Prestiżowe wyróżnienie dla Soudal
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
8 lutego w Warszawie odbyła się gala Builder Awards, podczas której nagrodzono firmy z sektora budowlanego za ich osiągnięcia w 2023 roku. Soudal został uhonorowany tytułem Budowlana Firma Roku.
Gala Builder Awards, organizowana przez miesięcznik „Builder”, jest jednym z najważniejszych podsumowań roku dla branży budowlanej w Polsce. W trakcie uroczystości przyznano nagrody markom i osobowościom, które odniosły największy sukces. Kryteriami wyboru, jakie miała na uwadze Kapituła Builder Awards, były m.in. innowacyjność, wdrażanie rozwiązań proekologicznych oraz działalność na rzecz rozwoju budownictwa.
Do Soudal po raz kolejny powędrowała nagroda Budowlana Firma Roku, co potwierdza pozycję marki jako lidera sektora chemii budowlanej i eksperta w dziedzinie energooszczędności. Jednym z flagowych osiągnięć firmy jest Soudal Window System (SWS), czyli warstwowy montaż okien i drzwi, który gwarantuje trwałe uszczelnienie połączenia stolarki ze ścianą zewnętrzną. SWS skutecznie przeciwdziała powstawaniu mostków termicznych wokół stolarki i minimalizuje straty ciepła w budynku.
Do najnowszych propozycji marki należy Soudal Window Installation (SWI) – system do montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, który posiada certyfikat Passive House Institute i z powodzeniem może być stosowany w budynkach pasywnych. W systemie tym stolarka montowana jest na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFPR, która cechuje się bardzo niskim przewodnictwem cieplnym. Rama SoudaFrame SWI pozwala ograniczyć liczbę metalowych łączników i uzyskać najwyższą izolacyjność termiczną złącza.
Wyrazem dbałości Soudal o stan środowiska naturalnego są nie tylko nowoczesne systemy, dzięki którym możemy znacznie poprawić charakterystykę energetyczną budynku. Firma na coraz większa skalę wykorzystuje odnawialne źródła energii w zakładach produkcyjnych (obecnie w wielu fabrykach stosowana jest energia słoneczna, a w najbliższym czasie planowane jest wdrożenie rozwiązań bazujących na energii wiatrowej i geotermalnej), oferuje szereg produktów o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych (np. kleje-uszczelniacze Fix All, które posiadają certyfikat Emicode EC1 Plus), wprowadziła również opakowania z materiału PCR, czyli tworzywa, które pochodzi z recyklingu i może być wielokrotnie przetwarzane.
Więcej informacji na temat energooszczędnych systemów Soudal można znaleźć na stronie domszczelny.pl.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.