PowerWalker VI 1000 RLP — zasilacz awaryjny o niewielkich gabarytach
Kilka miesięcy temu marka PowerWalker zaprezentowała nową serię kompaktowych zasilaczy UPS o oznaczeniu VI RLP. Podstawowym i zarazem najbardziej przystępnym modelem z tej rodziny jest wariant wyróżniający się mocą pozorną 1000 VA.
PowerWalker VI 1000 RLP to zasilacz awaryjny typu Line-Interactive o wysokości 2U, który ma świetnie sprawdzić się w roli menedżera kontaktów elektrycznych. Urządzenie może być zdalnie obsługiwane przez aplikację PowerMaster oferującą bezprzewodowe przełączanie, restart, a także organizację harmonogramu dla każdego z dostępnych gniazd.
Zasilacz charakteryzuje się współczynnikiem mocy wyjściowej o wartości 0,9 i czystą falą sinusoidalną, a więc użytkownik powinien być spokojny o zapewnienie odpowiednich obciążeń w typowych warunkach. Jak zakłada producent, sprawność modelu VI 1000 RLP przy pełnym obciążeniu w trybie LINE ma wynosić 98,8%, natomiast w trybie bateryjnym 82,3%.
PowerWalker VI 1000 RLP obsługuje zestawy wymienialnych akumulatorów Battery Pack, co oznacza, że użytkownik może być w stanie samodzielnie wydłużyć czas pracy urządzenia. Zasilacz wyróżnia się także obrotowym ekranem LCD, portem USB z technologią Human Interface Device (HID), inteligentnym gniazdem dla kart komunikacyjnych oraz portem RS232 do komunikacji z serwerem. Istotną zaletą produktu ma być również opcja wyboru prądu ładowania.
Według producenta zasilacz pod obciążeniem ma wydzielać hałas do 40 dB, jednak w trybie liniowym wentylator może pozostać wyłączony. W zestawie z urządzeniem można znaleźć m.in. specjalną tacę do zarządzania kablami oraz dodatkowe uchwyty do montażu urządzenia np. pod ladą lub stołem. Całość cechuje się wymiarami 430 x 438 x 88 mm.
Zasilaczy PowerWalker VI 1000 RLP jest dostępny w polskich sklepach w cenie ok. 1730 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.