Komunikaty PR

Powstał serwis, który poszukiwanie nieruchomości i usług zamienia w przygodę

2021-05-14  |  13:50
Biuro prasowe
Kontakt
Grzegorz Koper
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl

Mieszkanie.pl – to nowy adres dla każdego zainteresowanego kupnem lub sprzedażą mieszkania, usługami związanymi z jego utrzymaniem oraz szeroko pojętą tematyką rynku nieruchomości. To z jednej strony wyszukiwarka zweryfikowanych ogłoszeń, działająca jak popularna aplikacja randkowa, z drugiej – pozbawiony nachalnych reklam portal z eksperckimi treściami podanymi w przyjazny sposób.

Wszystkie listingi ofert nieruchomości dostępne na rynku są nudne, my proponujemy przygodę. Zachęcamy do kreatywności, odkrywania i dobrej zabawy. Każdy kto poszukiwał przez Internet mieszkania, wie jak irytujące mogą być słabo dopasowane oferty, podążające za nami reklamy czy newslettery wysyłane przez rozmaite serwisy. Mieszkanie.pl jest swego rodzaju consiergem, który nie tylko indywidualnie dopasowuje ofertę do danego użytkownika, ale też dostarcza solidnej porcji przydatnej wiedzy. Serwis ma być przyjaznym adresem dla kupujących i sprzedających, poszukujących usług, ale też wiedzy i inspiracji na temat tego, jak i gdzie mieszkać – mówi Członek Zarządu Mieszkanie.pl, Sławomir Gąsiorowski.

Sztuczna inteligencja połączy prawdziwych użytkowników

Czy można poflirtować z biurem nieruchomości, zaczepić dewelopera, sprzedać mieszkanie „matchując się” z chętnym na jego zakup lub umówić „na randkę” z hydraulikiem? Dzięki technologiom zastosowanym na Mieszkanie.pl, jest to jak najbardziej możliwe. Serwis wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego, dzięki czemu za każdym razem coraz lepiej określa potrzeby użytkowników i dokładniej dopasowuje do nich konkretne oferty. Mamy tu wręcz „odwrócone wyszukiwanie”, gdyż częściej to sama oferta znajduje konkretnego użytkownika. By tak się stało, wystarczy jedynie poświęcić chwilę na stworzenie profilu. Potem można oddać się emocjonującym poszukiwaniom i nawiązywaniu relacji. Ułatwiają to mechanizmy znane z popularnych aplikacji randkowych.

Każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje dotyczące miejsca zamieszkania czy sposobu na życie. Bardzo ważne było więc dla nas, by serwis nieustannie uczył się swoich użytkowników, oferując im coraz lepiej dopasowane wyniki. Rozwiązania oparte na uczeniu maszynowym oraz sztucznej inteligencji mają zarazem budować lepsze relacje na rynku nieruchomości. Łączyć poszukujących wiedzy czy inspiracji z ekspertami, chcących kupić mieszkanie z deweloperami, właścicieli mieszkań z biurami nieruchomości, mieszkańców ze specjalistami – tłumaczy Piotr Przybysz, Członek Zarządu Mieszkanie.pl zajmujący się stroną techniczną serwisu.

Użyteczność i wiedza

Jak podkreślają zarządzający serwisem, jego tworzeniem zajmują się pasjonaci - doświadczeni programiści, profesjonalna redakcja oraz menedżerowie związani zawodowo z rynkiem nieruchomości. Obok użyteczności, największą wartością Mieszkanie.pl jest dostarczana użytkownikom wiedza. Złożona z ekspertów redakcja zajmuje się niemal każdym aspektem dotyczącym mieszkania – rozumianego nie tylko jako „cztery ściany”, ale jako styl życia i jego ważny element. W serwisie publikowane są zarówno analizy cen mieszkań, kredytów czy wynajmu, ale także fachowe treści poświęcone wystrojowi wnętrz, ekologii, designowi lub kwestiom związanym z remontem.

Zweryfikowane ogłoszenia, certyfikowani usługodawcy

Jednym z punktów, na który Mieszkanie.pl kładzie szczególny nacisk jest wysoka jakość ogłoszeń. Z jednej strony serwis dba o nią poprzez dokładne dopasowanie ofert do użytkowników, z drugiej – weryfikując zamieszczających ogłoszenia. Przed rozpoczęciem współpracy i publikacją swoich propozycji, biura nieruchomości oraz deweloperzy są indywidualnie sprawdzani. Skutkuje to większą wiarygodnością ogłoszeń, ale też buduje pozytywny wizerunek samych ogłoszeniodawców. Podobna weryfikacja dotyczy usługodawców. W ich przypadku przedstawiciele serwisu każdorazowo nawiązują indywidualny kontakt, a po sprawdzeniu jakości usługi przyznają certyfikat, który tę jakość potwierdza. Co więcej, mali przedsiębiorcy, tacy jak wspomniany hydraulik czy elektryk mogą liczyć na sesję zdjęciową oraz profesjonalną stronę w serwisie, na której będzie prezentowana ich oferta.

Za powstaniem Mieszkanie.pl stoi jeden z największych na polskim rynku holdingów inwestycyjno-deweloperskich – HRE Investments. Dzięki temu serwis posiada niezbędne zaplecze eksperckie i organizacyjne, by skutecznie łączyć uczestników rynku nieruchomości i dostarczać im rzetelnej wiedzy. Serwis zgromadził już szereg podmiotów z branży nieruchomości oraz pierwszych usługodawców, których oferty są regularnie weryfikowane i dodawane. Jako ekspercki portal informacyjny zaskarbił też sobie sympatię odbiorców, odnotowując pod koniec marca ponad pół miliona unikalnych użytkowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.