Ciężarówka SHAMIR Polska rusza w trasę, by zbadać wzrok uchodźcom z Ukrainy
Na przełomie marca i kwietnia, przez 6 dni, uchodźcy z Ukrainy będą mieli możliwość za darmo przebadać wzrok. Od 29 marca do 5 kwietnia w miejscach, gdzie przebywa ich najwięcej
w Warszawie, stanie specjalny mobilny punkt badania wzroku Shamir Polska wraz z laboratorium,
w którym będą wykonywane na miejscu soczewki okularowe. Firma zamierza przebadać 12 000 osób. Akcja wsparcia osób z Ukrainy jest realizowana w ramach projektu CSR Długie Oczy.
Specjalna ciężarówka Shamir Polska jest wyposażona w profesjonalne urządzenia niezbędne do wykonania badania wzroku zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, a są to między innymi: foroptery, automatyczne refraktometry, cyfrowe tablice do badania wzroku, retinoskopy, pupilometry. Specjaliści ochrony wzroku w mobilnym punkcie będą przeprowadzali badania. Na miejscu będzie również stacjonować mobilne laboratorium, które wyposażone będzie w urządzenia gotowe wyprodukować na miejscu soczewki okularowe, dedykowane do indywidualnych potrzeb wzrokowych.
- Jako firma nie mogliśmy pozostać obojętni na to, co dzieje się w Ukrainie. Firmy pomagają tak jak mogą, my skupiliśmy się na tym, co jest w naszym zasięgu i zgodne z naszą działalnością. Mamy nadzieje, że ta skromna pomoc sprawi, że osobom z Ukrainy będzie się u nas żyło łatwiej– powiedziała Aleksandra Kubańska, Marketing & Communications Manager, SHAMIR Polska.
Mobilny punkt badania wzroku Shamir Polska wraz z laboratorium stanie w następujących terminach
i lokalizacjach:
29-31 marca 2022 r. - Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o., Nadarzyn, al. Katowicka 62 - (Centrum Pomocy Humanitarnej).
1 kwietnia 2022 r. - Centralny Ośrodek Sportu Hala „Torwar", ul. Łazienkowska 6a, Warszawa - (Centrum Pomocy Humanitarnej).
2-3 kwietnia 2022 r. - Centrum Targowo Kongresowym Global EXPO, Warszawa, ul. Modlińska 6D - (Centrum Pomocy Humanitarnej).
4-5 kwietnia 2022 r. - Centrum Konferencyjno- Szkoleniowe Ossa w Rawie Mazowieckiej, Ossa 1 (wsparcie zostanie udzielone osieroconym dzieciom i młodzieży).
Badania będą przeprowadzane od 9:00 do 19:00, a jeżeli będzie duże zainteresowanie akcją, godzina otwarcia punktu zostanie przedłużona do 21:00.
Pomoc Ukrainie to drugi projekt realizowany przez Shamir Polska w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu Długie Oczy. Jego misją jest poprawa jakości życia ludzi, którzy mierzą się
z problemami z narządem wzroku. Shamir, we współpracy z partnerskimi salonami optycznymi, realizuje projekty, które zwiększają komfort i radość życia, a także przyczyniają się do rozwoju osób niedowidzących i niewidomych. Jednym z nich jest budowa Ogrodu Zmysłów przy Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Więcej na www.dlugieoczy.pl

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.