Komunikaty PR

FM Logistic dołącza do sygnatariuszy Karty Różnorodności

2022-02-01  |  14:00
Biuro prasowe

Z początkiem 2022 roku przedstawiciele FM Logistic, globalnego operatora logistycznego, podpisali europejską deklarację Karty Różnorodności, potwierdzając tym samym, jak duże znaczenie dla firmy ma otwartość na różnorodność oraz przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Promotorem i koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, organizacja pozarządowa działająca na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Karta Różnorodności to dokument promowany przez Komisję Europejską, który zobowiązuje pracodawcę m.in. do przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy, realizowania działań na rzecz tworzenia i popularyzacji różnorodności.

Dokument został podpisany z końcem stycznia br.  w siedzibie spółki we Mszczonowie, w obecności Marzeny Strzelczak, prezeski i dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podpisy na Karcie Różnorodności w imieniu FM Logistic złożyli: Blanka Borkowska, HR Director Central Europe, Marta Zonik, Finance Director Central Europe, która w ramach swojej struktury zarządza funkcją Compliance Officera oraz Kukka Kujala-Seitz Chief Compliance Officer FM Holding Corporate.

Utrzymywanie wysokich standardów we wszystkich naszych działaniach to jeden z celów FM Logistic. W tym duchu, powstał specjalny dokument wewnętrzny, w którym określone zostały standardy postępowania FM Group w zakresie zgodności m.in. z obowiązującymi przepisami prawa, przestrzegania praw człowieka, niedyskryminacji czy etyki, a nawet ochrony środowiska. Przystąpienie do sygnatariuszy Karty Różnorodności to kolejny etap na drodze promowania dobrych praktykach z tego zakresu, które w firmie są obecne od lat - powiedziała Marta Zonik, Finance Director Central Europe, FM Logistic.

Bliskie, trwałe i oparte na zaufaniu relacje z pracownikami oraz partnerami biznesowymi, to dla nas priorytet. W FM Logistic od lat promujemy takie postawy. Ponadto, jako jeden z nielicznych operatorów logistycznych w kraju, możemy pochwalić się wysokim procentem kobiet wśród pracowników. Dziś, naszej organizacji w Polsce,  jest to już ponad 50 proc. Dla nas to bardzo ważny wskaźnik, który potwierdza, że  realnie przeciwdziałamy dyskryminacji  i tworzymy równe szanse dla wszystkich, odczarowując tym samym wizerunek naszej branży. – mówi Blanka Borkowska, HR Director Central Europe, FM Logistic.

- Bardzo cieszymy się, że firma FM Logistic dołącza do sieci sygnatariuszy Karty Różnorodności. To grono organizacji znających wartość i potencjał różnorodnych pracowników i pracownic, a zarazem  świadomych tego, że aby z niego skorzystać, trzeba być otwartym na niekończący się proces doskonalenia.  Budowanie włączającej kultury organizacji jest  trudną, ale i bardzo efektywną ścieżką rozwoju, która dobrze służy zatrudnionym, pracodawcom i całemu społeczeństwu, coraz częściej bardzo oczekiwaną  także przez inwestorów. Życzę więc FM Logistic dużo satysfakcji i wielu sukcesów w tych działaniach, licząc na współpracę i dzielenie się wiedzą w ramach Karty Różnorodności – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Problemy społeczne Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu Biuro prasowe
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Problemy społeczne 878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
2025-03-12 | 06:00

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB

Branża browarnicza jest ważnym sektorem gospodarki światowej, który wygenerował 0,8% światowego PKB w 2023 r., czyli 878 miliardów dolarów. To więcej niż wg Banku
Problemy społeczne Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie
2025-02-20 | 17:00

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Wyobraź sobie, że każdego ranka budzisz się wypoczęty i pełen energii. Co więcej, aby to osiągnąć nie potrzebujesz kolejnej kawy. Wystarczy naturalny, dostępny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konferencja Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Rady Podatkowej

Polityka

Parlament Europejski przeciwny centralizacji polityki spójności w UE. Apeluje o jej większą elastyczność

Parlament Europejski sprzeciwia się pomysłowi centralizacji zarządzania polityką spójności w Unii Europejskiej. W maju br. większością głosów przyjął sprawozdanie na temat spójności gospodarczej i społecznej i jej przyszłości po 2027 roku. Zdecydowana większość grup politycznych jest za decentralizacją modelu polityki spójności, mówiąc stanowcze „nie” ograniczeniu roli władz regionalnych i lokalnych. Jednocześnie wskazuje na potrzebę uelastyczniania tej głównej polityki inwestycyjnej tak, by sprawnie można było reagować na ewentualne kryzysy i nowe wyzwania.

Bankowość

Globalny sektor finansowy mocniej otwiera się na blockchain. Nowe regulacje likwidują kolejne bariery na rynku

Coraz więcej banków i instytucji finansowych inwestuje w technologię blockchain. To przede wszystkim szansa na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, ich prywatności, ale też nowe możliwości weryfikacji tożsamości oraz przechowywania wartości. Jedną z najbardziej zaawansowanych platform opartych na technologii blockchain jest Ethereum – zdecentralizowany system umożliwiający tworzenie i wykonywanie smartkontraktów oraz aplikacji rozproszonych. O ile klasyczne łańcuchy bloków pełnią funkcję zdecentralizowanego rejestru transakcji, o tyle Ethereum wprowadza warstwę logiki wykonawczej, czyniąc z blockchaina uniwersalną platformę kontraktów samowykonalnych i aplikacji rozproszonych.

Konsument

Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami

Debata prezydencka 23 maja br. pokazała, że Polacy nie wiedzą, czym są saszetki nikotynowe oraz snusy, a także czym się różnią. Sztab wyborczy Karola Nawrockiego podał, że kandydat na prezydenta podczas debaty przyjął snus. Sam Karol Nawrocki sprostował, że była to saszetka nikotynowa. Tymczasem różnica między oboma produktami jest ogromna. Snus zawiera tytoń, którego nie ma w saszetce, a jego sprzedaż w UE – z wyjątkiem Szwecji – jest zabroniona.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.