Komunikaty PR

Najważniejsze korzyści kupna gotowej spółki (shelf companies)

2020-09-02  |  14:07
Biuro prasowe

Polskie przepisy podatkowe i rachunkowe uchodzą za jedne z najsurowszych w Europie. Już samo kompletowanie dokumentów może trwać wiele tygodni. Niestety, działając na własną rękę, bardzo łatwo pogubić się w wymagającej procedurze. Dlatego warto zadanie założenia spółki powierzyć specjalistom z tego obszaru lub skorzystać z kupna gotowej spółki. Kancelaria Konieczny Wierzbicki założyła i sprzedała już 150 spółek typu shelf companies.

Kupno gotowej spółki (shelf company)

Jeżeli proces zakładania spółki wydaje Ci się zbyt żmudny, możesz zdecydować się na kupno gotowej spółki. Shelf companies, bo tak nazywany jest ten typ spółek, są rozwiązaniem dla osób, którym zależy na nabyciu spółki już w ciągu 1-2 dni od zgłoszenia takiej chęci.

Gotowa spółka – oszczędność czasu

Jak podkreśla specjalistka w tym obszarze, prawnik Paulina Opiełka:

– Ewidentną zaletą kupna gotowej spółki jest ogromna oszczędność czasu, bo spółka działa niemal „od ręki”. Po pierwsze, nie trzeba czekać na rejestrację w KRS czy VAT. Po drugie, zakup shelf company nie wymaga sporządzenia aktu notarialnego czy przejścia procesu przez system S24.

Dla porównania w przypadku tradycyjnych spółek, osoba, która nie ma doświadczenia w ich zakładaniu, na proces rejestracji może czekać nawet kilka miesięcy. Każdy błąd opóźnia ostateczny termin zarejestrowania o wiele tygodni. Dzięki gotowej spółce nie trzeba już marnować czasu na drobiazgowe procedury.

Shelf companies – brak formalności

Zdaniem Pauliny Opiełki, prawniczki z Kancelarii Konieczny Wierzbicki, która do tej pory wraz z zespołem założyła i sprzedała już około 150 tego typu spółek, shelf company jest dedykowana dla cudzoziemców i Polaków poza granicami kraju.

Jak przyznaje:

 – To najłatwiejszy sposób pozyskania spółki przez osoby przebywające za granicą i cudzoziemców, ponieważ nie wymaga konieczności posiadania numeru PESEL czy udzielania pełnomocnictw w formie aktu notarialnego.

W przypadku zakładania „zwykłej” spółki w S24 wymagany jest PESEL. Natomiast chcąc założyć spółkę u notariusza za pośrednictwem pełnomocnika, trzeba udzielić pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego. Gotowa spółka, przez to, że nie wymaga tego typu operacji, może być z powodzeniem użytkowana przez praktycznie każdego.

Gotowa spółka – łatwość użytkowania

O tym, jaką spółkę wybrać nie decydują jedynie formalności związane z jej założeniem, ale przede wszystkim możliwości jakie daje jej posiadanie. Jedną z najważniejszych zalet gotowej spółki jest łatwość jej użytkowania.

Jak podkreśla Paulina Opiełka jest to rozwiązanie bardzo elastyczne:

– Po nabyciu gotowej spółki bardzo łatwo można zmienić jej umowę. To zadanie można powierzyć również kancelarii specjalizującej się w tym obszarze, wystarczą tylko pełnomocnictwa pisemne.

Co więcej, shelf companies może stanowić pierwszy filar większej całości, o czym przekonuje nasza rozmówczyni:

– Ogromnym plusem gotowej spółki jest oczywiście perspektywa jaką daje. Jest nią łatwość w uruchomieniu bardziej skomplikowanej struktury kapitałowej (np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa). Decydując się na shelf company można nabyć „cały pakiet” lub jego pierwszy filar (sp. z o.o.) i na tej podstawie budować sp. z o.o. sp.k.

