FUNDACJA ZIKO DLA ZDROWIA PROWADZI ZBIÓRKĘ NA SZPITAL POLOWY W UKRAINIE
Fundacja Ziko dla Zdrowia rozpoczęła współpracę z Polską Misją Medyczną – organizacją humanitarną, niosącą pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących na całym świecie. Celem wspólnych działań jest powstanie szpitala polowego w Ukrainie, a zarząd Fundacji przeznaczył na ten cel 200 000 złotych.
Polska Misja Medyczna (PMM) w obliczu skali kryzysu humanitarnego w Ukrainie regularnie wysyła zaopatrzenie do działających tam szpitali, a jej pracownicy pracują nad zapewnieniem ich funkcjonowania, aby mogły ratować życie wszystkich potrzebujących. Najbliższym bardzo ważnym zadaniem do realizacji, na którym skupia się PMM, jest otworzenie szpitala polowego.
Szacuje się, że na ten cel potrzebne jest około 300 000 złotych – działanie zakłada zakup namiotów i mebli polowych, jak również wyposażenie placówki w podstawowy sprzęt, leki i wyroby medyczne.
– Szpital polowy pozwoli nam działać w sytuacjach nagłych i odpowiedzieć na trwający kryzys ukraiński. To też jedno z najważniejszych narzędzi niesienia wsparcia medycznego, z jakich będziemy mogli korzystać w przyszłości i angażować się w specjalistyczną pomoc w sytuacji innych konfliktów – mówi Ewa Piekarska-Dymus, prezes zarządu Polskiej Misji Medycznej.
Aby pomóc w otwarciu szpitala polowego w Ukrainie Fundacja Ziko dla Zdrowia przekazała na ten cel 200 000 złotych. Ponadto by zebrać pełną kwotę potrzebną na szpital organizacja apeluje zarówno do osób prywatnych, jak i firm o przekazanie środków finansowych na powstanie szpitala polowego.
Do akcji już przystąpili pierwsi przedsiębiorcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Miasta Krakowa Biznes Klub, deklarując wsparcie w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Fundacja otrzymuje również darowizny od osób indywidualnych, które na miarę swoich możliwości wspierają idee powstania i działalności szpitala polowego w Ukrainie.
- Celem naszej Fundacji jest ochrona zdrowia i pomoc potrzebującym. Ten cel zawsze realizowaliśmy w gronie przyjaciół i darczyńców którzy wspierali nas w swoich działaniach. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom i firmom, które zechciały razem z naszą Fundacją przyczynić się do budowy szpitala polowego – mówi Beata Kmieć, członek zarządu Fundacji Ziko dla Zdrowia.
Darowizny na powstanie szpitala polowego można wpłacać na konto Fundacji Ziko dla Zdrowia: BNP Paribas Bank Polska SA: 52 1750 1048 0000 0000 3369 2487, wpisując w tytule przelewu hasło: DAROWIZNA SZPITAL POLOWY.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

878 miliardów dolarów: tyle wynosi wkład przemysłu piwowarskiego do globalnego PKB
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.