PowerWalker VI MS - funkcjonalne źródło energii i dla domowego PC, i dla biurowe
PowerWalker VI MS to nowa seria zasilaczy UPS do domów i małych biur. Urzekać ma przede wszystkim ich praktyczność. Oferują one osiem gniazdek, ochronę sieci LAN, port USB do ładowania urządzeń i pozwalają na łatwą wymianę ogniw. A to wszystko w kompaktowej obudowie z opcją montażu na ścianie.
Zasilacze awaryjne PowerWalker VI MS to konstrukcje typu line-interactive. Producent wyposażył je w osiem gniazdek. Cztery z nich oferują podtrzymanie zasilania dla kluczowego sprzętu, pozostałe można wykorzystać jako źródło energii dla mniej krytycznych urządzeń. UPS-y będą dostępne w wariantach o mocy od 360 W do 600 W, a każdy z nich ma moduł AVR automatycznie regulujący napięcie. Powinny więc sprawdzić się w roli źródła energii dla również mocniejszych PC i stacji roboczych wraz z peryferiami.
Zasilacze UPS PowerWalker VI MS posiadają gniazda LAN, dzięki którym mogą chronić domowe urządzenia sieciowe. Umieszczony na górnej ściance port USB (2.1 A) pozwala na ładowanie urządzeń, np. smartfonów czy tabletów. Drugie złącze USB, znajdujące się z boku obudowy, umożliwia monitoring parametrów pracy UPS-a. Dzięki wsparciu interfejsu HID, nie jest do tego celu potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Jeśli jednak użytkownik zechce z takowego skorzystać, producent udostępnia aplikację ViewPower.
Według zapewnień producenta, zasilacze awaryjne PowerWalker VI MS pozwalają na łatwą wymianę ogniw na nowe. Dodatkowym udogodnieniem ma być możliwość montażu UPS-ów na blatach biurek i ścianach. Tym samym mogą one znaleźć się niemal wszędzie tam, gdzie listwy zasilające. Seria PowerWalker VI MS ma trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dostępne będą modele z gniazdami typu F (Schuko), E (francuskie) i G (UK). Ceny poszczególnych wariantów nie zostały na razie ujawnione.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna:
- PowerWalker VI 600 MS: 600 VA / 360 W;
- PowerWalker VI 800 MS: 800 VA / 480 W;
- PowerWalker VI 1000 MS: 1000 VA / 600 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 6 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 V (+/- 10%), 50/60 Hz
- Porty:
- USB ze wsparciem HID - komunikacja
- USB - do ładowania urządzeń (5 V / 2.1 A)
- zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Ethernet
- gniazdka:
- 8 x typu F (Schuko) lub E (francuskie) lub G (UK)
- Zastosowane ogniwa:
- PowerWalker VI 600 MS: 1 x 7 Ah / 12 V
- PowerWalker VI 800 MS: 1 x 9 Ah / 12 V
- PowerWalker VI 1000 MS: 1 x 9 Ah / 12 V
- Czas ładowania: 6 - 8 godzin do 90%

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.