Komunikaty PR

PROMOTECH nagrodzony za dbałość o bezpieczeństwo pracowników

2024-12-29  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl

Białostocka spółka zajęła pierwsze miejsce w podlaskim konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”, w kategorii firm średnich. Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy jest wyrazem uznania dla przedsiębiorstw, które wykazują szczególną troskę o bezpieczeństwo swoich pracowników, inwestując w nowoczesne rozwiązania, edukację oraz systemy zarządzania ryzykiem.

Według PIP, otrzymanie tego wyróżnienia przez PROMOTECH, to „dowód na skuteczność działań w kierunku minimalizowania zagrożeń w miejscu pracy, co przekłada się na poprawę jakości życia pracowników oraz wzrost efektywności firmy”. Nagrodę, z rąk Karola Łapińskiego, p.o. Okręgowego Inspektora Pracy w Białymstoku, odebrał prezes PROMOTECHU – Artur Zawadzki.      

- Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników zawsze powinno być priorytetem pracodawców i nie chodzi tu tylko o wymogi formalne, narzucane przez państwo. Zwycięstwo w takim konkursie potwierdza, że wysiłki wkładane przez zespół PROMOTECHU dają efekty nie tylko w wymiernej postaci – ale utwierdzają nas również w przekonaniu, że strategia firmy w tym zakresie, powinna być kontynuowana – mówi Artur Zawadzki. – Nagroda ta jest wyrazem uznania dla pracy całego zespołu w budowaniu świadomości bezpiecznego miejsca pracy.

PROMOTECH to polski producent i eksporter innowacyjnych, specjalistycznych narzędzi do obróbki metali oraz zaawansowanych maszyn do automatyzacji procesów spawalniczych. Jak podkreśla dyrektor produkcji – Kamil Cybula – misją firmy jest tworzenie wyjątkowych maszyn dla klienta z zachowaniem najwyższych standardów, dotyczących bezpieczeństwa – zarówno w produktach, jak i w samej organizacji.

- Dążymy do tego, aby nasze zakłady produkcyjne były wzorem w zakresie bezpieczeństwa i innowacyjności – mówi Kamil Cybula. - Rozwój technologii powinien iść w parze z troską o bezpieczeństwo pracowników, dlatego stale inwestujemy w nowoczesne rozwiązania, które minimalizują ryzyko wypadków oraz podnoszą standardy bezpieczeństwa na wszystkich etapach produkcji.

 

Firma postawiła m.in. na nowoczesne, ciche maszyny CNC, wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, chroniących bezpieczeństwo pracownika.

Na produkcji zainstalowana została automatyczna szafa, której zadaniem jest m.in. wydawanie niezbędnych środków ochrony indywidualnej, dostępnych dla każdego zatrudnionego.

Fizyczne obciążenie pracowników zmniejszają pneumatyczne podwieszane narzędzia, podobnie jak, zainstalowane przy maszynach CNC, żurawie.

Z kolei dedykowane stanowiska montażowe ułatwiają prace, podnosząc ich wydajność, przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia i zmęczenia pracownika.

Również sposób zarządzania, zgodny z regułami koncepcji LEAN Management, sprzyja wzrostowi wydajności, przy zachowaniu najwyższych wymogów bezpieczeństwa.

- Zweryfikowaliśmy i ujednoliciliśmy standardy związane z bezpieczeństwem, porządkiem i dobrą organizacji na stanowiskach pracy, według zasad 5s – wymienia Kamil Cybula. – Z kolei codziennie spotkania przy tablicach SFM (Shopfloor management) na produkcji, służą omówieniu problemów i zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo i wydajność. Każdy pracownik jest zaproszony, jako gość i - bezpośrednio lub przez swojego przełożonego - może zgłosić zauważone niezgodności i uwagi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Prawo Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami? Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:30

Dlaczego lektura DORA przypomina bieg z przeszkodami?

  DORA, czyli unijne rozporządzenie o odporności cyfrowej sektora finansowego, to ważny i potrzebny akt. Dzięki niemu wzrośnie cyberbezpieczeństwo finansowe w Unii, w tym także w
Prawo Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?
2024-12-30 | 16:51

Sztuczna inteligencja na sali rozpraw. Narzędzie czy ryzyko?

Współczesny rozwój technologii, a szczególnie sztucznej inteligencji (AI), otwiera nowe perspektywy w wielu dziedzinach życia, w tym w obszarze prawa.
Prawo Gwarancja dachu nad głową, czyli służebność osobista w umowie o dożywocie
2024-12-16 | 19:00

Gwarancja dachu nad głową, czyli służebność osobista w umowie o dożywocie

Służebność osobista mieszkania to jedno z najczęstszych zabezpieczeń stosowanych przez fundusze hipoteczne w umowach o dożywocie. Jakie prawa daje dożywotnikowi? Jak ją ustanowić? Czy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia

Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Prawo

W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania

W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.