Komunikaty PR

Potrójny międzynarodowy sukces polskiej pracowni Tremend!

2024-10-28  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Projekty spod kreski pracowni architektonicznej Tremend zdobyły aż trzy nagrody w prestiżowym konkursie European Property Award 2024, zwyciężając w swoich kategoriach. Tym samym polscy architekci zakwalifikowali się do międzynarodowego etapu i już wkrótce powalczą o statuetkę International Property Award 2024.

17 października w Londynie miała miejsce ceremonia wręczenia nagród European Property Awards 2024. Wydarzenie przyniosło potrójny sukces polskiej pracowni architektonicznej Tremend, której aż trzy projekty zostały uznane za najlepsze w swoich kategoriach. Pracownia zdobyła trzy nagrody, reprezentując przy tym dwa europejskie państwa: Polskę i Francję. Polscy architekci są bowiem zwycięzcami w kategorii  “Best Public Service Architecture” za doceniony w kraju Dworzec Metropolitalny w Lublinie oraz w kategorii „Best Hotel Interior” za klimatyczny projekt wnętrz Meininger Kraków Centrum. Nagrodę tę Tremend zdobył także jako reprezentant Francji za wnętrza Alberte Hotel w Paryżu. Oba polskie projekty zdobyły nominację do następnego etapu, co oznacza, że już wkrótce powalczą o statuetkę International Property Award 2024.

„Każda nagroda architektoniczna to ogromne wyróżnienie, a te nagrody cieszą nas tym bardziej, że są docenieniem naszej pracy i specjalizacji na tak różnych polach. Otrzymaliśmy nagrodę zarówno za nasz Dworzec Metropolitalny w Lublinie, czyli projekt kubaturowy, infrastrukturalny, jak i dwa projekty wnętrz hotelowych. Co więcej, jeden z nich został zrealizowany w Polsce, a drugi w Paryżu, we Francji, gdzie bardzo prężnie się rozwijamy. Odbieramy to jako wyraz uznania nie tylko dla naszych umiejętności  projektowych, ale też managerskich i potwierdzenie, że polska pracownia może odnosić sukcesy na zagranicznych rynkach” – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni architektonicznej Tremend.

„Nagrodzone w tym roku wnętrza kameralnego Alberte Hotel w Paryżu to dla nas prawdziwa designerska perełka. Z kolei krakowski projekt powstał dla międzynarodowej marki Meininger. W naszym portfolio mamy projekty zrealizowane dla największych marek hotelowych takich jak Accor, Marriott, Hilton, Radisson Group czy IHG. Myślę, że siłą naszych projektów jest fakt, że niezależnie od tego, gdzie są zlokalizowane, poprzez architekturę wnętrz opowiadają historie wyrażające niepowtarzalny kontekst miejsca” – wyznaje Anna Federowicz, wiceprezes pracowni Tremend.

Dworzec Metropolitalny w Lublinie z kolejnym wyróżnieniem

Oddany do użytku z początkiem tego roku nowy Dworzec Metropolitarny w Lublinie najpierw zyskał sympatię samych mieszkańców miasta, a teraz jego spektakularna forma, przemyślana funkcjonalność i środowiskowa odpowiedzialność zdobywają uznanie polskiej i międzynarodowej społeczności architektonicznej. Ostatnio dworzec znalazł się w finale konkursu World Architecture Festival Awards w kategorii „Transport”, w której o wygraną powalczy razem z realizacjami takich pracowni jak Zaha Hadid Architects czy Kohn Pedersen Fox. Jeszcze wcześniej, jako obiekt użyteczności publicznej, projekt zdobył wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności organizowanym pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten złożony, wieloletni projekt Tremend to centralny element kompleksowego przedsięwzięcia, jakim jest realizacja Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w stolicy województwa lubelskiego. Zlokalizowany w centralnej części miasta, Dworzec Metropolitalny razem z towarzyszącą infrastrukturą jest węzłem komunikacyjnym łączącym transport miejski, regionalny i ogólnokrajowy. Inwestycja, poza charakterystyczną halą dworca, objęła realizację zadaszonych peronów z przystankami dla miejskiej i regionalnej komunikacji kołowej, podziemnego parkingu dla samochodów, miejsc postojowych dla taksówek oraz stojaków dla rowerów. Zastosowane w projekcie przyjazne środowisku oraz ograniczające emisyjność materiały i technologie czynią go jednym z najbardziej ekologicznych tego typu obiektów w Polsce. Jak podkreśla autorka projektu arch. Magdalena Federowicz-Boule, jednym z głównych założeń całego przedsięwzięcia był także impuls do dalszej rewitalizacji tej części miasta.

Polacy reprezentują Polskę… i Francję

Sukces pracowni Tremend jest o tyle szczególny, że polscy architekci zdobyli dwie nagrody w tej samej kategorii, „Best Hotel Interior”, za realizacje na terenie Polski i na terenie Francji.

