schroniska zrealizowała pro bono firma Dekpol Budownictwo, która wraz z Panattoni wspólnie sfinansowała przedsięwzięcie. Oprócz prac budowlanych, OTOZ Animals w Tczewie uzyskało wsparcie również w postaci zakupów zrealizowanych przez Panattoni, Dekpol Budownictwo i Flex. Najpotrzebniejsze produkty na kwotę ponad 1 000 euro zostały przekazane bezpośrednio do dyspozycji placówki.

 Gdy zespół Panattoni BTS zaproponował nam wspólne działanie na rzecz lokalnego schroniska, nie wahaliśmy się ani chwili. Jedną z głównych wartości naszej firmy jest odpowiedzialność i cieszę się, że mogliśmy przyczynić się do realizacji tego szczytnego celu, tym razem wspierając czworonożnych potrzebujących. To nie pierwsze nasze działania na rzecz społeczności w Tczewie i zapewne nie ostatnie w naszym województwie. Dziękuję pracownikom, którzy zaangażowali się w akcję. Jestem przekonany, że razem zdziałamy jeszcze wiele dobrego m.in. dla bezdomnych zwierząt. – mówi Michał Skowron, Prezes Dekpol Budownictwo.

Co ważne, plan pomocy schroniskom dla zwierząt realizowany przez Panattoni BTS ma charakter długofalowy i będzie obejmował kolejne inwestycje. Najbliższe działania pomocowe przeprowadzone będą w schronisku w Boguchwale pod Rzeszowem, gdzie wykonane będą nowe chodniki z kostki brukowej, bramki wejściowe, nowy boks a także niwelacja i humusowanie terenu. Panattoni BTS przygotowuje się także do rozpoczęcia prac na rzecz schroniska w Żarach, w styczniu przeprowadzona będzie również wizja lokalna, która pozwoli zidentyfikować potrzeby schroniska w Korabiewicach.

– Za każdym projektem deweloperskim, który tworzymy, stoją ludzie – ich pasja, zaangażowanie i doświadczenie. Jestem dumny, że w tym przypadku, obok działań biznesowych, zapał i wrażliwość zespołu doprowadziły do stworzenia długofalowego planu pomocy dla schronisk w lokalizacjach, w których powstają nasze obiekty BTS – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań Biuro prasowe
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku
Problemy społeczne Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.

Transport

Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.