Komunikaty PR

Prawo dla liderów: jak EWSPA przygotowuje studentów do obsługi prawnej firm i korporacji?

2024-12-11  |  11:30
Biuro prasowe
Stock

Ukończenie studiów prawniczych daje ogromne możliwości robienia kariery, a jednym z kierunków, w którym może się ona potoczyć jest obsługa prawna firm i korporacji. W jaki sposób EWSPA przygotowuje studentów do tej roli? Dlaczego warto studiować prawo właśnie na tej uczelni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Studia prawnicze na EWSPA - jak przygotowują studentów do obsługi prawnej firm i korporacji?

Jak wspomniano we wstępie, ukończenie studiów prawniczych daje ogromne możliwości rozwijania kariery. Absolwenci tego kierunku mogą bowiem nie tylko pracować jako adwokat świadczący usługi na rzecz klientów indywidualnych, ale również jako prawnik zajmujący się na co dzień obsługą prawną firm i korporacji. Zajmuje się on wówczas między innymi przygotowywaniem różnego rodzaju umów czy opinii i może reprezentować firmy przed różnego rodzaju instytucjami oraz uczestniczyć w negocjacjach z innymi podmiotami.

W jaki sposób Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji przygotowuje studentów do tej roli? Przede wszystkim dbając o to, by w programie studiów znajdowały się wyłącznie te przedmioty, które są ściśle związane z tym kierunkiem. W efekcie studia prawo online na EWSPA, które obejmują warsztaty prawnicze, praktyki i zajęcia tutorskie pozwalają nauczyć się łączyć poznaną na wykładach teorię z praktyką stosowaną podczas wykonywania zawodów prawniczych.

EWSPA fot.1

Dlaczego warto studiować prawo na EWSPA?

Za studiowaniem prawa w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji przemawia nie tylko odpowiednio skonstruowany program zajęć, który doskonale przygotowuje do pracy w zawodzie i roli lidera, ale również kilka innych kwestii. Chodzi między innymi o obecność doświadczonej i wykwalifikowanej kadry naukowej czy szeroki wybór dostępnych przedmiotów fakultatywnych.

Zaletą z pewnością jest również możliwość studiowania nie tylko w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ale także wyboru studiów prawniczych online, w przypadku których zajęcia odbywają się w trybie zdalnym. Co więcej, EWSPA to jedyna uczelnia, która oferuje również studia prawnicze w języku polskim w Lublinie, o których więcej można przeczytać pod linkiem: https://ewspa.edu.pl/kierunek/prawo-londyn/.

EWSPA fot.2

Na co zwrócić uwagę wybierając kierunek studiów?

Wybór kierunku studiów to poważna sprawa, ponieważ jeżeli będzie on odpowiedni to przed absolwentem otworzą się ogromne perspektywy zawodowe. Co zatem wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Otóż istotny jest nie tylko prestiż i perspektywy dla danego zawodu, ale również zainteresowania i predyspozycje danej konkretnej osoby. W związku z tym warto zwrócić uwagę na fakt, że o ile zawód prawnika jest prestiżowy i dobrze opłacany to nie każdy ma predyspozycje do jego wykonywania. Dlatego też dla niektórych osób lepszym wyborem może być administracja czy bezpieczeństwo narodowe na EWSPA.edu.pl.

EWSPA fot.3

Podsumowując należy stwierdzić, że EWSPA to uczelnia, która doskonale przygotowuje studentów na kierunku prawa do tego, by po jego ukończeniu pełnili rolę liderów i zajmowali się obsługą prawną firm oraz korporacji. Nie może zatem dziwić fakt, że studia te cieszą się dużą popularnością.

Źródło informacji: EWSPA

Materiał promocyjny

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami? Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:30

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

  DORA, czyli unijne rozporządzenie o odporności cyfrowej sektora finansowego, to ważny i potrzebny akt. Dzięki niemu wzrośnie cyberbezpieczeństwo finansowe w Unii, w tym także w
Prawo Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?
2024-12-30 | 16:51

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Współczesny rozwój technologii, a szczególnie sztucznej inteligencji (AI), otwiera nowe perspektywy w wielu dziedzinach życia, w tym w obszarze prawa.
Prawo PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
2024-12-29 | 12:30

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników

Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.