Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera w Aleppo

Powstaje gra pozwalająca wcielić się postać sapera prowadzącego działania na terenie oblężonego Aleppo
Bnayat Games, producent gier wideo, rozpoczął prace nad symulatorem przeżycia podczas wojny. Akcja produkcji będzie rozgrywała się w ogarniętym konfliktem zbrojnym Aleppo.
Akcja opracowywanej gry rozgrywa się na skraju Pustyni Syryjskiej. Jej bohaterem jest saper działający na terenie zrujnowanego miasta Aleppo, który doświadcza dramatu współczesnego konfliktu zbrojnego odciskającego swe piętno na cywilach . Wcielając się w jego postać gracz będzie musiał zmierzyć się z takimi problemami jak cały czas odbywający się konflikt zbrojny, obecność cywilów, oraz nie tylko profesjonalnie przygotowane ładunki wybuchowe.
Spółka zakończyła prace nad GDD, a obecnie przystępuje do realizacji projektu. Według jej szacunków premiera gry powinna nastąpić najdalej w czwartym kwartale 2020 r.
Gdy wybuchł konflikt w Syrii, jako rodowity obywatel tego kraju poczułem potrzebę przekazania światu informacji o sytuacji w Aleppo i przedstawienie kryzysu z perspektywy mieszkańca tego miasta. Wtedy pojawił się pomysł na wykorzystanie gry jako środka przekazu oraz metody na przybliżenie wydarzeń na terenie konfliktu. Gry wideo z ciekawa fabułą mogą być efektywną formą edukacji – mówi Jamal Bnayat, Prezes Zarządu Bnayat Games.
Symulator sapera będzie pierwszą grą Bnayat Games. Jej budżet to ok. 400 000 zł. Spółka przewiduje jej wydanie na takie platformy jak PC, Nintendo Switch, Xboxa i Playstation i planuje dystrybucję przez platformę Steam. W przypadku znaczącego sukcesu produkcji rozważane jest rozbudowanie uniwersum umożliwiające pokazanie tragedii wojny w podobnej perspektywie w różnych częściach świata.
Jest to nasza pierwsza produkcja i do spraw budżetowych podchodzimy bardzo rozsądnie. Siłą tej produkcji w pierwszej kolejności nie powinny być kosztochłonne graficzne fajerwerki, ale fabuła i niepowtarzalny klimat – podsumowuje Jamal Bnayat.
***
Bnayat Games jest producentem i wydawcą gier na platformy PC, Nintendo Switch, Play Station 4 i Xbox One. Misją firmy jest produkcja tytułów m.in. poruszających unikalne tematy społeczne, zawierających elementy edukacyjne z obszaru skrzyżowania różnych kultur. Globalną dostępność gier spółki umożliwia wykorzystanie cyfrowej platformy dystrybucji.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.