Pralko – suszarka. Moda czy faktyczna pomoc?
Pranie jako obowiązek domowy wymieniane jest w czołówce, jeśli chodzi o najmniej lubiane czynności. Statystycznie Polacy wstawiają pranie 1-2 razy w tygodniu. Rodzice małych dzieci nawet częściej, bo „góra prania” rośnie u nich bardzo szybko. I chociaż to pralka wykonuje za nas tę najcięższą pracę, to nam przypada w udziale rozwieszenie upranych, wilgotnych ubrań. Wyręczyć nas w tym może pralko-suszarka.
Suszenie prania to czasem nie lada wyzwanie
Kiedy pralka skończy swoją pracę, my zaczynamy naszą, bo przecież pranie trzeba rozwiesić. W małym mieszkaniu lub przy braku balkonu ciężko czasem znaleźć dodatkową przestrzeń na rozkładaną suszarkę. Jesień i zima to czas kiedy wysuszenie prania wymaga od nas nie lada pomysłowości. Sezon grzewczy wbrew pozorom wcale nie ułatwia sprawy, albowiem ciepło z kaloryferów w połączeniu z wilgocią oddawaną przez suszące się ubrania stwarzają idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni czy roztoczy. Dlatego rozkładanie mokrego prania na grzejnikach czy nawet w ich pobliżu nie przysłuży się naszemu zdrowiu. I choć nasze babcie bardzo chwaliły sobie suszenie na mrozie, który skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju bakterie, to jednak smog i dodatkowa praca w postaci wyprasowania zamrożonych części garderoby generuje nam dodatkowe zadania.
Gdzie i jak zatem suszyć?
W łazience. Nie na suszarce, ale w suszarce, a jeszcze lepiej w pralko-suszarce. To dwie korzyści w jednym, bo pralka wypierze nasze ubrania, a suszarka wysuszy i dodatkowo je odświeży. Nowoczesne pralko-suszarki są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również praktyczne. Jak te z linii Life Simplified marki Gorenje. Wyposażone w funkcję generowania pary AllergySteam nie tylko odświeżają ubrania, ale i redukują zagniecenia, a przy tym bardzo skutecznie usuwają alergeny, takie jak roztocza czy sierść zwierząt domowych nie uszkadzając przy tym garderoby. Wygodny dotykowy panel sterowania umożliwia łatwe dostosowanie programów prania i suszenia, a eleganckie podwójne szklane drzwi zapewniają większe bezpieczeństwo i mniejszy poziom hałasu. Specjalny program do czyszczenia bębna SterilTub daje gwarancję przyjemnie pachnącego prania za każdym razem.
Pralko-suszarki są nie tylko wygodniejszą, ale i zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego suszenia. Potrafią szybko i efektywnie wyprać i wysuszyć do 6 kg prania, które zaraz po wyjęciu jest gotowe do założenia. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym dzieci, gdzie często ubrania potrzebne są „na już”. Docenią je również ci, których ogranicza metraż lokalu, bowiem rozmiary urządzenia pozwalają na jego aranżację nawet w bardzo małej łazience.
Przekonaj się jak wygodnie zrobić pranie z:
Pralko-suszarką Gorenje WD9514S/PL

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.