Globalworth wspiera akcje humanitarne na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukranie
Globalworth
Twarda 18
00-105 Warszawa
michal.nitychoruk|globalworth.pl| |michal.nitychoruk|globalworth.pl
+48 886 201 362
https://www.globalworth.com/
Powierzchnie zostaną przeznaczone na zakwaterowanie dla uchodźców i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia logistycznego, jak również do przechowywania oraz sortowania darów rzeczowych. Będą one zbierane przez władze lokalne, w tym m.st. Warszawa oraz władze miejskie Bukaresztu, jak również organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Czerwonego Krzyża.
W Rumunii Globalworth przeznacza na ten cel dwa piętra budynku biurowego BOB w Bukareszcie, gdzie można przyjąć do 700 uchodźców oraz powierzchnię logistyczną w kompleksie Chitila Logistics Hub, gdzie będą przechowywane i sortowane dary, które trafią do potrzebujących. W Polsce budynek Warta Tower przyjmie do 500 uchodźców.
Narastający kryzys humanitarny na Ukrainie, z milionami uchodźców przekraczającymi granice Polski i Rumunii, jest prawdziwą tragedią wymagającą znaczących działań, które mogą przynieść pozytywne zmiany. W Globalworth zawsze staliśmy po stronie potrzebujących, dlatego nie mogło być inaczej i tym razem, gdy ten niewyobrażalny kryzys wciąż trwa. Zapewnienie schronienia uchodźcom oraz składowanie żywności i środków medycznych jest pierwszym krokiem w naszych wysiłkach humanitarnych, lecz gdy potrzeby poszkodowanych się zmienią, będziemy szukać dalszych możliwości niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że pokojowe rozwiązanie zostanie osiągnięte w możliwie najkrótszym czasie.
Dimitris Raptis, Globalworth Group CEO
Pierwsza Gwiazdka Samodzielności zaświeci dla wychowanków pieczy zastępczej
25.11 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ELIMINACJI PRZEMOCY WOBEC KOBIET
Urodziny Kanga Foundation – nowoczesna dobroczynność w działaniu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.