Komunikaty PR

OGRANICZENIE BIUROKRACJI STANOWISKO ZP BCC

2023-07-26  |  12:49
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

Trwają konsultacje dotyczących projektu ustawy o ograniczeniu biurokracji i barier prawnych. Związek Pracodawców BCC (ZP BCC) przesłał do Sejmu swoje uwagi i propozycje nowelizacji, których celem jest faktyczna likwidacja zbędnych barier.

ZP BCC proponuje poprawki do ustaw: Prawo farmaceutyczne, Prawo własności przemysłowej oraz ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia i o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Mamy nadzieję, że te propozycje będą pomocne w dalszych pracach nad ustawą i przyczynią się do ograniczenia biurokracji i poprawy warunków prowadzenia działalności przez przemysł farmaceutyczny w Polsce. - podkreśla Łukasz Bernatowicz, Prezes ZP BCC.

Związek Pracodawców postuluje między innymi o przywrócenie przepisu art. 52 ust. 3 pkt 6, potwierdzającego, że udostępnianie i przekazywanie Charakterystyki Produktu Leczniczego nie stanowi reklamy a także podkreśla, że termin 30 dni na przekazanie przez podmiot odpowiedzialny - dokumentacji i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia badania jakościowego - jest w praktyce nierealny. 

W opracowanym stanowisku ZP BCC zwraca między innymi uwagę, że przepis art. 108a ust. 2 PF jest niezgodny z przepisami Konstytucji. W projekcie ustawy taktującym o prawie farmaceutycznym powinna zostać przewidziana zmiana art. 58 ust. 3 PF, który reguluje wysokość kwoty, do wartości której możliwe jest dawanie lub przyjmowanie przedmiotów związanych z praktyką medyczną lub farmaceutyczną, opatrzonych znakiem reklamującym daną firmę lub produkt leczniczy. Proponowana zmiana w konsekwencji, wpłynęłaby pozytywnie na spójność regulacji z aktualnym porządkiem prawnym. 

Stanowisko ZPP BCC: https://www.bcc.org.pl/opinie_ekspertow/stanowisko-zp-bcc-w-sprawie-projektu-ustawy-o-ograniczeniu-biurokracji-i-barier-prawnych/​

Kontakt dla mediów:

  • Agencja Open Minded Group pr@openmindedgroup.pl
  • Business Centre Club: Renata Stefanowska renata.stefanowska@bcc.pl 

Kontakt do eksperta:  

  • Łukasz Bernatowicz, prezes ZP BCC lukasz.bernatowicz@bcc.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo A gdyby istniało prawo dla wzrokowców? Paragrafy w nowym świetle Biuro prasowe
2024-11-29 | 11:45

A gdyby istniało prawo dla wzrokowców? Paragrafy w nowym świetle

Od dawna wiadomo, że ludzie dzielą się na tych, którzy wolą czytać, i na tych, do których bardziej dociera obraz. Są wśród nas także ci, którzy
Prawo Obsługa prawna firmy – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać?
2024-10-30 | 09:00

Obsługa prawna firmy – na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać?

Prowadzenie firmy wymaga nie tylko znajomości rynku i strategii biznesowych, ale również solidnego zaplecza prawnego. Nawet drobne uchybienia w zakresie przepisów
Prawo Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu a branża transportowa
2024-10-30 | 01:00

Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu a branża transportowa

Trwają intensywne działania nad projektem ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Ustawa ma wdrożyć do polskiego prawa unijną dyrektywę w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.