Develia organizuje zbiórkę na rzecz pomocy Ukrainie
Develia nie pozostaje obojętna na dramatyczną sytuację w Ukrainie. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Tratwa uruchamia zbiórkę na rzecz osób uciekających z ogarniętego wojną kraju. Każdy, kto chce pomóc, może przynosić dary do centrum handlowego Arkady Wrocławskie w terminie 19-30 kwietnia do specjalnie przygotowanego punktu.
- Miliony obywateli Ukrainy w wyniku rosyjskiej agresji musiały z dnia na dzień opuścić swój kraj. Uchodźcy – głównie kobiety i dzieci – znaleźli się w Polsce jedynie z niewielkim dobytkiem. Spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem naszych rodaków, wciąż brakuje im jednak podstawowych artykułów niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego wspólnie ze Stowarzyszeniem Tratwa zdecydowaliśmy się na organizację zbiórki. Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie – każdy, nawet najmniejszy dar jest cenny – mówi Jagoda Najwer, Junior Marketing Manager w Develia S.A.
Celem zbiórki organizowanej w Arkadach Wrocławskich jest zaopatrzenie ukraińskich uchodźców, zarówno dorosłych, jaki i dzieci, w rzeczy i produkty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Wśród najpilniejszych potrzeb są: żywność długoterminowa, artykuły higieny osobistej, chemia gospodarcza oraz plecaki, walizki i torby podróżne. Przedmioty spoza tej listy, w tym leki i ubrania, nie będą przyjmowane.
– W tej chwili najbardziej brakuje jedzenia z długim terminem ważności, takiego jak kasza, ryż, mąka, makaron, konserwy, płatki śniadaniowe, gotowe dania, np. owsianki do zalewania wrzątkiem. Obecnie nie ma zapotrzebowania na takie rzeczy jak odzież czy środki medyczne – informuje Stowarzyszenie Tratwa, współinicjator akcji.
Zebrane dary zostaną przekazane Fundacji, skąd następnie trafią bezpośrednio do potrzebujących osób. Punkt, do którego będzie można przynosić niezbędne artykuły, będzie znajdował się na poziomie 0 centrum handlowego, w tzw. łezce eventowej, i będzie czynny każdego dnia w godzinach 10.00-18.00.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.