Prace budowlane Piątkowskiej 103 coraz bliżej końca
Budowa inwestycji Piątkowskiej 103 w Poznaniu idzie zgodnie z planem: osiągnięto stan surowy zamknięty, wstawiono stolarkę okienną, ukończono tynkowanie wewnątrz, a także wykonano wszystkie instalacje. Koniec budowy w drugiej połowie tego roku. Obie inwestycje dewelopera Quadro Development - Piątkowska 103 oraz Rezydencja Winiary - z ostatnimi wolnymi mieszkaniami.
Inwestycja Piątkowska 103, dewelopera Quadro Development, osiągnęła stan surowy zamknięty. Od zewnętrznej strony budynku wstawiono stolarkę okienną, natomiast w jego wnętrzu ukończono tynkowanie i wykonano wszystkie instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ogrzewania centralnego. Kolejnym etapami budowy będą prace nad balkonami i tarasami oraz stawiane ścian działowych wraz z drobnymi pracami wykończeniowymi. - Klienci mogą być zadowoleni z postępów prac zgodnych z harmonogramem, które oznaczają brak opóźnień i w konsekwencji terminowe przekazanie lokali do rąk przyszłych mieszkańców. Warto pamiętać, iż dobro pracowników jest równie ważne, co dobro klientów. Dlatego zadbaliśmy również, by budowa naszej inwestycji przebiegała z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa, także w kontekście trwającej pandemii - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.
Ostatnie wolne lokale
Inwestycja Piątkowska 103 składać się będzie z 42 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. W każdej znajdzie się zbliżona ilość lokali, o różnej wielkości i układzie pomieszczeń. Aktualnie dostępne zostały cztery wolne mieszkania: dwa 3-pokojowe oraz dwa 4-pokojowe, o powierzchniach mieszczących się między 57,60 a 71,30 mkw. Do jednego z nich przynależeć będzie taras na parterze, o metrażu ponad 10 mkw. - Dodatkowa przestrzeń w formie tarasu to udogodnienie, które jest bardzo pożądane w projektach mieszkaniowych zlokalizowanych wśród miejskiej infrastruktury. Pozwala na spędzanie czasu w półotwartej przestrzeni, którą mieszkaniec może cieszyć się w obrębie własnego M. - dodaje Marek Smogór.
Miejsce dla każdego
Lokalizacją Piątkowskiej 103 jest środkowa część poznańskich Winiar, u zbiegu ulic Piątkowskiej i Koronnej. Okolica ta zapewnia dostęp do każdej części Poznania, miejskimi i prywatnymi środkami transportu. W pobliżu znajdują się: punkty handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, a także tereny rekreacyjne wraz ze ścieżkami rowerowymi w Parku Sołackim i Parku Cytadela. Niedaleko Piątkowskiej 103 budowana jest również druga inwestycja dewelopera Quadro Development o nazwie Rezydencja Winiary. Zakończenie prac nad tym projektem planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku. - Pomimo dużej większości sprzedanych mieszkań w obu inwestycjach, wolne jeszcze lokale czekają na swoich właścicieli, którzy docenią atuty poznańskich Winiar. Projekty wpasowane w tkankę miasta, umożliwią dogodne zamieszkiwanie osobom o odmiennych oczekiwaniach. Każdy może znaleźć dobry powód, by wybrać swoją przestrzeń w Piątkowskiej 103 lub Rezydencji Winiary - podsumowuje Marek Smogór.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.