PRACOWNICY MAJĄ PRAWO DO BEZPIECZEŃSTWA! EDENRED APELUJE DO PRACODAWCÓW.
PRACOWNICY MAJĄ PRAWO DO BEZPIECZEŃSTWA! EDENRED APELUJE DO PRACODAWCÓW.
Przyłączamy się do apelu Polskiej Fundacji Bezgotówkowej, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz innych podmiotów np. Banku Anglii czy Ludowego Banku Chin o wyeliminowanie gotówki z naszego codziennego życia na rzecz płatności bezgotówkowych, bezpieczniejszych dla każdego z nas – konsumentów, klientów i pracowników.
W dobie zagrożenia koronawirusem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca rezygnację z płatności gotówkowych na rzecz kart płatniczych. – Pieniądze przechodzą z rąk do rąk cały czas i nieustannie są nośnikami wirusów i bakterii – przestrzega Christian Lindmeier, rzecznik prasowy organizacji.
W związku z tym apelujemy do wszystkich pracodawców, aby zastąpili gotówkowe benefity pozapłacowe (także w formie przelewu, który skutkuje wypłatami z bankomatów) kartami przedpłaconymi. Gotówka i przelewy bankowe, prowadzące do wypłat gotówki z bankomatów, niosą ze sobą ryzyko, którego nie można bagatelizować.
Firma Edenred proponuje Państwu zastąpić gotówkę tudzież przelewy, kartami przedpłaconymi Edenred. W ramach benefitów pozapłacowych oferujemy karty z PIN bez możliwości wypłaty gotówki z bankomatów oraz karty bez PIN. Dla obecnych klientów proponujemy doładowania kart będących w użyciu.
Obecnie oba rodzaje kart są dla Państwa pracowników najbezpieczniejszą formą benefitów pozapłacowych. Co więcej, karty z PIN można dodać do płatności mobilnych Google Pay i Apple Pay, by swobodnie płacić bezdotykowo, zbliżeniowo bez limitu kwotowego.
"Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo nas wszystkich" - podsumowała CEO Edenred Polska, Sylwia Bilska
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.