Komunikaty PR

Najważniejsze korzyści kupna gotowej spółki (shelf companies)

2020-09-02  |  14:07
Biuro prasowe

Polskie przepisy podatkowe i rachunkowe uchodzą za jedne z najsurowszych w Europie. Już samo kompletowanie dokumentów może trwać wiele tygodni. Niestety, działając na własną rękę, bardzo łatwo pogubić się w wymagającej procedurze. Dlatego warto zadanie założenia spółki powierzyć specjalistom z tego obszaru lub skorzystać z kupna gotowej spółki. Kancelaria Konieczny Wierzbicki założyła i sprzedała już 150 spółek typu shelf companies.

Kupno gotowej spółki (shelf company)

Jeżeli proces zakładania spółki wydaje Ci się zbyt żmudny, możesz zdecydować się na kupno gotowej spółki. Shelf companies, bo tak nazywany jest ten typ spółek, są rozwiązaniem dla osób, którym zależy na nabyciu spółki już w ciągu 1-2 dni od zgłoszenia takiej chęci.

Gotowa spółka – oszczędność czasu

Jak podkreśla specjalistka w tym obszarze, prawnik Paulina Opiełka:

– Ewidentną zaletą kupna gotowej spółki jest ogromna oszczędność czasu, bo spółka działa niemal „od ręki”. Po pierwsze, nie trzeba czekać na rejestrację w KRS czy VAT. Po drugie, zakup shelf company nie wymaga sporządzenia aktu notarialnego czy przejścia procesu przez system S24.

Dla porównania w przypadku tradycyjnych spółek, osoba, która nie ma doświadczenia w ich zakładaniu, na proces rejestracji może czekać nawet kilka miesięcy. Każdy błąd opóźnia ostateczny termin zarejestrowania o wiele tygodni. Dzięki gotowej spółce nie trzeba już marnować czasu na drobiazgowe procedury.

Shelf companies – brak formalności

Zdaniem Pauliny Opiełki, prawniczki z Kancelarii Konieczny Wierzbicki, która do tej pory wraz z zespołem założyła i sprzedała już około 150 tego typu spółek, shelf company jest dedykowana dla cudzoziemców i Polaków poza granicami kraju.

Jak przyznaje:

 – To najłatwiejszy sposób pozyskania spółki przez osoby przebywające za granicą i cudzoziemców, ponieważ nie wymaga konieczności posiadania numeru PESEL czy udzielania pełnomocnictw w formie aktu notarialnego.

W przypadku zakładania „zwykłej” spółki w S24 wymagany jest PESEL. Natomiast chcąc założyć spółkę u notariusza za pośrednictwem pełnomocnika, trzeba udzielić pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego. Gotowa spółka, przez to, że nie wymaga tego typu operacji, może być z powodzeniem użytkowana przez praktycznie każdego.

Gotowa spółka – łatwość użytkowania

O tym, jaką spółkę wybrać nie decydują jedynie formalności związane z jej założeniem, ale przede wszystkim możliwości jakie daje jej posiadanie. Jedną z najważniejszych zalet gotowej spółki jest łatwość jej użytkowania.

Jak podkreśla Paulina Opiełka jest to rozwiązanie bardzo elastyczne:

– Po nabyciu gotowej spółki bardzo łatwo można zmienić jej umowę. To zadanie można powierzyć również kancelarii specjalizującej się w tym obszarze, wystarczą tylko pełnomocnictwa pisemne.

Co więcej, shelf companies może stanowić pierwszy filar większej całości, o czym przekonuje nasza rozmówczyni:

– Ogromnym plusem gotowej spółki jest oczywiście perspektywa jaką daje. Jest nią łatwość w uruchomieniu bardziej skomplikowanej struktury kapitałowej (np. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa). Decydując się na shelf company można nabyć „cały pakiet” lub jego pierwszy filar (sp. z o.o.) i na tej podstawie budować sp. z o.o. sp.k.

Jesteś zainteresowany gotową spółką? Skontaktuj się z Kancelarią Konieczny Wierzbicki. Chętnie doradzą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami? Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:30

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

  DORA, czyli unijne rozporządzenie o odporności cyfrowej sektora finansowego, to ważny i potrzebny akt. Dzięki niemu wzrośnie cyberbezpieczeństwo finansowe w Unii, w tym także w
Prawo Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?
2024-12-30 | 16:51

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Współczesny rozwój technologii, a szczególnie sztucznej inteligencji (AI), otwiera nowe perspektywy w wielu dziedzinach życia, w tym w obszarze prawa.
Prawo PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
2024-12-29 | 12:30

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników

Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców

Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.

Konsument

Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich

W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciudziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.

Zdrowie

Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych

W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.