FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA PROWADZI ZBIÓRKĘ NA SZPITAL POLOWY W UKRAINIE
Fundacja Ziko dla Zdrowia rozpoczęła współpracę z Polską Misją Medyczną – organizacją humanitarną, niosącą pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących na całym świecie. Celem wspólnych działań jest powstanie szpitala polowego w Ukrainie, a zarząd Fundacji przeznaczył na ten cel 200 000 złotych.
Polska Misja Medyczna (PMM) w obliczu skali kryzysu humanitarnego w Ukrainie regularnie wysyła zaopatrzenie do działających tam szpitali, a jej pracownicy pracują nad zapewnieniem ich funkcjonowania, aby mogły ratować życie wszystkich potrzebujących. Najbliższym bardzo ważnym zadaniem do realizacji, na którym skupia się PMM, jest otworzenie szpitala polowego.
Szacuje się, że na ten cel potrzebne jest około 300 000 złotych – działanie zakłada zakup namiotów i mebli polowych, jak również wyposażenie placówki w podstawowy sprzęt, leki i wyroby medyczne.
– Szpital polowy pozwoli nam działać w sytuacjach nagłych i odpowiedzieć na trwający kryzys ukraiński. To też jedno z najważniejszych narzędzi niesienia wsparcia medycznego, z jakich będziemy mogli korzystać w przyszłości i angażować się w specjalistyczną pomoc w sytuacji innych konfliktów – mówi Ewa Piekarska-Dymus, prezes zarządu Polskiej Misji Medycznej.
Aby pomóc w otwarciu szpitala polowego w Ukrainie Fundacja Ziko dla Zdrowia przekazała na ten cel 200 000 złotych. Ponadto by zebrać pełną kwotę potrzebną na szpital organizacja apeluje zarówno do osób prywatnych, jak i firm o przekazanie środków finansowych na powstanie szpitala polowego.
Do akcji już przystąpili pierwsi przedsiębiorcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Miasta Krakowa Biznes Klub, deklarując wsparcie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Fundacja otrzymuje również darowizny od osób indywidualnych, które na miarę swoich możliwości wspierają idee powstania i działalności szpitala polowego w Ukrainie.
- Celem naszej Fundacji jest ochrona zdrowia i pomoc potrzebującym. Ten cel zawsze realizowaliśmy w gronie przyjaciół i darczyńców którzy wspierali nas w swoich działaniach. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które zechciały razem z naszą Fundacją przyczynić się do budowy szpitala polowego – mówi Beata Kmieć, członek zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia.
Darowizny na powstanie szpitala polowego można wpłacać na konto Fundacji Ziko dla Zdrowia: BNP Paribas Bank Polska SA: 52 1750 1048 0000 0000 3369 2487, wpisując w tytule przelewu hasło: DAROWIZNA SZPITAL POLOWY.
Startuje 3. edycja konkursu CSR Poland Awards!
Ponad 60 tys. zł na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej i usamodzielnionych
FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA WSPIERA DZIECI DOTKNIĘTE POWODZIĄ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Resort rolnictwa chce uporządkować kwestię dzierżawy rolniczej. Dzierżawcy mają zyskać dostęp do unijnych dopłat
Resort rolnictwa pracuje nad zmianami w ustawie o dzierżawie rolniczej. Nowe przepisy mają uporządkować kwestię umów dzierżawy, dziś często zawieranych w formie ustnej, bez rejestracji, co uniemożliwia rolnikom uprawiającym dzierżawioną ziemię starania o krajowe i unijne dopłaty. Ministerstwo zapewnia, że na zmianach skorzystają obie strony. Wkrótce mają ruszyć konsultacje projektu ustawy z rolnikami, a nowe przepisy mogłyby wejść w życie w 2026 roku.
Polityka
Wynik wyborów prezydenckich w USA zależeć będzie od kilku stanów. Jest ryzyko nieuznania przegranej jednej ze stron, zwłaszcza przez Donalda Trumpa
Kończy się kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych, obfitująca w historyczne wydarzenia. Symbolicznie wybory rozstrzygną się we wtorek 5 listopada, ale ostateczną decyzję podejmie Kolegium Elektorów dopiero w grudniu. O wyniku zadecydują głosy w tzw. stanach wahających się, czyli niepopierających tradycyjnie demokratów ani republikanów. Najnowszy sondaż wskazuje na minimalną przewagę Kamali Harris w większości tych okręgów. Istnieje ryzyko, że Donald Trump nie uzna niekorzystnego dla siebie wyniku wyborów, jak było to cztery lata temu.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.