Komunikaty PR

FM Logistic dołącza do sygnatariuszy Karty Różnorodności

2022-02-01  |  14:00
Biuro prasowe

Z początkiem 2022 roku przedstawiciele FM Logistic, globalnego operatora logistycznego, podpisali europejską deklarację Karty Różnorodności, potwierdzając tym samym, jak duże znaczenie dla firmy ma otwartość na różnorodność oraz przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Promotorem i koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizacja pozarządowa działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Karta Różnorodności to dokument promowany przez Komisję Europejską, który zobowiązuje pracodawcę m.in. do przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy, realizowania działań na rzecz tworzenia i popularyzacji różnorodności.

Dokument został podpisany z końcem stycznia br.  w siedzibie spółki we Mszczonowie, w obecności Marzeny Strzelczak, prezeski i dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podpisy na Karcie Różnorodności w imieniu FM Logistic złożyli: Blanka Borkowska, HR Director Central Europe, Marta Zonik, Finance Director Central Europe, która w ramach swojej struktury zarządza funkcją Compliance Officera oraz Kukka Kujala-Seitz Chief Compliance Officer FM Holding Corporate.

Utrzymywanie wysokich standardów we wszystkich naszych działaniach to jeden z celów FM Logistic. W tym duchu, powstał specjalny dokument wewnętrzny, w którym określone zostały standardy postępowania FM Group w zakresie zgodności m.in. z obowiązującymi przepisami prawa, przestrzegania praw człowieka, niedyskryminacji czy etyki, a nawet ochrony środowiska. Przystąpienie do sygnatariuszy Karty Różnorodności to kolejny etap na drodze promowania dobrych praktykach z tego zakresu, które w firmie są obecne od lat - powiedziała Marta Zonik, Finance Director Central Europe, FM Logistic.

Bliskie, trwałe i oparte na zaufaniu relacje z pracownikami oraz partnerami biznesowymi, to dla nas priorytet. W FM Logistic od lat promujemy takie postawy. Ponadto, jako jeden z nielicznych operatorów logistycznych w kraju, możemy pochwalić się wysokim procentem kobiet wśród pracowników. Dziś, naszej organizacji w Polsce,  jest to już ponad 50 proc. Dla nas to bardzo ważny wskaźnik, który potwierdza, że  realnie przeciwdziałamy dyskryminacji  i tworzymy równe szanse dla wszystkich, odczarowując tym samym wizerunek naszej branży. – mówi Blanka Borkowska, HR Director Central Europe, FM Logistic.

- Bardzo cieszymy się, że firma FM Logistic dołącza do sieci sygnatariuszy Karty Różnorodności. To grono organizacji znających wartość i potencjał różnorodnych pracowników i pracownic, a zarazem  świadomych tego, że aby z niego skorzystać, trzeba być otwartym na niekończący się proces doskonalenia.  Budowanie włączającej kultury organizacji jest  trudną, ale i bardzo efektywną ścieżką rozwoju, która dobrze służy zatrudnionym, pracodawcom i całemu społeczeństwu, coraz częściej bardzo oczekiwaną  także przez inwestorów. Życzę więc FM Logistic dużo satysfakcji i wielu sukcesów w tych działaniach, licząc na współpracę i dzielenie się wiedzą w ramach Karty Różnorodności – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne BRAK ZDJĘCIA
2024-06-20 | 12:00

Early Stage ponownie wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę 


Early Stage, szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, już po raz trzeci  organizuje akcję "Move Your Heart", aby wspierać Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. W ramach tej inicjatywy, każdy przebyty kilometr - na
Problemy społeczne Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie
2024-06-15 | 06:00

Unia Europejska zaczyna widzieć potrzeby seniorów, Polska jeszcze nie

W ostatnich latach demografia Europy uległa istotnej zmianie, a starzejące się społeczeństwo stawia przed Unią Europejską nowe wyzwania. Według najnowszych danych unijnych liczba
Problemy społeczne Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada
2024-06-06 | 11:59

Jak firmy dbają o zdrowie pracowników? Firma WIŚNIOWSKI podpowiada

Mówi się, że maj to „miesiąc zdrowia”. To właśnie wtedy świętujemy najważniejsze dni związane z profilaktyką chorób. Wiele firm wzmacnia swoją aktywność w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.