Prawo dla liderów: jak EWSPA przygotowuje studentów do obsługi prawnej firm i korporacji?
Ukończenie studiów prawniczych daje ogromne możliwości robienia kariery, a jednym z kierunków, w którym może się ona potoczyć jest obsługa prawna firm i korporacji. W jaki sposób EWSPA przygotowuje studentów do tej roli? Dlaczego warto studiować prawo właśnie na tej uczelni? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Studia prawnicze na EWSPA - jak przygotowują studentów do obsługi prawnej firm i korporacji?
Jak wspomniano we wstępie, ukończenie studiów prawniczych daje ogromne możliwości rozwijania kariery. Absolwenci tego kierunku mogą bowiem nie tylko pracować jako adwokat świadczący usługi na rzecz klientów indywidualnych, ale również jako prawnik zajmujący się na co dzień obsługą prawną firm i korporacji. Zajmuje się on wówczas między innymi przygotowywaniem różnego rodzaju umów czy opinii i może reprezentować firmy przed różnego rodzaju instytucjami oraz uczestniczyć w negocjacjach z innymi podmiotami.
W jaki sposób Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji przygotowuje studentów do tej roli? Przede wszystkim dbając o to, by w programie studiów znajdowały się wyłącznie te przedmioty, które są ściśle związane z tym kierunkiem. W efekcie studia prawo online na EWSPA, które obejmują warsztaty prawnicze, praktyki i zajęcia tutorskie pozwalają nauczyć się łączyć poznaną na wykładach teorię z praktyką stosowaną podczas wykonywania zawodów prawniczych.
Dlaczego warto studiować prawo na EWSPA?
Za studiowaniem prawa w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji przemawia nie tylko odpowiednio skonstruowany program zajęć, który doskonale przygotowuje do pracy w zawodzie i roli lidera, ale również kilka innych kwestii. Chodzi między innymi o obecność doświadczonej i wykwalifikowanej kadry naukowej czy szeroki wybór dostępnych przedmiotów fakultatywnych.
Zaletą z pewnością jest również możliwość studiowania nie tylko w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, ale także wyboru studiów prawniczych online, w przypadku których zajęcia odbywają się w trybie zdalnym. Co więcej, EWSPA to jedyna uczelnia, która oferuje również studia prawnicze w języku polskim w Lublinie, o których więcej można przeczytać pod linkiem: https://ewspa.edu.pl/kierunek/prawo-londyn/.
Na co zwrócić uwagę wybierając kierunek studiów?
Wybór kierunku studiów to poważna sprawa, ponieważ jeżeli będzie on odpowiedni to przed absolwentem otworzą się ogromne perspektywy zawodowe. Co zatem wziąć pod uwagę przy jego dokonywaniu? Otóż istotny jest nie tylko prestiż i perspektywy dla danego zawodu, ale również zainteresowania i predyspozycje danej konkretnej osoby. W związku z tym warto zwrócić uwagę na fakt, że o ile zawód prawnika jest prestiżowy i dobrze opłacany to nie każdy ma predyspozycje do jego wykonywania. Dlatego też dla niektórych osób lepszym wyborem może być administracja czy bezpieczeństwo narodowe na EWSPA.edu.pl.
Podsumowując należy stwierdzić, że EWSPA to uczelnia, która doskonale przygotowuje studentów na kierunku prawa do tego, by po jego ukończeniu pełnili rolę liderów i zajmowali się obsługą prawną firm oraz korporacji. Nie może zatem dziwić fakt, że studia te cieszą się dużą popularnością.
Źródło informacji: EWSPA
Materiał promocyjny

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.