PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy jest wyrazem uznania dla przedsiębiorstw, które wykazują szczególną troskę o bezpieczeństwo swoich pracowników, inwestując w nowoczesne rozwiązania, edukację oraz systemy zarządzania ryzykiem.
Według PIP, otrzymanie tego wyróżnienia przez PROMOTECH, to „dowód na skuteczność działań w kierunku minimalizowania zagrożeń w miejscu pracy, co przekłada się na poprawę jakości życia pracowników oraz wzrost efektywności firmy”. Nagrodę, z rąk Karola Łapińskiego, p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku, odebrał prezes PROMOTECHU – Artur Zawadzki.
- Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników zawsze powinno być priorytetem pracodawców i nie chodzi tu tylko o wymogi formalne, narzucane przez państwo. Zwycięstwo w takim konkursie potwierdza, że wysiłki wkładane przez zespół PROMOTECHU dają efekty nie tylko w wymiernej postaci – ale utwierdzają nas również w przekonaniu, że strategia firmy w tym zakresie, powinna być kontynuowana – mówi Artur Zawadzki. – Nagroda ta jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu w budowaniu świadomości bezpiecznego miejsca pracy.
PROMOTECH to polski producent i eksporter innowacyjnych, specjalistycznych narzędzi do obróbki metali oraz zaawansowanych maszyn do automatyzacji procesów spawalniczych. Jak podkreśla dyrektor produkcji – Kamil Cybula – misją firmy jest tworzenie wyjątkowych maszyn dla klienta z zachowaniem najwyższych standardów, dotyczących bezpieczeństwa – zarówno w produktach, jak i w samej organizacji.
- Dążymy do tego, aby nasze zakłady produkcyjne były wzorem w zakresie bezpieczeństwa i innowacyjności – mówi Kamil Cybula. - Rozwój technologii powinien iść w parze z troską o bezpieczeństwo pracowników, dlatego stale inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, które minimalizują ryzyko wypadków oraz podnoszą standardy bezpieczeństwa na wszystkich etapach produkcji.
Firma postawiła m.in. na nowoczesne, ciche maszyny CNC, wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, chroniących bezpieczeństwo pracownika.
Na produkcji zainstalowana została automatyczna szafa, której zadaniem jest m.in. wydawanie niezbędnych środków ochrony indywidualnej, dostępnych dla każdego zatrudnionego.
Fizyczne obciążenie pracowników zmniejszają pneumatyczne podwieszane narzędzia, podobnie jak, zainstalowane przy maszynach CNC, żurawie.
Z kolei dedykowane stanowiska montażowe ułatwiają prace, podnosząc ich wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia i zmęczenia pracownika.
Również sposób zarządzania, zgodny z regułami koncepcji LEAN Management, sprzyja wzrostowi wydajności, przy zachowaniu najwyższych wymogów bezpieczeństwa.
- Zweryfikowaliśmy i ujednoliciliśmy standardy związane z bezpieczeństwem, porządkiem i dobrą organizacji na stanowiskach pracy, według zasad 5s – wymienia Kamil Cybula. – Z kolei codziennie spotkania przy tablicach SFM (Shopfloor management) na produkcji, służą omówieniu problemów i zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo i wydajność. Każdy pracownik jest zaproszony, jako gość i - bezpośrednio lub przez swojego przełożonego - może zgłosić zauważone niezgodności i uwagi.

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Gwarancja dachu nad głową, czyli służebność osobista w umowie o dożywocie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.