Jesteś zainteresowany gotową spółką? Skontaktuj się z Kancelarią Konieczny Wierzbicki. Chętnie doradzą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Instytut Staszica włącza się w proces monitorowania prac legislacyjnych Biuro prasowe
2020-10-19 | 17:19

Instytut Staszica włącza się w proces monitorowania prac legislacyjnych

Polski rząd stoi przed koniecznością implementowania do krajowego systemu prawnego unijnych dyrektyw, wprowadzających Rozszerzoną Odpowiedzialność Producenta, a w jej ramach musi stworzyć
Prawo Okrągły stół ws. arbitrażu korporacyjnego obradować będzie z inicjatywy SA KIG
2020-10-13 | 09:28

Okrągły stół ws. arbitrażu korporacyjnego obradować będzie z inicjatywy SA KIG

Rozwój arbitrażu korporacyjnego w Polsce to główny cel okrągłego stołu zwołanego przez Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Zasiądą przy nim teoretycy i
Prawo BRAK ZDJĘCIA
2020-09-22 | 12:00

OBYWATEL SCHRÖDINGERA I WYBORY PREZYDENCKIE 2020

Artykuł został przygotowany przez: Valerię Jeleńską, Prezesa Zarządu w JP Business Law Firm Veronikę Chomicz, prawnika i koordynatora praktyki prawa rosyjskiego w JP Business Law Firm Uznanie za obywatela polskiego tuż przed

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Bankowość

Polacy nie mają zaufania do rynku kapitałowego. Szansą na jego zbudowanie może być wzmocnienie nadzoru

Według szacunków Polskiego Funduszu Rozwoju utracone korzyści Polaków wynikające z niechęci do aktywnego inwestowania na rynku kapitałowym to około 10 mld zł rocznie. W efekcie oszczędności są zamrażane w gotówce lub na lokatach bankowych, zamiast „pracować” na większe zyski. – Potrzebne jest wzmocnienie nadzoru nad instytucjami finansowymi, aby odbudować zaufanie Polaków do rynku kapitałowego – mówi dr Konrad Hennig, współautor raportu „Save & Invest: Prawo chroniące pieniądze Polaków”.

Farmacja

Dzieci z cukrzycą w trudnej sytuacji z powodu pandemii. Pomóc im mogą systemy ciągłego monitorowania cukru

W Polsce jest około 20 tys. dzieci z cukrzycą typu I, która może prowadzić do ciężkich powikłań. – Sytuacja zrobiła się trudna, kiedy zaczął obowiązywać lockdown. Dzieci zostały w domu, a część rodziców nadal chodziła do pracy. Kłopot polega na tym, że dziecko chorujące na cukrzycę nie jest w stanie samo sobie z tą chorobą poradzić – wskazuje prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, Dagmara Staniszewska. W tej chwili problemem jest też brak pielęgniarek w szkołach, przez co młodzi pacjenci diabetologiczni zostali bez profesjonalnej opieki. W kryzysowych warunkach alternatywą dla rodziców są systemy ciągłego monitorowania cukru, które pozwalają na bieżąco kontrolować stan zdrowia dziecka.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Bankowość

60 proc. studentów uważa naukę zdalną za mniej efektywną. Ich zaangażowanie może poprawić grywalizacja

W związku z rekordowym przyrostem zakażeń SARS-CoV-2 rząd rozważa wprowadzenie nauki zdalnej we wszystkich szkołach ponadpodstawowych, jak i młodszych klasach podstawówek. Już od początku października w tryb zdalnej nauki przeszła zdecydowana większość uczelni wyższych. Z badania zrealizowanego na zlecenie BIK wynika, że zdania studentów dotyczące tej formy kształcenia są podzielone, a ponad 60 proc. ocenia ją jako mniej motywującą i mniej efektywną od stacjonarnego modelu nauczania. Brak zajęć praktycznych i warsztatowych wymaga wprowadzenia do zdalnego nauczania nowych narzędzi, które to zrekompensują i zwiększą zaangażowanie. Przykładem jest grywalizacja, często wykorzystywana w korporacjach jako narzędzie motywacyjne jeszcze przed pandemią COVID-19.

 

Media i PR

Pandemia zmieniła rynek usług PR. W odpowiedzi na wyzwania branży powołano nowe stowarzyszenie oraz centrum badawcze

Przez pandemię COVID-19 wiele agencji PR odnotowało spadek przychodów i liczby klientów, co zmusiło je do obniżek wynagrodzeń albo redukcji zatrudnienia. Z drugiej strony firmy przekonały się, jak ważny jest PR i komunikacja w czasie kryzysu. Nowo powołana przez 20 agencji PR organizacja ma szeroko reprezentować interesy branży. Jedną z jej pierwszych inicjatyw jest utworzenie pierwszego w Polsce think-tanku, który dostarczy informacji o trendach, prognozach i wiedzy badawczo-analitycznej dotyczącej rynku usług PR.