PowerWalker VI MS - funkcjonalne źródło energii i dla domowego PC, i dla biurowe
PowerWalker VI MS to nowa seria zasilaczy UPS do domów i małych biur. Urzekać ma przede wszystkim ich praktyczność. Oferują one osiem gniazdek, ochronę sieci LAN, port USB do ładowania urządzeń i pozwalają na łatwą wymianę ogniw. A to wszystko w kompaktowej obudowie z opcją montażu na ścianie.
Zasilacze awaryjne PowerWalker VI MS to konstrukcje typu line-interactive. Producent wyposażył je w osiem gniazdek. Cztery z nich oferują podtrzymanie zasilania dla kluczowego sprzętu, pozostałe można wykorzystać jako źródło energii dla mniej krytycznych urządzeń. UPS-y będą dostępne w wariantach o mocy od 360 W do 600 W, a każdy z nich ma moduł AVR automatycznie regulujący napięcie. Powinny więc sprawdzić się w roli źródła energii dla również mocniejszych PC i stacji roboczych wraz z peryferiami.
Zasilacze UPS PowerWalker VI MS posiadają gniazda LAN, dzięki którym mogą chronić domowe urządzenia sieciowe. Umieszczony na górnej ściance port USB (2.1 A) pozwala na ładowanie urządzeń, np. smartfonów czy tabletów. Drugie złącze USB, znajdujące się z boku obudowy, umożliwia monitoring parametrów pracy UPS-a. Dzięki wsparciu interfejsu HID, nie jest do tego celu potrzebne dodatkowe oprogramowanie. Jeśli jednak użytkownik zechce z takowego skorzystać, producent udostępnia aplikację ViewPower.
Według zapewnień producenta, zasilacze awaryjne PowerWalker VI MS pozwalają na łatwą wymianę ogniw na nowe. Dodatkowym udogodnieniem ma być możliwość montażu UPS-ów na blatach biurek i ścianach. Tym samym mogą one znaleźć się niemal wszędzie tam, gdzie listwy zasilające. Seria PowerWalker VI MS ma trafić do sklepów w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dostępne będą modele z gniazdami typu F (Schuko), E (francuskie) i G (UK). Ceny poszczególnych wariantów nie zostały na razie ujawnione.
Dane techniczne:
- Moc pozorna / moc czynna:
- PowerWalker VI 600 MS: 600 VA / 360 W;
- PowerWalker VI 800 MS: 800 VA / 480 W;
- PowerWalker VI 1000 MS: 1000 VA / 600 W;
- Czas przełączania w tryb podtrzymania: typowo 6 ms
- Zakres napięcia wejściowego: 170 - 280 VAC
- Napięcie wyjściowe: 230 V (+/- 10%), 50/60 Hz
- Porty:
- USB ze wsparciem HID - komunikacja
- USB - do ładowania urządzeń (5 V / 2.1 A)
- zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Ethernet
- gniazdka:
- 8 x typu F (Schuko) lub E (francuskie) lub G (UK)
- Zastosowane ogniwa:
- PowerWalker VI 600 MS: 1 x 7 Ah / 12 V
- PowerWalker VI 800 MS: 1 x 9 Ah / 12 V
- PowerWalker VI 1000 MS: 1 x 9 Ah / 12 V
- Czas ładowania: 6 - 8 godzin do 90%

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.