W przypadku wnętrz paryskiego Alberte Hotel w Paryżu jurorów zachwyciła klasyczna elegancja, nienachalny szyk i pamięć o tradycji. To projekt zrealizowany w typowej dla pejzażu francuskiej stolicy, XIX-wiecznej, zabytkowej kamienicy pochodzącej z czasów G.E. Haussmanna. Wnętrza mieszczącego się niemalże u stóp wieży Eiffla hotelu to ukłon w stronę rodzinnej firmy właścicieli, którzy od pokoleń zajmują się produkcją koniaku. Stąd też kolorystyczne przełamania jasnego wystroju intensywnymi tonami koloru koniakowego, zastosowanie naturalnych, szlachetnych materiałów jak drewno czy miedź oraz stylowe meble służące ekspozycji butelek z domowej produkcji koniakiem. Architekci Tremend zachowali jak najwięcej oryginalnych elementów wnętrza, m.in. zabytkowe schody i balustrady. Dopełnieniem całości stały się obrazy polskiej artystki Magdaleny Głodek, których organiczne, linearne formy nawiązują do krajobrazów francuskich winnic.

To, że wnętrza mogą opowiadać historie, pokazuje również projekt Meininger Hotel Kraków Centrum. Zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego Starego Miasta, jest to pierwszy w Polsce obiekt należący do popularnej niemieckiej sieci Meininger, obecnej w prawie 30 europejskich metropoliach. Inspiracją dla zaprojektowanych przez pracownię Tremend wnętrz oraz motywem przewodnim jest hasło „Flow of creation”, czyli „strumień kreacji”, które sięga do unikatowego, wielowiekowego i wielokulturowego dziedzictwa miasta oraz zabiera gości w swoistą estetyczną podróż, w której nie brak stylistycznych odniesień do historii Krakowa i najbardziej charakterystycznych miejsc na jego mapie.

International Property Awards

Po raz pierwszy nagrody International Property Awards zostały wręczone w 1993 r. w Londynie. Od tamtej pory konkurs stopniowo zdobywał coraz większą popularność i renomę, osiągając międzynarodowy zasięg i przyciągając pracownie architektoniczne z kolejnych państw. Z czasem prestiżowe nagrody zaczęto przyznawać z podziałem na poszczególne regiony świata – w Europie, Ameryce, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie – jako wyraz uznania dla najwyższych standardów realizacji architektonicznych oraz wybitnych osiągnięć pracowni architektonicznych, inwestorów, a także innych podmiotów działających w branży nieruchomości i branży hospitality. Zwycięzcy poszczególnych kategorii z każdego z tych regionów mają następnie szansę wygrać konkurs na poziomie ogólnoświatowym. Nagroda International Property Award jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych międzynarodowych wyróżnień i światowej sławy znakiem jakości, o czym świadczyć może fakt, że przez media nazywana jest często „architektonicznym Oscarem”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Mamed Chalidow ambasadorem Grupy EKOINBUD Biuro prasowe
2024-10-28 | 09:30

Mamed Chalidow ambasadorem Grupy EKOINBUD

ZDJĘCIA:
Nieruchomości Liebrecht & wooD świętuje 30 lat w Polsce
2024-10-28 | 08:50

Liebrecht & wooD świętuje 30 lat w Polsce

Wyznaczanie nowych trendów w branży nieruchomości, trwałe zaangażowanie w zrównoważony rozwój przestrzeni miejskich oraz kilkadziesiąt wyjątkowych
Nieruchomości Młodzi, rodziny i silversi — jak zmieniają się potrzeby mieszkaniowe Polaków?
2024-10-26 | 01:00

Młodzi, rodziny i silversi — jak zmieniają się potrzeby mieszkaniowe Polaków?

Polski rynek nieruchomości przechodzi intensywne zmiany, które odzwierciedlają różnorodne potrzeby poszczególnych grup społecznych. Młodzi ludzie, rodziny z dziećmi oraz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Ochrona środowiska

Polski przemysł nie jest gotowy na większy udział OZE. Potrzebne są inwestycje w magazyny energii

Mimo że magazyny energii potaniały w ciągu ostatniego roku aż czterokrotnie, to przedsiębiorcy wciąż są przekonani, że to bardzo kosztowna inwestycja. Eksperci podkreślają, że przy dobrej optymalizacji produkcji i zużycia energii zwrot z takiej inwestycji można osiągnąć już w ciągu dwóch lat od instalacji. Prognozowanie szczytowej produkcji i zużycia ułatwiane jest przez narzędzia sztucznej inteligencji. Inwestowanie w zieloną energię stanie się w najbliższych latach dla dużych przedsiębiorców koniecznością, ściśle związaną z wdrażaniem unijnej dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej.

DlaWas.info

Firma

Sztuczna inteligencja coraz częściej wspomaga pracę firm. Nie zawsze jest to bezpieczne

Adaptacja rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji w firmach jest coraz większa, ale przedsiębiorstwa muszą przyłożyć większą wagę do jej wykorzystywania w sposób świadomy i bezpieczny. – Dość powszechnym zjawiskiem w korporacjach jest obecnie tzw. Shadow AI, czyli wykorzystanie rozwiązań sztucznej inteligencji i narzędzi zewnętrznych dostawców do wspomagania pracy. Natomiast często odbywa się to bez wiedzy i świadomości działu IT – mówi Przemysław Biel z Synology Poland. To powoduje, że pracownicy często nieświadomie wysyłają prywatne dane firmy do zewnętrznego podmiotu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.