FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA PROWADZI ZBIÓRKĘ NA SZPITAL POLOWY W UKRAINIE
Fundacja Ziko dla Zdrowia rozpoczęła współpracę z Polską Misją Medyczną – organizacją humanitarną, niosącą pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących na całym świecie. Celem wspólnych działań jest powstanie szpitala polowego w Ukrainie, a zarząd Fundacji przeznaczył na ten cel 200 000 złotych.
Polska Misja Medyczna (PMM) w obliczu skali kryzysu humanitarnego w Ukrainie regularnie wysyła zaopatrzenie do działających tam szpitali, a jej pracownicy pracują nad zapewnieniem ich funkcjonowania, aby mogły ratować życie wszystkich potrzebujących. Najbliższym bardzo ważnym zadaniem do realizacji, na którym skupia się PMM, jest otworzenie szpitala polowego.
Szacuje się, że na ten cel potrzebne jest około 300 000 złotych – działanie zakłada zakup namiotów i mebli polowych, jak również wyposażenie placówki w podstawowy sprzęt, leki i wyroby medyczne.
– Szpital polowy pozwoli nam działać w sytuacjach nagłych i odpowiedzieć na trwający kryzys ukraiński. To też jedno z najważniejszych narzędzi niesienia wsparcia medycznego, z jakich będziemy mogli korzystać w przyszłości i angażować się w specjalistyczną pomoc w sytuacji innych konfliktów – mówi Ewa Piekarska-Dymus, prezes zarządu Polskiej Misji Medycznej.
Aby pomóc w otwarciu szpitala polowego w Ukrainie Fundacja Ziko dla Zdrowia przekazała na ten cel 200 000 złotych. Ponadto by zebrać pełną kwotę potrzebną na szpital organizacja apeluje zarówno do osób prywatnych, jak i firm o przekazanie środków finansowych na powstanie szpitala polowego.
Do akcji już przystąpili pierwsi przedsiębiorcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Miasta Krakowa Biznes Klub, deklarując wsparcie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Fundacja otrzymuje również darowizny od osób indywidualnych, które na miarę swoich możliwości wspierają idee powstania i działalności szpitala polowego w Ukrainie.
- Celem naszej Fundacji jest ochrona zdrowia i pomoc potrzebującym. Ten cel zawsze realizowaliśmy w gronie przyjaciół i darczyńców którzy wspierali nas w swoich działaniach. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które zechciały razem z naszą Fundacją przyczynić się do budowy szpitala polowego – mówi Beata Kmieć, członek zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia.
Darowizny na powstanie szpitala polowego można wpłacać na konto Fundacji Ziko dla Zdrowia: BNP Paribas Bank Polska SA: 52 1750 1048 0000 0000 3369 2487, wpisując w tytule przelewu hasło: DAROWIZNA SZPITAL POLOWY.
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej
25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.